A jsme tu s další novinkou v eshopech našich partnerů. Venku je sice počasí na draka, ale zde si opět představíme další kvadroptéru pro ty alespoň mírně zkušenější, i když…? Walkera Runner 250 Pro je upgradovaná verze inovovaného modelu oblíbeného drona, který bychom se již nebáli označit za legendu. Měl sice pár mušek, ale hrdí majitelé jim je rádi odpouštějí. Vždyť právě to jim dodává tak trochu lidskou tvář a kdo z nás je bez chyby?

Těžký kalibr – Walkera Runner 250 Pro

Inženýři z Walkery se do toho obuli a vrhli mezi nás svou v podstatě faceliftovanou koptéru. Ta v předchozích verzích získala světový věhlas a dalo by se říci, že přiblížila pojem závodní dron nám, obyčejným lidem. Čeho si na první pohled všimnete je inovovaný design s větší porcí karbonu, který by měl být po technické stránce jednodušší a snad i odolnější. Zkušenější oko postřehne i použití jiných antén a hlavně té poziční. Ta přijímá signál GPS a nově i GLONASS, díky čemuž se výrazně zrychlilo zaměření a zajišťuje kvalitnější příjem. To samozřejmě není jen kvůli anténě, ale i díky inovované řídící elektronice, která má nyní rychlejší reakce a lépe se vyrovná s extrémními situacemi, jež by pak nemuseli tak často končit pádem či kolizí. Celkově bude tedy let hladší a stabilnější.

Dále je zde integrovaný pípák, který se ohlásí při ztrátě signálu nebo jeho náhlém poklesu, takže bude možné tuto kvadroptéru lépe dohledat. U tohoto druhu dronů je pak samozřejmostí integrovaná FPV kamera s možností nahrávání v rozlišení 1080p, jež nabízí online přenos videa s hodnotou 800TVL na frekvenci 5,8GHz a také dalších aktuálních informací zobrazovaných na displeji, či v brýlích (OSD).

Jediné, co nás v redakci tak úplně nepřesvědčuje, je celková hmotnost. Použité motory totiž obvykle pohání opravdové závodní drony, které ale váží jednu třetinu až polovinu hmotnosti tohoto kousku. A proto se od začátku psaní tohoto článku snažíme nepoužívat slovo závodní, ačkoliv na oficiálních webových stránkách tohoto výrobce najdete tento model v sekci „Racing drones“. Podle nás zůstane prasátko prasátkem, i když mu pořídíme orlí křídla. Ale aby bylo jasno, není to žádný kavárenský povaleč nebo snad lázeňská veverka.

Walkera Runner 250 Pro

Možnost přečíst si více, či třeba objednat máte na Banggoodu.

 

Základní parametry

 • Velikost: 221 x 205 x 117mm
 • Diagonála mezi motory: 250mm
 • Hmotnost: 464g bez akumulátoru
 • Akumulátor: LiPol, 11,1V (3S), 2200mAh, 25C
 • Rádio: Devo 7 (2,4GHz), 7 kanálů, LCD displej, 8x AA nebo aku, aktualizovatelný fw, 15 volných slotů
 • Přijímač: Devo Rx717
 • FC: FCS-250
 • Přenos obrazu: TX5834(FCC)
 • Kamera: rozlišení 1080p
 • Motory: WK-WS-28-014A (2500KV)
 • Regulátory: F210 ESC
 • Udávaná doba letu: 10-12 minut
 • Udávaná doba nabíjení: 210minut

Walkera Runner 250 Pro

Balení

 • Velikost: 485 x 145 x 315mm
 • Hmotnost: 2520g
 • Obsah: 1x Walkera Runner 250 Pro, 1x Devo 7, 1x kamera, 1x GPS modul, 1x OSD modul, 1x sada náhradních vrtulí, 1x akumulátor, 1x balancer s trafem, 1x uživatelský manuál

 

Walkera MR Drone

Ptali jste se snad, proč jsme na začátku končili větu s třemi tečkami a otazníkem? Tak si o tom ještě na chvilku pojďte něco přečíst.

…do prodeje se totiž pravděpodobně dostane i verze Walkera MR Drone, která po hardwarové stránce vychází z modelu Walkera Runner 250 Pro, ale nabízí ještě něco navíc.

V balení by se místo rádia Devo 7 měl nacházet osmikanálový model Devo F8 s držákem na telefon nebo tablet s dosahem 800m až 1,5km a pak také takzvaný Game Box VCT-02. No a k čemu že to může být? Vzpomínáte si ještě na náš článek o Walkeře Airbot/AiBao? MR totiž znamená Mixed Reality (smíšená realita) a myslíme si, že se v tomto ještě stále skrývá ohromný potenciál. Aplikace MR Drone je dostupná pro iOS a Android. Umožní vám například natrénovat potenciálně nebezpečné průlety bez dronu samotného. Můžete si také vyzkoušet průlety virtuálními závodními tratěmi ve volném prostoru, jako je třeba ta z World Drone Prix 2016 v Dubaji. Dále také zvládá i multiplayer mód, kde své drony můžete mimo jiné navzájem zaměřovat. To celé se samozřejmě neobejde bez možnosti okamžitého sdílení vašich úspěchů na všechny možné, ale i nemožné sociální sítě.

Walkera MR

Můžete si přidat do oblíbených, aktivovat upozornění na Gearbestu i Banggoodu a nebo si tam třeba jen přečíst více.

 

Líbil se vám tento článek? Máte pro nás nějaké podněty nebo tipy? Diskuze pod článkem je vám plně k dispozici a budeme rádi, pokud jej lajknete, doporučíte či povíte o nás svým přátelům, kamarádům i známým či neznámým.