Opět jsme si pro vás připravili další díl seriálu se zajímavými drony v obchodech a dnes se jedná o představení Simtoo Dragonfly Pro. Tento dron podle našeho názoru rozhodně stojí za vaší pozornost. Mezi hlavní devizy totiž patří 4K kamera zavěšená na 2 osém gimbalu, skládací ramena, kompaktní rozměry, solidní výdrž na nabití, hodinky s ovládáním a obsáhlá funkční výbava.

Představení Simtoo Dragonfly Pro

Cestujete hodně, jezdíte na kole nebo třeba na lyžích nebo prostě jen máte ve svém bagáži málo volného prostoru? Možná právě tento droník bude pro vás dostatečně zajímavý na to, abyste za něj utratili své peníze. Ve složeném stavu měří 225 x 185 x 70 mm a ještě k němu obdržíte praktické pouzdro, do ketrého se vejde i s příslušenstvím.

Simtoo Dragonfly Pro rozměry

Až 25 minut ve vzduchu zvládne Dragonfly Pro díky 3 článkovému akumulátoru s kapacitou 5200mAh. Přibalený balancer jej zvládne opět doplnit energií za nějaké 2 hodiny. Má na to samozřejmě i svůj vliv zátěž kterou nese. Maximální vzletová hmotnost činí 1500g a kompletní hmotnost včetně akumulátoru, kamery a gimbalu je 1200g. K jeho ovládání vám poslouží kromě klasického vysílače s dosahem až 1000m i přibalené GPS hodinky.

Simtoo Dragonfly Pro hodinky

Z těchto hodinek můžete kvadrokoptéru pohodlně ovládat. Například mu dávat povely ke vzletu, přistání a také přepínat režimy, včetně oblíbeného follow me. Další funkce jsou zde v podobě POI, Panorama, ochrana při nízkém napětí nebo jednotlačítkový návrat. Pokud váš mobilní telefon nebo tablet pracuje s operačním systémem Android 4.2 nebo iOS 7.1 a novější, můžete si nainstalovat aplikaci Simtoo. Ta pak umožní streamovat na jeho displej FPV obraz z kamery o rozlišení 720p skrze WiFi. Dodávaná kamera má rozlišení snímače 16Mpx a dokáže pořídit záznam až ve 4K a je zavěšena na 2 osém gimbalu.Simtoo Dragonfly Pro kamera

Dokáže se také rozparádit až na rychlost 20m/s při horizontálním letu. Maximální rychlost stoupání je 5m/s a řízeného klesání až 3m/s. Ve výbavě je přítomen gyroskop, barometr, kompas a akcelerometr. Poziční systém je k dispozici jak GPS, tak i Glonass.

Shledávám tento model jako velmi zajímavý a rozhodně se zařadil mezi mé oblíbence. Dokonce jsem i začal zvažovat jeho nákup. Přikládám ještě obrázek s obsahem balení a níže promo video.

Simtoo Dragonfly Pro balení

 

Pokud vás představení Simtoo Dragonfly Pro zaujalo, můžete si nastudovat více specifikací nebo případně i objednat v eshopu Gearbest.