Čínské DJI představilo zatím nejmenší dron z portfolia a to DJI Spark. Vzhledem k velikosti a funkcím zapadá Spark do kategorie selfie dronů, kde se již nějakou dobu pohybují jiní výrobci, například Zerotech, Yuneec a nebo třeba GeniusIdea. DJI zatím v této kategorii zástupce nemělo, DJI Spark to má ale změnit.

10 věcí, které byste měli vědět o DJI Spark

1. Velikost a cena

Tento malý dron má rozměry pouhých 143 x 143 x 55 mm a oproti DJI Mavic Pro nemá skládací ramena.

 

Youtuber Casey Neistat již měl možnost Spark otestovat a nosil ho s sebou v náprsní kapse, kam se s přehledem vejde.

Evropská cena je o něco vyšší než ta v USA a na základní verzi se připravte 599€. Verze Fly More Combo stojí o 200€ více. Obě si je můžete zakoupit na oficiálním webu DJI.

2. SW vychytávky

Přestože se jedná o nejlevnější dron v nabídce DJI, tak nebyl ochuzen o SW vychytávky. Můžete jej ovládat například gesty, kterými pořídíte i snímek. Zároveň dron rozpozná váš obličej a tak vás bude mít stále v záběru.

3. Inteligentní letové režimy

DJI Spark disponuje několika letovými režimy. Jde o QuickShot, TapFly, Active Track a Gesture. Díky těmto režimům stroj zvládne například sám doletět na určené místo, sledovat vámi vybraný objekt a nebo kolem vás bude kroužit.

4. Kamera

Kamera obsahuje 1/2.3″ CMOS senzor s 12 MPx a poradí si se záznamem FullHD/30 fps videa. Výhoda velkého snímače není v počtu megapixelů, ale v jejich velikosti. Čím větší je 1 pixel, tím více pojme světla.

5. Gimbal

Kamera je uchycena na 2 osém gimbalu s technologií UltraSmooth. Díky tomu budou vaše záběry ostré a hladké.

6. Foto režimy

Režim Panorama není žádnou novinkou. Zajímavý je ale režim s názvem ShallowFocus. Ten zaostří kameru na vás a pozadí rozostří.

o DJI Spark

7. Výkon a doba letu

I když je Spark tak malý, tak mu výkon rozhodně nechybí. Maximální rychlost letu je v režimu Sport až 50 km/h. Ve vzduchu se díky 1480mAh, 11,4V baterii udrží až 16 minut.

8. HD video Wi-Fi FPV

FPV přenos videa probíhá skrze Wi-Fi. Obraz je přenášen v HD rozlišení a to až na vzdálenost 2 km. K tomu je potřeba mít vysílač, protože pouze se smartphonem se na tyto hodnoty nedostanete.

9. FPV

I Spark je kompatibilní s FPV brýlemí DJI Googles. V režimu Sport se kamera uzamkne ve FPV módu a můžete tak řídit stroj, jako byste byli na jeho palubě.

10. Bezpečný let

Spark samozřejmě také disponuje pozičním systémem, duální GPS a mnoha dalšími senzory. Díky tomu se zvládne vyhýbat samostatně překážkám a nebo se vrátit na místo vzletu.