Na svém Facebookovém profilu oznámil výrobce dronů Zerotech, nástupce oblíbeného Dobby, který označuje jako Zerotech Dobby-Al. Zerrotech Dobby byl jedním z prvních kapesních koptér určených, aby sloužili jako osobní selfie asistent. Určitě si ještě vzpomenete na fotku, se kterou nám byl prezentován, prostě selfietko do kapsy.

Zerotech oznámil nástupce oblíbeného Dobby – ZeroTech Dobby-AL

Oproti avizované ceně při uvedení Dobby na trh se prodává podstatně dráž. I přesto jsem v sobě našel tolik drzosti a dovolil si vám jej doporučit v článku s nej drony do 500USD.

V této době se stále více rozšiřují koptéry, které jsou vybaveny kamerami schopnými pořizovat video o rozlišení 4K. To Dobby neumí a tak chce výrobce nabídnout jeho nástupce, který by již touto schopností měl disponovat. Dobby-Al již nebude vybaven řídící elektronikou určenou pro několik generací zastaralé mobilní telefony, ale Xilinx Zynq® SoC. To by mělo pomoci naplnit vysoké ambice výrobce s nadcházejícím modelem. Zerotech se dokonce vychloubá, že díky tomu bude mít schopnost vnímat okolí, chápat záměry uživatele a pomáhá zajistit stabilitu a odolnost.

ZeroTech Dobby-AL

To vše bude korunováno vylepšenou konstrukcí a kvalitnější stavbou těla.

Více informací zatím nemáme, ale když opět něco zjistíme, podělíme se s vámi. Kdybyste však zjistili něco vy, neváhejte se s námi i dalšími čtenáři podělit.