Jsme opět o pár dní zkušenější a tak jsme běhen toho času stihli došetřit i nějaké peníze. Takže nastal čas na další díl našeho seriálu a dnes s nej drony do 500 dolarů. V předchozích článcích jsme se věnovali finančním hranicím 300, 200, 150, 100, 50 a 20 USD. Opět jsme se snažili dát dohromady průřez koptér tak, aby si tam každý mohl najít to pravé pro sebe.

Další díly seriálu o nejlepších dronech:

DJI Phantom 3 Standard

DJI svůj model Phantom 3 ve verzi Standard vyrábí a prodává jako první a poslední z řady. O tom jsme vás samozřejmě již informovali. U této varianty za své peníze získáte velmi solidní, oblíbený a rozšířený přístroj se skvělou podporou. Jedná se v podstatě o nejlevnějšího nového Phantoma k sehnání. Rady, tipy a návody seženete v podstatě kdekoliv a je to asi nejvhodnější kvadroptéra do začátku s dospělými drony k natáčení.

K objednání je v Gearbestu a u Geekbuying.

 

FUAV Seraphi

Toto je další kameraman, který je poměrně oblíbený a mohl by stát za vaší pozornost. Je vyráběn v černé a bílé barvě a několika výbavách. V naší cenové relaci jsou dostupné 2 varianty. První je k mání s 12Mpx kamerou a dvou osým gimbalem v RTF setu. Druhá navíc ještě obsahuje 5″ displej pro přenos FPV obrazu na frekvenci 5,8GHz. Je zde přítomen jednotlačítkový vzlet i přistání, automatický návrat, dvojitý poziční systém a podpěťová ochrana.

K objednání či načtení více informací můžete využít Gearbest a něco taky zde, kde najdete verzi s FPV přenosem obrazu.

Geniusidea Follow

O této kvadroptéře jsme již napsali celý samostatný článek. V podstatě se ale jedná o celkem solidně vybavenou osobní 4K kameru se základem od Qualcommu. Obdržíte k ní také pouzdro pro přenášení a 2x akumulátor s nabíječkou.

K objednání je u Bangoodu a Gearbestu.

Geniusidea Follow funkce

 

Hubsan X4 PRO H109s Standard Edition

I v tomto případě se jedná o kvadroptéru určenou hlavně pro natáčení videí od osvědčeného výrobce. Je vybavena střídavými motory 2212 1000KV, které energií zásobuje tří článkový akumulátor s kapacitou 7000mAh. Výdrž na nabití by měla být 20 – 25 minut a maximální rychlost letu až 36km/h. V této variantě je vybaven rádiem s displejem a přenosem FPV obrazu. Kamera zaznamenává obraz s rozlišením 1080p. Tří osý gimbal zde ale bohužel přítomen není.

K objednání je v Banggoodu, Gearbestu i Geekbuying.

 

Ideafly Grasshopper F210

O tomto rychlém cvrčkovi jsme pro vás již také napsali samostatný článek. Takže jen v opravdové rychlosti. Maximální rychlost letu je 230km/h, ale po internetu kolují informace, že jej podařilo rozpohybovat ještě více. Motory jsou zde použity 2205 2300KV, 30A regulátory a celé to řídí oblíbená F3 10DOF.

K objednání je v Gearbestu.

 

JYU Hornet S

O tomto lítáku jsme si již také psali v minulém článku o nej dronech do 300 USD. V této cenové hladině si ale můžete dopřát verzi s FPV kamerou, s kamerou zavěšenou na gimbalu nebo i FPV verzi brýlemi v sadě. Není to vyložený kameraman nebo vyložený závodník. Je to svižná kvadroptéra s možností natáčet solidní videa, ale umí svého majitele dobře zabavit a pobavit. Jde jen o vaše vlastní potřeby a zájmy. K mání jsou snad veškeré náhradní díly a sám jsem si nad ní chvilku pouvažoval. Myslím si, že výrobce JYU by mohla čekat světlá budoucnost. Například nás zaujali i připravovaným modelem JYU Spider X.

K objednání v základní FPV verzi jej naleznete u Banggoodu a Geekbuying.

Ve verzi s gimbalem a 4K kamerou u Banggoodu a Geekbuying.

FPV verzi s brýlemi můžete objednávat u Banggoodu.

A verze, kterou jsem nedokázal tak úplně identifikovat je k mání v Gearbestu, protože podle popisu, obrázků i ceny je to vlastně taková kombinace.

 

Onagofly 1 Plus

Onagofly 1 Plus je další kapesní selfítko, kterému jsme již věnovali samostatný článek, jež bychom vám rádi doporučili k prostudování. K dostání je v černé a v bílé barvě se žlutými doplňky. Solidní funkční výbava s 15Mpx kamerou, Follow Me, GPS, WiFi a ještě mnohem více.

Objednávat můžete u Gearbestu.

 

SimToo Dragonfly

I tomuto drakovi jsem se již věnoval podrobněji v samostatném článku a také v něm vidíme jeho potenciál. Je to skládací kameraman s 4K kamerou, kterým byste si mohli nahradit velmi oblíbeného droníka GoPro Karma a navíc za částečný peníz. Obsáhlá výbava s s GPS hodinkami je již v základní ceně.

