Geniusidea Follow – další moderní 4K selfiečkář

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Geniusidea Follow

Dnes se na řadu dostal další dron, se kterými se v poslední době snad roztrhl pytel. Je to zajímavé selfítko se solidní hardwarovou i funkční výbavou za úměrný peníz v kompaktním těle. To jsou hlavní lákadla tohoto dronítka. Pokud tedy patříte k těm, kteří nutně potřebují být trendy, musíte si něco takového prostě pořídit. Geniusidea Follow je zatím teprve v předprodeji a tak můžete našetřené povánoční prostředky utratit za tuto hračku.

 

Geniusidea Follow – Snapdragon, 4K a Follow me se dvěmi akumulátory

Mozkem tohoto stroje je hardware dodaný od společnosti Qualcomm. Konkrétně se jedná o postarší, ale pro tyto účely dostatečně výkonný Snapdragon 801. Jeho čtyři jádra jsou taktována na 2,3GHz, grafickým čipem je Adreno 330 a asistuje jim paměť RAM o velikosti 2GB. Optický snímač je model Sony IMX 214 s rozlišením 13MPx, který je schopen natáčet video až 4K při 30fps. Určování pozice mají na starosti GPS, Glonass, optická jednotka i sonar.

Geniusidea Follow funkce

Pomocí integrované dvoupásmové WiFi je zachycený obraz odesílán do zařízení s Androidem od verze 4.3 a brzy se počítá i s iOS 8.0. K ovládání slouží aplikace G-IDEA, se kterou zvládne dělat psí kusy. Umí Follow me mód, plánování trasy letu, rozpoznávání obličeje, reaguje na gesta a tak dále. Dosah pro ovládání by měl být až 100 metrů, což by pro jeho účely mělo dostačovat. Hmotnost činí 270 gramů a diagonála je 199 mm dlouhá. Akumulátory jsou jednočlánkové a dostanete v balení rovnou dva s kapacitou 2500mAh. Při nákupu obdržíte i skladné plastové pouzdro, do kterého umístíte nabíječku i drona.

geniusidea-follow-vlastnosti

Pokud se vám líbí a chtěli byste se dočíst více, či si jej případně předobjednat, můžete tak učinit u Banggood a Gearbest.

 

Základní parametry

  • Velikost: 160 x 160 x 50mm
  • Hmotnost: 270g
  • Akumulátor: Li-Ion, 7,4V (2S), 2500mAh

Geniusidea Follow balení

Balení

  • Velikost: 280 x 250 x 100mm
  • Hmotnost: 905g
  • Obsah: 1x Geniusidea Follow, 2x akumulátor, 2x nabíječ, 1x přenosné pouzdro

 

 

%d bloggers like this: