Po nějakém čase jsme pro vás opět připravili výběr koptér z nějaké konkrétní kategorie. Minule to byly drony s kamerou a dnes to jsou  nejlepší selfie drony za 1. pololetí 2017. Najdete zde výběr lítáků, které jsou primárně určeny k tomu, aby své majitele obletovali a fotili vše, co jim na očích uvidí. 😉 Leckdo může namítnout, že nejlepší selfie dron je pro něj třeba DJI S1000+ (který létá také třeba s plamenometem). Ten ale třeba nesplňuje základní předpoklady koptéry pro dronie. Primární vlastnosti jsou tedy skladnost, nízká hmotnost, snadná přenositelnost, rychlá elektronika, jednoduché ovládání, kvalitní optika a chytré funkce.

Nejlepší selfie drony za 1. pololetí 2017

DJI Spark

O tomto selfie dronu jsme již napsali několik článků. Od jeho oficiálního představení, přes první videa a 10 věcí, které bychom měli vědět až po naše první dojmy. Je to jeden z nejvychytanějších a nejucelenějších zařízení navržených za účelem rychlého focení a natáčení “momentek”. Jeho výbava je v tomto segmentu na velmi dobré úrovni a konkurenta bude hledat jen velmi stěží. Snaží se mu přibližovat další koptéra, která je v našem abecedním pořadí hned na dalším místě, se kterou mají shodný minimálně jeden parametr výbavy a tím je dvouosý gimbal pro hardwarovou stabilizaci kamery. Ten totiž nebyl obvyklou součástí výbavy takto zaměřených strojů a tak pravděpodobně díky tomu je nyní možné dočíst se hojných sporů v diskuzích na téma primárního zaměření selfietka. DJI Spark můžete zakoupit třeba v oficiálním DJI Store.

 

Feima Robotics J.ME

I zde se jedná o velmi zajímavý počin, který oproti výše uvedenému Sparku má vyšší hmotnost a další odlišnosti, jako jsou například skládací ramena. Největším problémem tohoto stroje (z pohledu globálních prodejů) bude pravděpodobně fakt, že nepochází ze stáje DJI. Dvouosý gimbal, chytré letové funkce, ovládání hlasem, nadprůměrná výdrž na nabití a další zajímavé vlastnosti, o kterých jsme již převážně psali v tomto článku, jsou zde přítomny. Cena klesla pod 500USD, dostupné je i příslušenství a tak by mohl vyhovovat těm, kteří si na DéJéÍčka moc nepotrpí. Mozkem tohoto počinu je Xelio X20 od Mediateku. A natáčet zvládá až do rozlišení 4K při 30fps. Koupíte jej třeba zde a nebo zde.Feima Robotics J.ME selfie

 

Geniusidea Follow

I tomuto kousku jsme se již dříve věnovali a představili vám jej v tomto článku. Opět zvládá natáček video až do 4K při 30fps, umí všemožné chytré funkce a dokonce v balení obdržíte i náhradní akumulátor a druhou nabíječku pro možné paralelní nabíjení s pouzdrem pro snadné přenášení. Zde je mozkem SoC dodané Qualcommem a to Snapdragon 801. Geniusidea Follow

 

Hover Camera Passport

Také jsme mu již věnovali samostatný článek a ten vám jej doporučíme navštívit pro bližší informace. Opět je zde použit Snapdragon 801, 4K kamera a skladnost je zaručena skládací konstrukcí. Tento selfie dron je po složení o velikosti knihy.

 

Onagofly 1Plus

To bychom snad ani nebyli my, kdybychom vás i o tomto kousku již neinformovali. Vyniká malou konstrukcí, lehkou vahou a přítomností GPS, WiFi a antikolizního systému. K dispozici jsou také chytré funkce jako například Orbit nebo Auto Follow.

 

Simtoo Moment

Stejně jako většina ostatních je tento copter vybaven střídavými motory. Jak už jsme uváděli v samostatném článku, inspiraci si jednoznačně vzal u  výše zmíněný Hover Camera Passport. Bezpečná konstrukce, ovládání mobilem, chytré funkce a opravdu skvělá cena. To jsou primární lákadla pro zakoupení právě tohoto selfietka. No a pro někoho nejdůležitější jsou barevné kombinace, které Simtoo nabízí celkem tři relativně moderní.

 

SunlyTech Alpha CAM

SunlyTech Alpha CAM je 128 x 128 x 43 mm malý a 225g lehký, skladný a chytrý droník, který umí natáčet videa až do rozlišení 4K a taktéž disponuje optickou stabilizací obrazu. Mozkem je Snapdragon 800 a k dostání by mělo býti i balení se třemi akumulátory. Dle informací od výrobce by měl zvládnout až dvaceti minutový let na jedno nabití. Ovládání je zařízeno skrze aplikaci ve vašem mobilním zařízení a lze provádět skrze hlasové pokyny, gesta a také dotyky na displej.

Wingsland S6

Této koptérce jsme zatím nevěnovali samostatný článek, ale již jsme vám jej dvakrát doporučovali. Poprvé to bylo v článku s výběrem Nej dronů do 500USD a podruhé, když jsme pro vás sepsali průvodce Jaký dron vybrat. Je to dosti zajímavé udělátko se skládacími rameny. K sehnání je v několika barevných variantách, lze k němu připojit dokonce i další příslušenství. Videa umí pořizovat až do rozlišení 4K. Určitě stojí za vaší pozornost, doporučujeme navštívit výše zmíněné články pro více informací.

 

Xiro Xplorer Mini

U žádné jiné koptéry jsme nestrávili tolik času uvažováním, zda patří do kategorie selfie dronů nebo do segmentu kompaktních dronů pro cestování. Jak jsme již psali v samostatném článku, jde o copter, který je menším a mladším sourozencem oblíbeného Xiro Xplorer. Jsou zde přítomny všechny potřebné funkce, skládací konstrukce a mnohem více.

 

Yuneec Breeze

Dnes už je to taková klasika, která je k sehnání i za solidní peníz a zvládá natáčet i v rozlišení 4K. Jak už jsme uvedli v průvodci výběrem dronu, jedná se o dron, který je od ověřeného výrobce s kvalitním hardwarem a solidní softwarovou výbavou. Ovládání mobilním zařízením, kvalitní aplikace a široké možnosti to už jsou dnes opravdu potřebné až základní vlastnosti pro veškeré stroje pro dronie.

 

Zerotech Dobby

Opět se jedná o jednu ověřenou klasiku. Momentálně se doprodává za opravdu zajímavou cenu. To asi proto, že všichni očekávají jeho nástupce, ale ten zatím není v prodeji. Jedná se prakticky o průkopníka v této kategorii a i přesto již v době svého uvedení zvládal natáčet video v rozlišení 4K. Skládací konstrukce a vše dle očekávání. Tento kousek opravdu nyní obzvláště stojí o vaší pozornost.

 

 

BONUS

Tak máme za sebou výběr Nejlepší selfie drony za 1. pololetí 2017. Jako bonus dobrého čtenáře pro vás zde ještě připojujeme pár videí, kde se jejich autoři zabývají srovnáváním jednotlivých modelů pro selfie ze vzduchu jako stvořených.

 

 

 

Jak se vám líbí náš výběr Nejlepší selfie drony za 1. pololetí 2017? Zapomněli jsme na něco? Nesouhlasíte s naším výběrem? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.