Dnes se na řadu dostal další dron, se kterými se v poslední době snad roztrhl pytel. Je to zajímavé selfítko se solidní hardwarovou i funkční výbavou za úměrný peníz v kompaktním těle. To jsou hlavní lákadla tohoto dronítka. Pokud tedy patříte k těm, kteří nutně potřebují být trendy, musíte si něco takového prostě pořídit. Geniusidea Follow je zatím teprve v předprodeji a tak můžete našetřené povánoční prostředky utratit za tuto hračku.

 

Geniusidea Follow – Snapdragon, 4K a Follow me se dvěmi akumulátory

Mozkem tohoto stroje je hardware dodaný od společnosti Qualcomm. Konkrétně se jedná o postarší, ale pro tyto účely dostatečně výkonný Snapdragon 801. Jeho čtyři jádra jsou taktována na 2,3GHz, grafickým čipem je Adreno 330 a asistuje jim paměť RAM o velikosti 2GB. Optický snímač je model Sony IMX 214 s rozlišením 13MPx, který je schopen natáčet video až 4K při 30fps. Určování pozice mají na starosti GPS, Glonass, optická jednotka i sonar.

Geniusidea Follow funkce

Pomocí integrované dvoupásmové WiFi je zachycený obraz odesílán do zařízení s Androidem od verze 4.3 a brzy se počítá i s iOS 8.0. K ovládání slouží aplikace G-IDEA, se kterou zvládne dělat psí kusy. Umí Follow me mód, plánování trasy letu, rozpoznávání obličeje, reaguje na gesta a tak dále. Dosah pro ovládání by měl být až 100 metrů, což by pro jeho účely mělo dostačovat. Hmotnost činí 270 gramů a diagonála je 199 mm dlouhá. Akumulátory jsou jednočlánkové a dostanete v balení rovnou dva s kapacitou 2500mAh. Při nákupu obdržíte i skladné plastové pouzdro, do kterého umístíte nabíječku i drona.

geniusidea-follow-vlastnosti

Pokud se vám líbí a chtěli byste se dočíst více, či si jej případně předobjednat, můžete tak učinit u Banggood a Gearbest.

 

Základní parametry

  • Velikost: 160 x 160 x 50mm
  • Hmotnost: 270g
  • Akumulátor: Li-Ion, 7,4V (2S), 2500mAh

Geniusidea Follow balení

Balení

  • Velikost: 280 x 250 x 100mm
  • Hmotnost: 905g
  • Obsah: 1x Geniusidea Follow, 2x akumulátor, 2x nabíječ, 1x přenosné pouzdro