Do prodeje se právě dostává inovovaná verze ve světě poměrně oblíbeného a rozšířeného drona JYU Hornet S, který jsme vám doporučovali v nej dronech do 300 a následně i do 500USD. Také na něj přišlo téma, když jsme pro vás sepsali průvodce jaký dron vybrat. A JYU Hornet 2 jako správný nástupce jde v jeho šlépějích. Dělá vše o něco lépe a je kvalitněji postavený.

JYU Hornet 2

Ve výše zmíněném průvodci pro výběr dronu jsme již zmiňovali, že postavit univerzální dron není nic jednoduchého, protože si některé požadované vlastnosti vzájemně odporují. Takže za jaký konec to uchopili konstruktéři, když připravovali tento kopter? Není žádným tajemstvím, že mu ubrali na rychlosti a o to více mu dopřáli na stabilitě, síle a funkční výbavě. Maximální rychlost letu byla rapidně snížena ze 120km/h na 36km/h, ale to jeho novopečeným majitelům určitě vadit moc nebude. A tak je otázkou, jak oprávněným nositelem svého jména tento model bude.

Už podle škály nabízených verzí je zcela zřejmé, kam chce JYU s tímto modelem cílit. A jako u předchozího modelu pro nás výrobce připravil několik různých úrovní výbavy, které je možné obměňovat. Můžeme to pro zjednodušení nazývat například modulární platformou s výměnnými kamerovými segmenty. A dokonce si jej můžete dopřát i bez kamery. Ale v této variantě si jej má smysl pořídit jen tehdy, pokud máte v plánu časem dokoupit nejméně jeden modul kamery.

JYU Hornet 2 Funkce

Základní parametry

  • Hmotnost těla: 425g, 800g
  • Diagonála: 280mm (s vrtulemi), motorů 250mm
  • Max. rychlost řízeného klesání: 2,5m/s
  • Max. rychlost stoupání: 2,5m/s
  • Max. rychlost letu: 10m/s
  • Poziční systém: GPS, Glonass
  • Aku: 4S, Li-Pol, 3600mAh, 160g

K dispozici jsou i zde bezpečnostní funkce jako třeba jednotlačítkový návrat, přistání nebo vzlet, návrat bez signálu a při slabém akumulátoru. Ve výbavě samozřejmě ale nechybí ani barometr. Pohon mají na starosti střídavé motory 2205 s vrtulemi 7340. K ovládání dvou nejvyšších výbav je možné také použít dokoupitelný náramek, ze kterého bude možné JYU Hornet 2 ovládat. Dosah v nezarušené oblasti může být podle standardu FCC až 1000m a CE až 800m.

 

Standard

V balení dostanete vše, co budete potřebovat k letu. Místo kamery je zde však záslepka.

Otázka zní: “Proč?”

 

FPV

Zde jej již přítomen modul s kamerou. Ta je míněná pro FPV použití se snímačem Sony IMX179 o rozlišení 8Mpx a 130°FOV. Také se může naklápět v rozmezí -80° až +30°. Umí nahrávat FHD video 1080P@30fps a 720P@60fps. Foto se ukládá do souboru JPEG a video do MP4 na paměťovou kartu microSD do velikosti 32GB. V balení je též obsažen displej, na který je v reálném čase přenášen obraz z kamery.

 

2,7K

Tady je použit modul s kamerou na 3 osém stabilizovaném závěsu o hmotnosti 170g. Zde je také použit snímač Sony IMX179 o rozlišení 8Mpx, ale FOV je 120°. Umí nahrávat videa o rozlišení 2,7K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 720p@120fps. I zde se ukládá do souboru JPEG a video do MP4 na paměťovou kartu microSD do velikosti 32GB. K dispozici jsou různé chytré funkce jako třeba Waypoints, POI nebo Follow me. Tyto a další možnosti zde ovládáte z připojeného mobilního zařízení s OS Android nebo iOS.

 

4K

I zde je kamera na 3 osém gimbalu. Snímač tu je Sony IMX177 o rozlišení 12Mpx a FOV již jen 90°. Dle výrobce umí nahrávat videa o rozlišení 4K@30fps, 1080p@120fps, 720p@240fps a to už jsou zajímavé hodnoty pro natáčení zpomalených videí. I zde se ukládá do souboru JPEG a video do MP4 na paměťovou kartu microSD do velikosti 64GB. Chytré funkce a propojení s mobilním zařízením jsou stejné jako v předchozím případě.

 

Pokud vás tento kousek zaujal v některé nebo i více variantách, najdete jej k zakoupení například na Gearbestu.

 

Zdroj: JYU