Právě se do prodeje dostává očekávaná kvadroptéra Onagofly 1 Plus. Jako projekt začínal svou kariéru na Indiegogo, kde se podařilo vybrat 1778% původně požadované částky. Hlavními lákadly bylo a stále je její miniaturní velikost, na kterou se váže její přenositelnost a také výbava.

 

Onagofly 1 Plus – poletující selfietko

Tolik oblíbená selfietka se nám rozšířila o další kousek v prodeji a i nadále jich bude přibývat více a více. Je to jeden z mála strojů, který je poháněn stejnosměrnými motory, ale to k velmi nízké celkové hmotnosti nemusí být na škodu. Otázkou je pak dostupnost těch náhradních, protože na tom nejsou nejlépe co se životnosti týče ve srovnání s jejich “brushless” alternativou. Ale výrobce zde použil motory typu BLDS a tyto konkrétně by měly mít životnost až 5000 hodin. To se dozvíme ale možná až časem. Při konstrukci byla prostě priorita dobrá skladnost pro transport, nízká hmotnost, jednoduchá obsluha a co nejvyšší kvalita výstupu za co nejlepší peníz.

Onagofly 1 plus assembly

Jedná se tedy o kvadroptéru o délce i šířce 128mm. Její výška je 65mm a celková hmotnost by měla být nějakých 190g. Dvoučlánkový akumulátor o kapacitě 900mAh by měl zajistit dobu pouhého letu až 15 minut a akční čas s online přenosem kolem 10 minut. Při tom všem obsahuje celkem solidní kameru, GPS modul, WiFi, antikolizní systém s asistencí aktivních senzorů a to vše spolupracuje s vaším mobilním zařízením v podobě mobilního telefonu nebo tabletu. Na povel dokáže vyvinout rychlost výstupu až 5m/s a 3m/s při řízeném sestupu. Pro orientaci v prostoru je ve spodní části motorů umístěno LED osvětlení.

 

Kamera a další výbava

Snímání má na starosti kamera od Sony s rozlišením 15Mpx, která dokáže natáčet video o rozlišení 1080p při 30fps. Integrovaný software rozpoznává obličeje a umí fotit na povel úsměvem. Nezbytně nutnou stabilizaci obrazu má na starosti softwarová stabilizace. Obraz je přenášen na další zařízení pomocí signálu skrze Wifi na frekvenci 2,4GHz, což je velice komfortní. Díky nebo spíše kvůli tomu je maximální vzdálenost mezi těmito zařízeními nějakých 30 metrů. Díky GPS lze dopředu naprogramovat let a díky této automatice mít také stabilnější záběry.

Onagofly 1 Plus black

Aplikace

Podporovaná zařízení jsou ta operačním systém iOS od verze 8.0 nebo Android od 4.4. Ve spojení s tímto dronem je velmi podstatné, protože díky aplikaci s ním spárované toto selfietko v podstatě ovládáte. Můžete jej přepnout třeba do režimu G-mode, kdy to ovládáte naklápěním mobilního zařízení. K dispozici jsou i další módy k natáčení jako například Orbit nebo Auto-follow. Již samozřejmostí v dnešní době je okamžitá možnost sdílení na sociální sítě. A vzlet i přistání na stisknutí příslušného místa na displeji je již také úplnou automatikou.

 

Pokud byste si jej chtěli prohlédnout lépe nebo objednat z Číny, pak tak můžete učinit například u Gearbestu.

 

Základní parametry

  • Velikost: 128 x 128 x 65mm
  • Hmotnost: 190g
  • Akumulátor: Li-Pol, 7,4V (2S), 900mAh

Onagofly 1 plus package

Balení

  • Velikost: 255 x 255 x 120mm
  • Hmotnost: 1025g
  • Obsah: 1x Onagofly 1 Plus, 1x sada ochrany na vrtule, 1x akumulátor, 1x nabíječka, 1x napájecí kabel, 1x sada náhradních vrtulí, 1x nástroj pro výměnu vrtulí