Tak jsme opět zpátky s dalším a posledním dílem této série seriálu s nejlepšími drony nad 500 dolarů. Za tyto peníze si již můžeme dopřát i poměrně kvalitní koptéru. Na počátku našeho seriálu jsme si stanovili, že budeme zařazovat jen RTF sety na skladech čínských prodejců. Jsou to pravidla poměrně omezující a snad nejvíce se jejich omezení dotýká právě dnešního dílu. Pointa nákupů v čínských eshopech je nižší pořizovací cena a také širší výběr. U několika modelů v naší dnešní nabídce se cena na našem trhu již těmto cenám vyrovnává. Navíc při nákupu u nás svou koptéru získáte s plnohodnotnou dvouletou záruku.

Další díly seriálu o nejlepších dronech:

DJI Inspire 1

Velmi oblíbená kvadroptéra pro natáčení. Je vhodná pro náročné uživatele, kteří mají natáčení jako koníček i pro poloprofesionály. Dnes již je v nabídce jeho nástupce, ale tento má výhodu ve snímatelné kameře a také nižší nákupní ceně. K dispozici je několik variant v prodeji lišících se například kamerou nebo výbavou.

Na Geekbuying je k mání s jedním nebo dvěma ovladači.

 

DJI Inspire 2

Toto je nástupce předchozího modelu. Je technicky podstatně vyspělejší, spolupracuje s novějším softwarem a lze jej doporučit již i opravdovým profesionálům.

K objednání je bez kamery opět na Geekbuying.

 

DJI Mavic Pro

Jde o jednu z nejoblíbenějších skládacích koptér. Jednoduché rozhraní, skládací tělo s kompaktními rozměry, možnost natáčet v rozlišení až 4K. To jsou snad ty nejhlavnější highlighty. Za zvážení rozhodně stojí set s názvem Fly More Combo, který nabízí navíc například tašku pro přenos, ale hlavně 2 další akumulátory, nabíjecí hub, autonabíječku, vrtule a podobně.

K objednání u RCmoment a do konce dubna se slevou. Slevové kupóny najdete v tomto článku.

 

DJI Phantom 3 Advanced

Je to kvadroptéra, která již není ve výrobě ani v nabídce oficiálního eshopu. Tento model nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Pokud se v jednotlivých rozdílech těchto modelů neorientujete, doporučujeme navštívit a přečíst si náš článek, který jsme pro vás z tohoto důvodu připravili. Tento model oproti Professional disponuje kamerou s rozlišením 2,7K a slabší nabíječkou.

Najdete jej ještě například v nabídce eshopů Gearbest a Geekbuying.

 

DJI Phantom 3 Professional

Tento model je opět velmi oblíbený. Stejně jako jeho méně vybavený bratříček již není ve výrobě ani nabídce oficiálního storu. Kamera umí natáčet s rozlišením až 4K a ve třetí generaci modelů Phantom od DJI se jednalo o nejvybavenější kousek. Díky své oblibě se třetí generace Phantomů těší až neuvěřitelně široké nabídce nejrůznějšího příslušenství.

V nabídce jej stále ještě mají v Gearbestu a RCprofi.cz

Pokud se chcete podívat na video, vraťte se o jeden model výše. DJI vydalo jen jedno pro oba modely.

Nej drony nad 500 dolarů

 

DJI Phantom 4

Jak již víme, není tento model ve výrobě a opět se již jen doprodávají skladové zásoby. I tento model jsme srovnávali s jednotlivými typy třetí generace v samostatném článku.

K objednání je například ještě v e-shopu Gearbest.

 

DJI Phantom 4 Pro/Pro+

Vyspělejší verze levnějšího bratříčka. Mimo jiné navíc disponuje i bočními snímači překážek a kvalitnější kamerou. K mání je ve dvou verzích. Ta s plusem je navíc vybavena dotykovým displejem Crystalsky Monitor přímo od DJI.

V nabídce u Gearbest a Geekbuying a verze Plus u Geekbuying.

 

Hubsan H109S X4 Pro

Tato verze kameramana je vybavena tří osou stabilizací FHD kamery a rádiem Hubsan H7000. Díky Li-Pol akumulátoru s kapacitou 7000mAh by měl ve vzduchu vydržet na jedno nabití až 40 minut. Obávám se ale, že to bude bez závěsu a kamery. Dosah rádia by měl být až 1500m.

K objednání je u Banggoodu, Gearbestu i Geerkbuying.

