Není tomu tak dávno, kdy se na jednom z čínských crowdfundingových portálů objevil kapesní dron Dobby. Během pouhých 24 hodin se podařilo vybrat přes jeden milion dolarů a společnost Zerotech Dobby, která stojí za vývojem, může slavit. Zájem o tento kompaktní dron totiž překonal veškerá očekávání a projekt se stal takřka přes noc úspěšným.

Přestože to tak na první pohled nevypadá, jedná se o kvadrokoptéru. Ramena s motory jsou skryta v těle a vysunou se až po stisku tlačítka. Bez obav jej tedy můžeme nosit i v kapse.

Dron Dobby klame tělem. Do těla o velikosti pouhých 135 x 67 x 36,8 mm se vměstnala špičková elektronika. Srdcem je procesor Qualcomm Snapdragon 801 o frekvenci 2,3 GHz s kterým jsme se před dvěma lety mohli setkat u nejvýkonnějších smartphonů. Procesor má k dispozici i 2 GB operační paměti. Na přední straně je 13 MPx kamera schopná pořídit záznam až ve 4K při 30 snímcích za sekundu a streamovat jej do smartphonu. Obraz je stabilizován softwarově a ukládá se na interní paměť s kapacitou 16 GB. Pokud si posvítíme na konektivitu, tak je tady Wi-Fi, GPS i GLONASS. Dron Dobby tedy zvládne i automatický let dle předem zadané trasy.

Jelikož se Dobby ovládá jen skrze aplikaci ve smartphonu, tak je dosah signálu do 100 metrů. Akumulátor má kapacitu 970 mAh a výrobce udává dobu letu maximálně 9 minut.

Cena v předprodeji je 319,99$ a k prvním zájemcům se dron dostane již na začátku srpna.