Hned po uvedení dronu DJI Mavic Air začalo porovnávání obou dosud představených Maviců. Mavic Air vyplňuje mezeru mezi Sparkem a Mavicem Pro. V několika věcech za svým starším bráškou zaostává a to je především menší doba letu a nebo Wi-Fi přenos, který je použitelný na kratší vzdálenost než Ocusync u Pro verze.

Vezmeme to ale z druhého konce a ukážeme si, v čem je Mavic Air lepší než DJI Mavic Pro.

Bitrate

Asi nejvýraznějším plusem je daleko vyšší bitrate, který dosahuje hodnoty až 100 Mbps. U starší verze je to 60 Mbps. Vyšší datový tok udává, kolik je ukládáno obrazových dat a vyšší číslo většinou značí vyšší kvalitu záběrů.

Malý DJI Mavic Air kamera

Interní úložiště

Mavic Air je osazen integrovanou pamětí o kapacitě 8 GB. Není to sice moc ale pokud si doma zapomenete paměťovou kartu, tak vás tohle zachrání. Ve 4K rozlišení paměť zaplníte během pár minut, ale při FullHD už toho stihnete mnohem více. Nakonec je lepší mít FullHD video, než žádné video.

Zadní senzory

Spousta lidí se bez senzorů zcela obejde, ale jiní je naopak ocení. Mavic Air má senzory, které rozpoznají překážku i za dronem, což posunuje bezpečnost zase o kousek dále.

DJI Mavic Air

Pokud stále váháte a nebo vás žádný z Maviců nepřesvědčil, tak doporučujeme ještě chvilku počkat. V březnu by totiž mohl být představen DJI Mavic 2 a podle prvních informací nevypadá vůbec špatně.

Dron DJI Mavic koupíte již nyní v oficiálním DJI Store, o něco levněji pak na TomTop.com (slevové kupóny jsou zde) a brzy i u CZ prodejců.

 

Zdroj: dronereviews.com