Solidní výbava za skvělý peníz je k mání u Gearbestu.

 

 Walkera Aibao / Airbot

O tomto dronu jsme se již trochu rozepsali v samostatném článku. Je to líták s duální GPSkou, UHD kamerou a další výbavou. Za zmínku také stojí aplikace MR Drone, kterou jsme blíže představili v článku o Walkera Runner 250 a díky níž lze trénovat pomocí aplikace.

K objednání je v různých barvách, ale v černé vychází zpravidla nejlevněji. Nakupujte u Banggood, Gearbest i Geekbuying.

 

Walkera F210 RTF

V dnešním výběru je jen jeden dron se závodními geny a tak si sem přidáme ještě jednoho. Je to Walkera F210 v RTF setu s Devo F7. Kamera přenáší svůj obraz o rozlišení 700TVL s OSD informacemi pomocí vysílače na frekvenci 5,8GHz o síle 200mW. FC je zde použito F3D. Diagonála je 128mm, celková velikost 182 x 182 x 103mm a kompletní vzletová hmotnost činí 370g. Akumulátor je čtyř článkový s kapacitou 1300mAh, 40C a měl by udržet tento líták ve vzduchu při 2D letu až 9 minut a při 3D letu až 5 minut. Pokud vás zaujme, doporučíme podívat se po různých barvách v nabídce, mění se i cena.

K objednání je u Gearbestu i Geekbuying.

 

Wingsland S6

Tady se opět musím přiznat k osobním sympatiím v tento skládací selfie dron se záznamem ve 4K. Kompaktní selfietko se skládacími rameny a zajímavým dokoupitelným příslušenstvím. K objednání je v několika barevných variantách a se solidní funkční výbavou. Motory jsou použity střídavé 1106 4300KV. Připojit se dá i další dokoupitelné příslušenství v podobě malého kanonu střílejícího plastové projektily, přídavného světla, displeje pro emoji a pak ještě senzory pro rozpoznání překážek.

K objednání u Geekbuying.

 

Xiaomi Mi Drone 1080p

Ani Xiaomi nemohlo chybět v našem výběru, obzvláště když mají v nabídce stroj konkurující tomu od velkého DJI. Jak už je v Číně zvykem, kopírují se ověřené věci a nebo se maximálně napodobují. Xiaomi bylo v našich končinách známo nabídkou svého zboží se skvělým poměrem ceny a výkonu, ale také s nedokončenými detaily, jako je třeba software či nepodporující základní vlastnosti. Ne že bych tím snad chtěl říci, že se jedná o nekonkurenční stroj, který nestojí za náš čas, ale přesně naopak. Je pak na každém z nás, aby zvážil, co chce a za jaký peníz je mu to nabízeno. Je bohužel ve všeobecné známosti, že produkty značky Xiaomi jsou mezi zákazníky poměrně žádané a tak toho značně zneužívají jednotliví překupníci, kteří tyto produkty znehodnocují po připočtení svých až nehorázných marží. Jedná se ale o skvěle vybavenou kvadroptéru, která sama o sobě rozhodně stojí za vaší pozornost. A také už jsme o ní napsali například zde.

K objednání je například u Banggood, ale i u Gearbest a Geekbuying.

 

XK X500

V tomto případě se opět jedná o mého oblíbence, kterému jsme již věnovali celý samostatný článek. Jsem totiž zastáncem toho, že největší krása se skrývá v jednoduchosti. Jedná se o robustního a jednoduchého kameramana s GPSkou a silnými motory 2808 660KV.

Objednávat můžete u Gearbestu.

 

Yuneec Breeze 4K

Opět zde máme jedno kompaktní 4K selfietko, které bylo navrženo k tomu, aby sloužilo jako osobní kamera. Vnější rozměry jsou 196 x 196 x 65mm a vzletová hmotnost 385g. Akumulátor je tří článkový typu Li-Pol a má kapacitu 1150mAh. Ten by jej měl udržet ve vzduchu po dobu až 12 minut. K dispozici je GPS i systém pro vnitřní lety, dále také Follow Me, Orbit, Journey, Pilot i Selfie módy. Spolupráce s vaším mobilním zařízením pomocí aplikace Breeze Cam App zajišťuje kromě nastavování, přepínání režimů, zobrazování náhledu i další možnosti jako třeba možnost okamžitého sdílení na sociální sítě.

K objednání je Banggood, Gearbest i Geekbuying.

 

Zerotech Dobby

Dnes je to poslední selfie kvadroptéra se skládací konstrukcí. Kamera pořizuje fotky o rozlišení 13Mpx a FHD videa s 75°FOV. I tomuto lítáku jsme věnovali samostatné články při jeho představení a tak jen ve zkratce. Mozek je použitý Snapdragon 801 od Qualcommu, poziční systém zajišťuje spolupráce GPS i Glonass, ovládá se skrze vaše mobilní zařízení. Velikost ve složeném stavu je 135 x 65 x 34m, v rozloženém 135 x 145 x 34mm a hmotnost činí 199g.

K objednání je u Banggood, Gearbest i Geekbuying.

 

Tímto končí další díl s nej drony do 500 dolarů. Dejte nám vědět, co si o doporučeních myslíte, podělte se s námi o vaše vlastní návrhy a nezapomeňte připsat, proč byste právě tak volili.