Opět se týden s týdnem sešel a je na čase si představit další nominace na nej drony do 200 dolarů. V této kategorii si můžete dopřát už zajímavější hračky i pro velké kluky. Děkuji vám za všechny vaše vlastní nominace. Jen dál a hloubš. Vždyť to nepíšeme pro sebe, že? Tak se pohodlně usaďte, opřete se, uvolněte se … a až se opět probudíte, můžete si pročíst naše návrhy.

Další díly seriálu o nejlepších dronech:

Aosenma CG035

Zda uvažujete o nějakém univerzálním dronítku, mohla by toto být varianta právě pro vás. Je vyráběn v několika verzích, ale tato by měla být ta nejvyšší. Střídavé motory, duální GPSka, FPV, 1080p kamera na něčem gimbalu podobnému, Follow Me mód, výdrž na nabití 15-20 minut, displej na rádiu a ještě více, to jsou hlavní finesy. Rádio můžete přepínat mezi Mode 1 nebo 2 a jeho dosah je až 300m.

K objednání je u našich partnerů, ale jen Banggood jej v této specifikaci nabízí za cenu pod 200USD. Stejně pak ale přidáme odkaz i na Gearbest.

Eachine Pioneer E350

Tento kousek jsme si již představovali v samostatném článku a tak si jen zopakujeme pár informací. V základní výbavě najdeme dostatečně silné střídavé motory, aby unesl akční kameru i s gimbalem. Nechybí zde ani GPS a poměrně líbivý design. Příplatková výbava je také obsáhlá a zahrnuje například zmíněný gimbal, hodinky Gowatch pro intuitivní ovládání a využití například funkce Follow me nebo Bluetooth datalink. Pokud však nehodláte natáčet, může tento líták posloužit i na vyblbnutí ve svižném tempu nad polem. Není to sice žádný závoďák, zato je to dost solidní cesťák.

K objednání je v eshopu Banggood.

 

Eachine Racer 250

Toto dronítko v závodním designu rozhodně není žádný lenoch. Můžete si jej zakoupit ve variantách s FC CC3D, F3 nebo Naze32. V této cenové hladině jsme stále v RTF setu, ale není obsažen FPV monitor. Asi to není úplně na škodu, protože ten pravý požitek z tohoto létání přichází až teprve s FPV brýlemi. Jednou z mála nevýhod je to, že spodní deska obsahuje vodiče a zároveň je první na ráně při pádu. Naším testem prošel jeho bratříček pod názvem Floureon Racer 250 FPV. K ovládání opět i v tomto případě poslouží rebrandovaný vysílač Eachine i6.

K nákupu můžete využít služeb eshopu Banggood.

 

HeLICMAX G2S

Pokud uvažujete o tom, zda by vás třeba nemohlo bavit FPV létání, zde je adept pro váš další krok tímto směrem. Tento droník je vybaven střídavými motory, které s hmotností 260g nebudou mít nejmenší problém. Ve spodní přední části je přítomna kamera. Ta svůj záznam odesílá na frekvenci 5,8GHz do rádia. To je vybaveno i displejem a nabíjecím akumulátorem pro jeho zásobování energií. Je však škoda, že ten již nedokáže napájet i samotné rádio. Obraz má rozlišení 720p a může být zaznamenáván na paměťovou kartu. Přítomna je i nějaká ta výbava, jež zahrnuje například Headless mód, udržování výšky, jednotlačítkový návrat nebo 360° salta. Akumulátor s kapacitou 1500mAh by měl poskytovat energii na 13-15 minut letu.

Více informací můžete čerpat nebo rovnou objednávat u Gearbest.

HeLICMAX G2S FPV

 

Hubsan X4 Air H501A BNF

Do prodeje se chystá upravené dronítko známého výrobce s poměrně zajímavou výbavou. V jiné verzi jsme jej pro vás již recenzovali a už tento nás zaujal a doporučovali jsme jej. Hlavní rozdíl je ten, že jej neovládáte pomocí klasického vysílače, ale vašeho mobilního telefonu. V balení totiž obdržíte i zesilovač WiFi signálu, který pomáhá dosáhnout FPV dosahu až na 400m. Ve vzduchu vydrží na jedno nabití až 20 minut. Vestavěná kamera zvládá rozlišení 1920 x 1080p. Funkční výbava je také bohatá, namátkou zmíníme například GPS spojené s Waypoints, Orbit, Follow Me, automatický vzlet, jednotlačítkový návrat, Failsafe nebo Headless mód.

V nastavené cenové hladině je zalistované jen u Banggood, ale můžete mrknout i na Gearbest.

 

Cheerson CX-91

I tomuto dronítku se závodními sklony jsme věnovali samostatný článek a tak si opět jen krátce zrekapitulujeme, proč si podle mne zde zaslouží své místo. K sehnání je jako obvykle v několika verzích, ale do naší cenové hladiny se vejde RTF sada s vysílačem. Střídavé motory 1805 jej dokáží rozpohybovat až k rychlosti 80km/h a výrobce nám tvrdí, že na jedno nabití vydrží ve vzduchu až 12 minut.

K zakoupení je u Gearbest.

 

Walkera Rodeo 110

Jako o většině zajímavých dronítek v nabídce čínských eshopů jsme si již psali i o tomto kousku. Je to velmi svižný a lehký droník, který vás může zaujmout komplexností svého řešení, oblíbenou značkou, nízkou hmotností a solidním výkonem. Za cenu v této kategorii jej můžete obdržet v RTF setu s vysílačem Devo 7. Rozlišení distribuovaného obrazu kameru je 600TVL, dosah ovládání a přenosu obrazu je až 500m a kapacita akumulátoru je 850mAh.

 

XK X252

Toto dronítko neprošlo našima rukama a přesto si jej dovolíme jednoznačně doporučit, pokud je právě tento druh lítáků pro vás to pravé. Psali jsme o něm v samostatném článku a dokonce jsme jej srovnávali s našimi dalšími oblíbenci. Jde v podstatě o upravený XK X251 v jiném těle, s integrovanou HD kamerou a FPV setem a s motory 1804. Ty jsou o něco silnější oproti XK X251 a navíc také podporuje režim Acro oproti pozdějším verzím zmíněné X251. K mání je v černobílém nebo bíločerném barevném schématu.

K zakoupení je u Banggood i Gearbest.

 

XK X350

I tomuto nebeskému tanečníkovi s podporou 3D režimu jsme již věnovali samostatný článek. Podpora komunikačního protokolu Futaba S-FHSS je i zde samozřejmostí. Opět se jedná o mého oblíbence, který nesmí v našem výběru chybět. Máme zde zástupce ze závodnické rodiny, z party nosičů kamer a tak je potřeba přidat i něco pro radost. Určitě skvělá volba na vyblbnutí.

K objednání je díky své všeobecné oblibě u Banggood i Gearbest.

 

Tak to byl další díl našeho seriálu s nej drony do 200 dolarů. Opět očekáváme vaše vlastní nominace zmíněné v diskuzi pod článkem nebo kdekoliv, kde s námi komunikujete. Rádi uvítáme i vaše další náměty. Stáli byste do budoucna o podobný seriál, ale například s roztříděním dle účelu použití? Chtěli byste jej pravidelně aktualizovat? Jaká jsou pro vás důležitá kritéria při výběru svého příštího dronu? Nebo chcete veršovaný text a kreslené obrázky? Nebojte se a dejte nám vědět svůj názor, ať už je jakýkoliv.