V dnešním představení se budeme věnovat dronidlu, které je již nějaký čas v prodeji. Zatím jsme mu ale ještě nevěnovali samostatný článek a to je obrovská škoda. Myslíme si, že si vaší pozornost zaslouží. XK X350 je typický produkt společnosti XK Innovations, který nabízí skvělý poměr výkonu za peníze. V tomto případě jde opět o hračku pro větší kluky, kteří se rádi vyblbnou, protože umožňuje přepínání mezi režimy 6G a 3D.

 

XK X350 – pán nebes

Aby bylo mezi námi jasno, je to sice skvělá hračka, ale úplným začátečníkům bychom si ji netroufli doporučit. Není to žádný závoďák, ale spíše líták pro radost s akrobatickými schopnostmi. Je to více jako třičtvrtě kilová potvůrka. Ta už chce nějaký ten volný prostor, i když se s ní dá létat i v menším prostoru, než je fotbalový stadión. Nikdo by asi neměl radost, pokud by mu takovéto kladivo spadlo na hlavu.

Tělo

Výrobce se dušuje, že na pevnosti těla tohoto tanečníka si dal záležet při volbě materiálů, ale hlavně při konstrukci. Díky tomu je možné provádět poměrně snadno údržbu a servisní zásahy nejsou také ničím složitým. Veškeré náhradní díly jsou samozřejmě dostupné, jak se u tohoto výrobce stalo také dobrým zvykem.

 

Délka i šířka tohoto kousku je shodná a zastavila se na hodnotě 305mm. Výška je 210mm a díky dlouhým nohám podvozku je pod krytem baterie ještě kousek místa. Diagonála mezi středy motorů by měla být 376mm dlouhá. Je potřeba si ujasnit, že to z principu není stroj určený k zaznamenávání vašich zážitků z dovolené. Pokud ale budete chtít, kameru například typu Mobius to unese bez jakéhokoliv zadýchání.

XK X350 rozměry

Pohon

Všechny systémy jsou napájeny prostřednictvím 11,1V akumulátoru o kapacitě 2200mAh a schopnost vybíjení je vyčíslena hodnotou 40C. Skrze rychlé regulátory teče proud ke čtyřem střídavým motorům 2212 1400KV, takže síly je dost. To by mělo zajistit nějakých 15 minut standardního letu a až 10 minut toho správného letu, kvůli kterému si takovýto stroj budete chtít pořídit.

Ovládání

Ovládání má na starosti rádio XK X6 na frekvenci 2,4GHz s podporou komunikačního protokolu Futaba S-FHSS. Díky tomuto budete moci na volné porty přiřadit další stroje jako třeba XK X251, XK X252 nebo třeba XK X100. Jeho dosah je až 1000m. Disponuje taktéž LCD displejem, na kterém se zobrazují základní stavové informace. A i díky tomuto displeji je také možno nastavovat nejrůznější parametry a křivky chování pro všechny režimy. Samozřejmostí je zde přepínání režimů 6G a 3D.

XK X350 rozměry

Co víc si přát

Díky všem těmto vlastnostem se bude skvěle hodit výrazné osvětlení, které pomůže při orientaci v prostoru, hlavně pak při snížené viditelnosti. Ve spodní části zadních ramen jsou zelené a ve spodní části předních ramen jsou červené diody. Další LEDky se pak nachází v zadní části trupu a ty signalizují svou barvou letový režim a nebo třeba vybíjející se baterii blikáním.

Balení je v RTF sestavě a kromě šesti tužkových baterií tedy obdržíte úplně vše, co budete potřebovat ke svému prvnímu vzletu. Je přibalena také balanční nabíječka, která už je u takovýchto kusů opravdu potřeba.

 

Pokud vás tento XK X350 zaujal, můžete si jej lépe prohlédnout na stránkách prodejců, kteří jej mají v nabídce. Jsou to Banggood, Everbuiyng, Gearbest nebo RCmoment. Také zvažte nákup náhradního akumulátoru a samozřejmě vrtulí, protože až vás to chytí, nebudete muset čekat na jejich dodatečné dodání.

 

Základní parametry

  • Velikost: 305 x 305 x 210mm
  • Hmotnost: 770g
  • Motory: střídavé 2212 1400KV
  • Akumulátor: Li-Pol, 11,1V (3S), 2200mAh, 40C
  • Rádio: X6, 2,4GHz, 4 kanály, Mode2 (přestavitelné na Mode1), LCD displej, dosah až 1000m, volné porty

XK X350 balení

Balení

  • Velikost: 560 x 350 x 110mm
  • Hmotnost: 2830g
  • Obsah: 1x XK X350, 1x rádio XK X6, 1x balanční nabíječ, 1x sada náhradních vrtulí, 1x akumulátor, 1x sada podvozku, 1x sadička nářadí, 1x anglický manuál