Máte doma tolik RC modelů dronů, že by je průměrně přeplněná školka měla na půl roku každodenního užívání? V každé kapse nosíte jednu ze svých létajících 4K kamer? Kupujete každou sezónu například nového Phantoma, abyste měli vždy to nejaktuálnější? Máte již svého závodního drona? Akrobatické kvadroptéry už vás začínají pomalu nudit? Už jste si postavili vlastní oktokoptéru s padákem, která unese i profesionální kameru? DJI Matrice 600 Pro je pro vás tuctová sériovka? Casey Neistat nám se opět předvedl a tak přinášíme inspiraci i pro vás!

Casey Neistat je hvězdou zářící na YouTube

Casey Owen Neistat je američan pocházející ze státu Connecticut. V mládí opustil školu, živil se mytím nádobí a žil v karavanu s přítelkyní a svým synem. Ve svých dvaceti letech se přestěhoval do New Yorku, aby si splnil svůj sen a mohl se začít věnovat natáčení. Tam navázal na svou kariéru myče nádobí a pak začal pracovat jako řidič přepravní služby. Právě zde začíná tento příběh nabírat na emotivní intenzitě jako v každém podprůměrném americkém dojáku. Pardon, to byla asi automatická oprava textu, samozřejmě jsem myslel: “super kvalitním bijáku”.

Casey Neistat pózuje

Po pár natočených videích se Casey Neistat trefil do tehdejšího trendu, když začal mít větší úspěch jeho snímek s kritikou výdrže na nabití tehdejšího iPodu. To evidentně podpořilo jeho ambice a se svým bratrem Vanem (že by byl pojmenován podle místa jeho početí?) natočili sérii filmů o práci “umělce” Toma Sachse. Pak se společně vrhli na sérii čtvrt hodinových dokumentárních videí z oblasti přírodních experimentů. V té době o spolupráci s nimi projevila zájem televizní stanice HBO. Necelé dva miliony USD jim zaplatila za práva na vysílání osmidílného televizního seriálu The Neistat Brothers.

V roce 2010 si založil svůj účet na Youtube a vkládal na něj občas svá videa. Postupně omezoval veškerou spolupráci s televizním kanálem a v průběhu roku 2015 začal každodenně aktualizovat svůj vlog. Po půl roce této pravidelné aktivity dosáhl množství 1 000 000 odběratelů. V této době vlastnil také mobilní aplikaci zvanou Beme, která se podílela 50% na jeho příjmech. V srpnu 2016 již jeho účet na YT odebíralo 4 000 000 uživatel a o pouhé 2 měsíce později to již bylo milionů pět! Nedlouho poté pak denní aktualizaci svého vlogu ukončil. Je to však tři měsíce zpět, co sám osobně označil DJI Mavic Pro za nejlepšího drona všech dob.

Casey Neistat není jen za vodou, ale i nad sněhem

V této době již se ale jedná o docela solidně zabezpečeného dolarového milionáře. Kdo z nás by se na jeho místě již veřejně nevěnoval jen svým koníčkům a dokumentaci jejich realizace? Obzvláště v případě, kdy se vám čím dál tím větší úlet vrátí v podobě finančního vyjádření ohromné sledovanosti?

A co takhle si postavit vlastní bezpilotní koptéru s takovou nosností, že unese vás samotného i s nějakou tou výbavou navíc? Je nám sice předkládáno, že se jedná o toho největšího drona postaveného v domácích podmínkách, ale mi na to máme vlastní názor. 😉

Bereme pak ale v potaz to, že ten jeho dron létá poměrně spolehlivě a dokonce může být ovládán i skrze kvalitní rádio.  Na jeho přepravu stačí průměrný vlek k osobnímu automobilu. A k jeho stavbě pak finanční zázemí ve výši 100% průměrného platu v našich končinách po dobu minimálně čtyř let. To vše pak v kombinaci s výletem do Švédska se spoustou kamarádů a dalším vybavením je zaručeným receptem pro vysokou sledovanost.

Takže zde jsme vám přinesli inspiraci k tomu, jak můžete své droní aktivity dále rozvíjet. Nezapomeňte se s námi podělit o svých aktivitách, vědomostech i znalostech v tomto oboru. Veškeré zajímavosti, odkazy a smysluplné informace jen vítáme. Diskuze pod článkem a další obvyklá místa jsou vám plně k dispozici.