Na řadu se dostal další díl našeho seriálu s nejlepšími drony a tentokrát do 300 dolarů. Opět jsme se snažili dát dohromady seznam lítáků tak, aby si zde mohl každý najít to pravé pro sebe. Trochu nám tuto situaci ztížili prodejci, když po uplynulých prodejních žních zdražili téměř vše, co jim zůstalo na skladech. Všechny drony v dnešním výběru jsou už vybaveny střídavými nebo bezkartáčkovými motory, chcete-li.

Další díly seriálu o nejlepších dronech:

Eachine Racer 180

Eachine Racer 180 je další z kategorie svižníků. Jeho motory 2205 2350KV jsou umístěny na ramenech, které se dle potřeby natáčí. To lze považovat za jednu z největších fines tohoto modelu. Ve výbavě nechybí standardní FC F3 6DOF, 20A regulátory, 1000TVL CCD kamera a Li-Pol aku 1100mAh, 4S, 30C. Přijímač a vysílač je Eachine i6.

K objednání je u Banggoodu.

Eachine Racer 180

 

Eachine V-tail 210

Je to svižník s trochu netradiční konstrukcí a designem. Samostatný článek jsme mu již věnovali zde a tak si projdeme jen pár základních informací. FC je zde použito F3 EVO, které dává své povely na 20A regulátory a ty ovládají střídavé motory RS2205 2300KV. Ve výbavě nechybí 1080p FPV kamera, OSD, solidní LED systém osvětlení a bzučák.

K objednání je v obchodě Banggood.

Eachine V-tail 210

 

Floureon Racer 250

Tento Floureon nám již prošel rukami a tak si můžete přečíst nejprve třeba unboxing a následně i celou recenzi. Je to opět docela povedený svižník s FC Naze32. V nižších specifikacích si můžete vybrat z CC3D, F3 6DOF nebo NAZE32 6DOF. Pohon je zajištěn motory 2204 2300KV.

K objednání je u Gearbestu. Když se vám podaří narazit na akci (jako třeba v době psaní), dá se sehnat kolem 250USD.

 

Holybro Shuriken 250 RTF

Nedávno jsme pro psali o jeho menším bratříčkovi Holybro Shuriken 180, který je opět ze skupiny těch zajímavějších svižníků. Pokud byste neměli zájem o sadu RTF, můžete si zvolit z přijímačů F3 DSMX/FrSky nebo Futaba. Tyto verze jsou dostupné v Banggoodu i Gearbestu, ale my vám v tomto seriálu chceme nabízet jen RTF sady. Nenašli jsme mezi těmito bratříčky většího rozdílu, než ve velikosti a motorech. Takže zde máme FC Race32 F3, 30A regulátory zvládající až 40A, motory 2205 2550KV kamera s 700TVL, VTX má přepínatelný výkon mezi 25/600mW a 40kanálů.

V RTF sadě je k objednání u Gearbest.

Holybro Shuriken 250 RTF

 

Hubsan H501S Advanced

Tohoto univerzála jsme pro vás již také testovali. V této verzi je navíc vybaven opravdu kvalitním rádiem s delším dosahem a integrovaným displejem. K sehnání je v bílo-zlaté nebo černo-zlaté barevné variantě a v několika variantách dle ovládání. K mání je i inovovaná verze a tu jsme vám doporučovali v cenové hladině do 200USD.

K sehnání je u Banggood, Geekbuying i Gearbest. Opět cena dost osciluje. Obvykle bývá k sehnání v této verzi kolem 280USD.

 

Cheerson CX-20

Cheerson CX-20 si můžete dopřát v několika různých konfiguracích a dokonce i pod několika značkami. Je vybaven GPSkou a několika funkcemi s ní spojenými. Váží těsně pod 1Kg a unese až 350g, takže na něj můžete s klidem zavěsit gimbal a akční kameru. Dosah rádia je až 300m a doba letu až 15 minut. Rychlost letu dosahuje až 10m/s.

