Když je něco v módě, měli to výrobci akceptovat a nabídnout světu svou interpretaci. A ani v tomto případě tomu nebude jinak. Větší a starší bráška Xiro Xplorer je nejen v našich končinách oblíbenou alternativou pro lidičky, kteří si chtějí občas něco natočit ze vzduchu. Xiro Xplorer Mini je další ze stále početnější skupiny skládacích koptér hodících se například k pořizování selfíček.

Xiro Xplorer Mini je další skládačka

Nejedná se sice o úplnou novinku, ale docela dlouho trvalo, než se dostal do prodejů. Tento poměrně očekávaný copter je díky oblíbenosti výše zmíněného většího a staršího sourozence k sehnání i u tuzemských prodejců. V zahraničí je ale jako obvykle nabízen o něco levněji a navíc ještě s pouzdrem a dvěma bateriemi, ale na to jsme si již museli u našich prodejců zvyknout. Jeho design byl oceněn například Reddot Award 2016. Názor na vzhled si ale opět můžete utvořit vlastní.

Ve výbavě nechybí duální poziční systém GPS a Glonass a pro létání ve vnitřních prostorách je přítomen systém s ultrazvukovými senzory a optickým snímačem. 3S akumulátor Li-Pol s kapacitou 1650mAh je výměnný a měl by Xiro Xplorer Mini udržet ve vzduchu nějakých 15 minut. Jeho opětovné nabití by mělo proběhnout za jednu a půl hodiny. Rozměry této skládačky v rozloženém stavu jsou 310 x 310 x 55mm a ve složeném pak 190 x 140 x 55mm a hmotnost činí 431 gramů. Maximální rychlost stoupání je 3m/s, řízeného sestupu 2m/s a horizontálního letu pak 8m/s.

Kamera zvládá natáčet video o rozlišení 1920×1080 při 30fps. Maximální rozlišení pro focení je 4208×3120 a úhel záběru “ptačího” oka je 190°.

Ovládán je z vašeho mobilního zařízení s Androidem nebo iOS pomocí nainstalované aplikace. Ovládání je možné přepnout do režimu, kdy tento dron reaguje na náklony ovládacího zařízení. Živý náhled snímané scény má rozlišení 720p. Díky této aplikaci také můžete okamžitě sdílet své výtvory a zážitky na sociálních sítích. Umí též například vzlétnout, vrátit se na povel nebo sledovat vás při pohybu.

 

Zdroj: Xiro