 

Cheerson CX-22

Opět další kameraman, který je nástupcem poměrně oblíbeného modelu CX-20. Je vybaven duálním pozičním systémem s GPS/Glonass, funkcí Follow Me a kamerou s FHD rozlišením zavěšenou na dvou osém gimbalu. Obraz posílá na 7″ displej s rozlišením 800x480px a ten můžete mít uchycen na rádiu s dosahem až 1000m. Součástí balení je i vodě odolné pouzdro.

K objednání je v Geekbuying ve verzi Mode1 i Mode2. Je to poněkud matoucí, protože ve vlastnostech je uvedeno možné přenastavení rádia a domníval jsem se, že se liší jen zabarvením červenou a modrou.

 

Swellpro Splash

Tato kvadroptéra má dost silné motory na to, aby unesla například motorizovaný závěs s kamerou nebo klidně i něco jiného. Je to jedna z mála voděodolných dronů splňujících certifikaci IP67 a umí se i potápět. Takže pokud například vlastníte rozlehlé koupaliště, můžete s jeho pomocí distribuovat k tonoucímu se záchrannou vestu. Tento líták se ale také umí i potápět. Můžete s jeho pomocí také třeba chytat ryby, natáčet v dešti nebo sněhové vánici. Fantazii se meze nekladou.

K načtení více informací nebo k objednání v Gearbestu.

 

Walkera Furious 320

Jedná se o težkotonážního FPV závodníka ověřeného výrobce s velmi kvalitním zpracováním. Rozlišení obrazu kamery je FHD se 60 snímky za sekundu a ten je posílán skrze WiFi do vašeho mobilního zařízení. Nejrůznější nastavení lze upravovat pomocí PC. Pro lepší kontrolu letu je vybaven motorizovaným naklápěním ramen. FC je typu CC3D a díky silným motorům je tento šílenec schopen vyvinout maximální rychlost až 120km/h. K dispozici je taká spolupráce s aplikací MR Drone, kterou jsme si blíže popisovali v představení Walkery Runner 250 Pro nebo video s ní vložili do článku s nej drony do 500USD. V prodeji je několik verzí lišících se v rádiu (Devo 7 nebo Devo 10) a také přítomností GPS.

BNF verze v Gearbestu

Devo 7 bez GPS v Gearbestu

Devo 7 s GPS v Gearbestu

Devo 10 bez GPS v Geekbuying

Devo 10 s GPS v Gearbestu a Geekbuying

 

Xiro Xplorer 2

Další kameraman do party. V tomto případě se jedná o druhou generaci poměrně oblíbené kvadroptéry. Pro bezpečné lety je vybavena antikolizním systémem 360° skenování svého okolí 50x za sekundu a funguje to na vzdálenost 6 metrů. Přítomna je i další bezpečnostní výbava, která by měla pomoci zabránit ztrátě či poškození. Pro lety venku je zde duální poziční systém s GPS/Glonass. Akumulátor s kapacitou 5300mAh by jej měl udržet ve vzduchu až 25 minut. 4K kamera je zde také zavěšena na tří osém gimbalu. Rádio má dosah až 1km a je vybaveno držákem pro mobilní telefon a WiFi extenderem.

K objednání u Gearbestu.

 

Yuneec Typhoon Q500 4K

Jde o poměrně oblíbený a rozšířený dron s kamerou CGO3 o rozlišení 4K. Té je součástí tří osý gimbal. V balení je takzvaný Steadygrip, který umožňuje připnout kameru s gimbalem a používat je pro stabilizované natáčení mimo koptéru. Na něm je držák pro mobilní telefon a k dispozici aplikace pro Android i iOS. Rádio je deseti kanálové s 5,5″ displejem, který zobrazuje náhled a také lze jeho prostřednictvím ovládat i některé funkce. Mezi ty patří například Follow Me, Watch Me a Dynamic Return Home. Li-Pol akumulátor má kapacitu 5400mAh a měl by tento líták udržet ve vzduchu až 25 minut. Dosah je až 2km.

Objednávat jej můžete u Banggoodu nebo s hliníkovým kufrem na Gearbestu.

 

Tak to byl poslední díl této série našeho seriálu s nej drony k zakoupení u našich čínských partnerů. Věnovali jsme se cenovým hladinám do 20, 50, 100, 150, 200, 300, 500 a dnes nad 500 USD. Skoro bychom jej mohli nazvat jako DJI speciál, ale věřte, že to není z důvodu pozitivního zaujetí vůči těmto strojům. Jejich výhoda spočívá ve velké oblibě a rozšíření, což má spojitost se softwarovou podporou, jejich možnostmi a relativně jednoduchou obsluhou.

Líbil se vám tento náš seriál? Máte pro nás vlastní nominace nebo nějaké návrhy na jinou jeho podobu? Neváhejte a dejte nám vědět svůj názor.