CES je největší světový veletrh spotřební elektroniky konající se počátkem každého roku v městě hříchu, hazardu a zábavy, tedy v Las Vegas. Na tomto veletrhu jsou k vidění například nejnovější mobilní telefony, počítače, virtuální reality, pračky, automobilová technika, ale i naše oblíbená dronítka. Přečtěte si, co si pro nás přichystalo DJI na CES 2017 v Las Vegas.

DJI na CES 2017

DJI o sobě tvrdí, že je světovým lídrem v bezpilotní technice a my nemáme důvod tomu nevěřit. Tento oblíbený čínský výrobce nám na CESu představil pár inovací a pár novinek a my se na ně nyní podíváme.

Droník Phantom 4 Chinese New Year Edition

Ti z vás, kteří považují barevné kombinace na Phantomech za fádní, si zde mohou přijít na své. Na designu se vyřádil známý ilustrátor a návrhář Martin Sati a inspirací mu byla symbióza základních čtyř přírodních elementů: vzduch, oheň, vzduch a země. Maloobchodní cena byla stanovena na 1199USD a k sehnání bude v Apple Store, DJI Flagship Store, DJI Online Store a Tmall DJI Store. Více si o DJI Phantom 4 můžete přečíst zde.DJI Phantom 4 CHNYE

 

Rukojeť Osmo Mobile Silver a stabilizátor obrazu Zenmuse Z1

Tato kombinace po hardwarové stránce není novinkou, ale barevná kombinace novinkou je. Jde tedy o držák například mobilního telefonu s šířkou 58,6 – 84,8mm a stabilizovaný gimbal. Obě součásti jsou zakoupitelné zvlášť a pro majitele předchozího typu rukojeti je dobrou zprávou, že jej můžete použít v kombinaci s novým stabilizátorem. Cena byly stanoveny pro Osmo Mobile Silver na 299USD a pro Zenmuse M1 169USD. Osmo by měl vydržet na nabití až 4,5 hodiny na nabití.

DJI Osmo Mobile Silver Zenmuse Z1

 

Displeje CrystalSky Monitor

DJI na CES 2017 také představil nové displeje. Ty jsou navrženy a zkonstruovány pro venkovní letecké snímkování. CrystalSky monitory jsou vybaveny ultrajasným displejem, který je zřetelně viditelný na slunci. Jsou navrženy od základu tak, aby bezproblémově pracovali s aplikací DJI GO. Díky 2000cd/m² vysokému jasu jsou přibližně čtyřikrát jasnější, než ty v běžných mobilních zařízeních. Nechybí zde ani podpora kodeků H.264 a H.265 při 30fps a 60fps.

Tyto monitory umožňují připojení FPV brýlí pomocí HDMI konektoru a přenos obrazu až do rozlišení 4K. K dispozici je zde i slot pro paměťovou kartu Micro SD a integrovaná plnohodnotná aplikace DJI GO. Poháněny jsou dvoučlánkovými akumulátory o kapacitě 4920mAh s podporou rychlého nabíjení. Od počátku zde bylo myšleno na požití při teplotním rozsahu od -20°C až do 40°C díky integrovanému chlazení. Píši v množném čísle, protože přijde ve dvou variantách a to dle uhlopříčky displeje 7,85″ a 5,5″. V závislosti na ní je dlouhá i výdrž na nabití integrovaného akumulátoru 4-5 hodin a 5-6 hodin. Jejich ceny budou oznámeny později.

DJI CrystalSky

 

Aplikace Ground Station Pro

Tato aplikace (také GS Pro) je navržená pro jablečná zařízení iPad a určená pro operátory k plánování a řízení letů. Aplikace byla navržena pro snadnější a efektivnější obsluhu nejen pro soukromé, ale hlavně profesionální použití. Jedna z funkcí je tvorba 3D map, které lze vytvářet v průběhu letu a v budoucnu je opět použít. Funkce Tap and Go umožňuje naplánovat trasu skrze až 99 bodů (Waypoint) a ke každému z nich až 15 akcí jako je například nejrůznější rotace, začátek/konec nahrávání a tak dále. Tato aplikace je pro iPad zdarma ke stažení v App Store a měla by být kompatibilní s většinou DJI dronítek a Zenmuse stabilizátory.

DJI GroundStation Pro

 

Zdroj: DJI