Veletrh CES 2018 přinaší řadu technologických novinek ze světa dronů. Po dronu DJI Tello je tady Autel Evo, který by mohl být skutečným konkurentem pro DJI Mavic Pro. Papírové parametry nevypadají vůbec špatně, ale to samozřejmě není vše a zda Autel ohrozí Mavica ukáží až recenze.

Autel Evo – 4K kamera, 30 minut letu a hromada senzorů

Autel Evo je kompaktní dron, jehož ramena jdou složit a tím se razantně zmenší rozměry. Vybaven je 4K kamerou uchycenou na 3 osém stabilizovaném závěsu. Maximální rozlišení kamery je 4K/60fps, úhel záběru je 94° a světelnost f/2.8.

Přítomnost GPS a řady chytrých funkcí jako je Follow Me, Waypoints, Orbit módu a dalších je samozřejmostí. Obraz z dronu můžete sledovat přímo na 3,3 palcovém OLED displeji, jenž je součástí ovladače a to až na vzdálenost 7 km.

Autel Evo disponuje i senzory, které rozpoznají překážku a zabrání kolizi. Ty jsou umístěny jak v přední, tak i zadní části. Doba letu na baterii je 30 minut.

Cena a ani dostupnost prozatím nebyla stanovena, ale mluví se o částce 999$ a zahájení prodeje v tomto roce. Jakmile se dozvíme více, budeme vás informovat.

Má konečně Mavic konkurenta v podobě Autel Evo?

 

Zdroj: halfchrome.com