K objednání je v obchodech Banggood a Gearbest

 

JYU Hornet S

Zaujal nás svou univerzálností a možností nákupu v několika konfiguracích. V této cenové hladině si můžeme dopřát jen ten základní a tedy bez kamery. Další pak jsou s FPV kamerou, s kamerou na gimbalu a s FPV kamerou a brýlemi. Jednotlivé pakety jsou i samostatně dokoupitelné. Výdrž baterie na nabití je až 20 minut a dosah rádia by měl být až 1000m. Maximální rychlost by měla být až 120km/h a zrychlení z 0 na 100km/h dosahuje během 3s. Výrobce jej také pro zajímavost srovnává s Ferrari 458 Italia. Vyráběn je v bíle, černé a červené barvě, ale dostupný jen v černé a bílé.

K zakoupení je v eshopech BanggoodGearbest a Geekbuying.

 

LONGING LY – 250

Další z dnešních FPV svižníků. Tento se honosí dlouhým dosahem rádia až 1000m a výdrží na nabití 15 až 25 minut. Ve výbavě je přítomen pípák, FPV kamera, 7″ displej a druhý akumulátor. Konstrukce je také prý odolnější, aerodynamičtější a lehčí, než u konkurenčních lítáků. Maximální rychlost by měla být až 110km/h.

K dostání je u Gearbest.

 

SmartDrone Red Arrow

I o tomto unikátním kousku jsme vám již psali samostatný článek. Až na velkohubá prohlášení marketingového oddělení je to opravdu zajímavý kousek, který má co nabídnout. Mimo jiného obsahuje i vlastní barevný displej na skládacím těle. Opět i v tomto případě se domnívám, že svůj potenciál má a zaslouží si naší pozornost.

Nakupovat můžete v Banggoodu.

Tovsto Aegean V2

Tovsto Aegean V2 je nosič akční kamery s poměrně solidní výbavou. Disponuje závěsem na kameru, poměrně silnými motory 2212 920KV, GPS přijímačem a také obvyklými funkcemi s tímto pozičním systémem spojenými. Jsou zde přítomny i bezpečnostní funkce. Dosah rádia je až 800m (a lze jej ještě prodloužit), výdrž na nabití až 15 minut, nosnost až 390g a maximální rychlost 15m/s.

K dostání je u Gearbest.

 

Walkera Runner 250

Tato Walkera je opět k mání v několika verzích. My jsme vám přinesli článek o té nejnovější variantě, ale tu si v rámci stanoveného rozpočtu do 300USD nemůžeme dopřát. Ale můžeme si dopřát upgradovanou verzi s motory 2500KV a vylepšeným příjmem, základním vysílačem Devo 7 a i s OSD. Jedná se o velmi oblíbený a značkový model s dosahem až 200m, který unese i akční kameru.

K objednání v sadě Basic 2 u Gearbest a Geekbuying. V sadě Basic 3 (navíc s OSD) u Gearbest.

 

UPair One

Máme zde další nosič kamery. Tento je dokonce vybaven 2 osým gimbalem s vlastní kamerou o rozlišení 2K. Připlatit si můžete za jinou kameru s rozlišením až 4K. Obraz je přenášen na 7″ displej. Ve výbavě opět nalezneme GPSku a s ní spojené funkce. Mezi vlastnosti patří dosah rádia až 600m, let na nabití až 19 minut a maximální rychlost letu až 14m/s. Přítomny jsou i bezpečnostní funkce a tak je tento kameraman schopen automatického návratu při stisknutí tlačítka, vybití akumulátoru nebo ztrátě signálu.

K dostání je v Banggoodu a 2K a 2,7K u Geekbuying.

 

WLtoys V303 / XK X380

Tito sourozenci jsou nosiči kamer a o XK X380 jsme již pro vás napsali celý článek. WlToys V303 je jeho levnější bratříček. XK je zamýšlena jako prémiová značka a tak disponuje občas nějakým tím vylepšením. Ve stanoveném rozpočtu je však k mání jen základní verze bez jakékoliv kamery.

XK X380 je k mání v Gearbest a Geekbuying.

WlToys V303 je k dostání také u Gearbest.

 

Nezapomeňte nám psát své nominace dronítek, které nám zde podle vás chybí.