Připravili jsme si pro vás volné pokračování seriálu s nejlepšími drony. V tom dosavadním jsme si stanovili cenové hladiny do 20, 50, 100, 150, 200, 300, 500 a nad 500 USD a hledali všemožné koptéry podle ceny. V tomto díle se budeme věnovat tomu, jaký koupit nejlepší dron s kamerou pro natáčení za 1Q 2017. V této sérii se již nebudeme omezovat dostupností v nějakém konkrétním obchodě, ale jen tím, že je možné dron objednat. A také zde budeme uváděn jen lítáky vhodné pro soukromé použití. I nyní budeme rádi, pokud nám vy budete zasílat své tipy na konkrétní typy.

Nejlepší dron s kamerou pro natáčení za 1Q 2017

Řadit je budeme od toho nejjednoduššího až po ten nejsofistikovanější a cena s tím jde ruku v ruce. Tímto končím tlachání a pojďme se již plně věnovat našemu seznamu.

 

Cheerson CX-10 W

Je to vlastně takový roztomilý rošťák, který se vejde do dlaně. Kvalita obrazu logicky nemůže stát za řeč, ale pokud se budeme bavit o společenskému lítáku pro zábavu, je tento k tomuto účelu vhodný. Společenský v tomto smyslu znamená, že jej budete ukazovat kolegům a kamarádům, kteří jej budou soucitně obdivovat jako osiřelé koťátko. A možná ve vás i v nich pomůže objevit skrytý vztah k létání.

O tomto modelu jsme již před časem psali a tak si náš článek můžete pročíst a dozvědět se tak o něm více.

JJRC H37 Elfie / Eachine E50 / GoolRC T37

Snímky z tohoto kousku mají také nevalnou kvalitu. Musíme však upozornit, že je tento model prodáván ve dvou variantách. Kvalitnější verze přenáší video o rozlišení 720p. Tato skládací hračka je momentálně velmi trendy asi díky tomu, že je to skládací a spolupracuje to skrze WiFi s mobilním telefonem. Věnovali jsme mu samostatný článek a tak si o něm u nás můžete opět přečíst více.

YiZhan Tarantula X6 5Mpx

Stále jsme ještě u koptér, které nemají zrovna kvalitní video výstup. Ale odsud se již můžeme bavit o tom, že z videa půjde i rozpoznat, zda koukáte na obrázek stromu či domu. Kamera je umístěna na antivibrační podložce. Diagonála mezi motory je půl metru a tak je zajištěna poměrně dobrá stabilita v letu. Jako bonus umí předvádět i 360° salta na pokyn tlačítka z ovladače. Doporučovali jsme jej v článku o Nej dronech do 100USD.

Syma X8HG

Tento model oblíbeného výrobce je vybaven na svou cenu poměrně použitelnou kamerou a navíc také barometrem. Díky němu by měl být schopen lépe držet požadovanou letovou hladinu. Diagonála mezi motory je také půl metru. Stabilita by měla být v této kategorii na lepší úrovni. Videa jsou pořizována již ve Full HD a rozlišení snímače je 8Mpx. Opět jsme si již o této koptéře psali a tak vás na tento článek opět odkážeme.

XK X252

Tento model není čistokrevný kameraman, ale spíše multitalentový univerzál. Oproti předchozím je vybaven silnějšími a odolnějšími střídavými  motory. Také je v balení přítomen vlastní displej pro zobrazení snímané scenérie. Mimo jiné tento model disponuje kvalitním rádiem s komunikačním protokolem Futaba S-FHSS, které zvládá velké množství individuálních nastavení křivek, gyroskopu a dokonce má i volné sloty pro další vaše lítáky. Jako úplná třešnička na dortu je režim pro 3D let, ve kterém se budete moci úplně vyřádit v akrobatickém létání. Opět jsme i o tomto modelu psali zde a pak ještě několikrát.

Aosenma CG035 FHD

Tento model je také vybaven střídavými motory, vlastním displejem pro přenos FHD obrazu a dokonce už i GPS. Kamera je zavěšena stabilizovaném závěsu (gimbal). Ve funkční výbavě pak nechybí Follow Me mód nebo jednotlačítkový návrat na místo vzletu. Doba letu by měla přesáhnout 15 minut. Tento dron jsme vám doporučovali při výběru Nej dronů do 200USD.

Up Air One 4K

Toto je asi nejlevnější koptéra s možností pořizování videozáznamu o rozlišení 4K. Její kamera je také umístěna na dvouosém gimbalu. K výbavě také patří také poziční systém a nějaká ta nezbytná softwarová výbava. V balení také obdržíte 7″ displej, na který je v reálném čase přenášen obraz z kamery. Dosah je více než 600 metrů. A díky akumulátoru s kapacitou 5400mAh  vydrží ve vzduchu více jak čtvrt hodiny

Wingsland S6

Jeden z nejoblíbenějších trendy strojů určených k pořizování dronie. Má miniaturní skládací konstrukci, je vybaven 4K kamerou a inteligentními letovými režimy. Navíc si jej můžete dovybavit dalším dokoupitelným příslušenstvím jako je například dělo, detekce překážek, světelná tabule nebo světlomet. Ve výbavě je také přítomen duální poziční systém. I tento kousek jsme již doporučovali v Nej dronech do 500USD.

Simtoo Dragonfly

Další dron, který má skládací konstrukci a zvládá natáčet videa o rozlišení až 4K. Jeho kamera je zde zavěšena již na tříosém gimbalu. Výdrž na nabití je až 25 minut, dosahuje rychlosti letu až 20m/s a je vybaven duálním pozičním systémem. Každopádně se jedná o poměrně zajímavý stroj, který by neměl být opomenut v našem výběru. Tento model lze zakoupit i s GPS náramkem ve výbavě, díky kterému je možný tento dron ovládat nebo se třeba nechat následovat a natáčet přitom. I o tomto kameramanovi jsme si již psali.

Parrot Bebop 2

I v tomto případě se jedná nejen v našich končinách o velmi oblíbený model. Kamera je sice pevná, ale poměrně kvalitní a její stabilizace je softwarová. Další výbava je bohatá a kromě rádia SkyController je možné si k němu pořídit i FPV brýle. Pokud se hodláte věnovat nejen natáčení, ale i létání pro svou radost, neuděláte s tímto modelem rozhodně chybu.

DJI Phantom 3 Advanced

Tento kousek stále ještě patří k tomu nejlepšímu, co za své peníze od společnosti DJI můžete dostat. Srovnání některých jejich modelů jsme se věnovali v článku s výběrem dronu DJI Phantom 4 nebo DJI Phantom 3 Professional/Advanced/Standard. Ve výhodnosti poměru ceny a výkonu zatím vítězí právě model Advanced, i když se na něj již doprodávaný model Phantom 4 poměrně dosti dotahuje. DJI je dnes nejrozšířenější a nejoblíbenější značkou na trhu s drony. Jejich obsluha je tak snadná, že si na ně může troufnout i úplný začátečník. Dostupnost dílů a příslušenství je ohromná.

//serve.affiliate.heureka.cz/js/trixam.min.js

 

DJI Mavic Pro

Další produkt z rodiny velmi oblíbených DJI. Momentálně se jedná asi o nejžádanější model dronu v nabídce. A není se ani moc čemu divit. Je to DJI, je to skládací a zvládá to až 4K. Kamera je také zavěšena na tříosém stabilizovaném závěsu. Pokud rádi cestujete, ale natáčení dronem není úplně nejvyšší prioritou vašich cest, je toto určitě skvělou volbou. Naší recenzi najdete zde, ale článků o něm jsme již napsali nepočítaně, třeba si ten správný pro vás najdete zde.

//serve.affiliate.heureka.cz/js/trixam.min.js

DJI Phantom 4 Pro

Jeden z nejlepších dronů pro obyčejného človíčka, který je momentálně k mání. Je vybaven 4K kamerou s 1″ snímačem, která zvládá kromě 4K i FHD při 120fps. Ve výbavě nechybí i senzory, aby nevletěl do nějaké překážky. Je možné jej také zakoupit ve verzi +, která je konečně také vybavena displejem. Společnost DJI si je své obliby dobře vědoma a také na to hřeší. Vše je docela drahé a často nechává své zákazníky připlácet za běžné věci, které má jejich konkurence již v základním balení.

//serve.affiliate.heureka.cz/js/trixam.min.js

 

Yuneec Typhoon H

Yuneec je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších výrobců všech možných i nemožných koptér. V našem výběru jsme tak jejich produkt nemohli vynechat. Tento je hexakoptéra se zatahovacím podvozkem a sklopnými rameny, kvalitní kamerou a více než dostatečnou výbavou. Její stabilita v letu je vynikající a také modularita a rozsah dokoupitelného příslušenství je skvělá. Zde se již jedná o stroj, který je dostupný i pro běžného smrtelníka, který má natáčení jen jako koníčka. Když je dost dobrý pro hasiče, musí být dost dobrý i pro běžného smrtelníka.

 

Walkera Voyager 4

Opět jsme se již tomuto kousku sólově věnovali v tomto článku. Jedná se o poloprofesionální stroj, který je vybaven dokonce i 18x optickým zoomem. V tomto případě nemusíte dělat téměř žádné kompromisy.

DJI Inspire 2

Zde se již začínáme překlápět do kategorie pro profesionální použití. Tento stroj je nejnovějším modelem v této třídě tohoto výrobce. Je využíván množstvím i tuzemských společností zabývajících se profesionálním natáčením. Podporuje natáčení videa až do rozlišení 5,2K s datovým tokem až 4,2Gbps. Také se umí rozletět až do rychlosti 108km/h. S kompletní výbavou se vším potřebným včetně kamery Zenmuse X5S, náhradních disků, akumulátorů a kufrem pro přenášení se můžete pohybovat v cenové relaci nad 250000Kč. V této relaci běžně dostupných dronů pro osobní použití je tento právě ten NEJ. Přivítejte tedy mezi námi nejlepší dron s kamerou pro natáčení za 1Q 2017.