Drony jsou stále více oblíbené k natáčení všeho možného. Hodí se například k natáčení předmětů či lidí v pohybu. A přesně takovými objekty jsou například osobní vozidla. Pár takových příkladů, kde jsou natáčené drony a auta jsme si pro vás připravili v podobě vložených videí do tohoto článku.

Drony a auta

Auta a drony mají mnoho společného. Začnu asi koncem jejich “kamarádství”, protože společnost Ehang by ráda automobily nahradila svým modelem Ehang 184 či jeho nástupci. Ale jejich současná symbióza je potřebná a pro obě skupiny prospěšná. Automobily i drony se jejich tvůrci snaží naučit autonomního řízení. K tomu je potřeba velmi složitá elektronika a pokročilý software, který je vyvíjen oběma skupinami výrobců. Také je možné natáčet drony z aut a zase auta z dronů. Dnes si můžete prohlédnout video příspěvky té druhé možnosti.

První video je od společnosti DJI, které se prosazuje pro natáčení všemožných sportovních aktivit.

 

Rallycross je také vděčný sport pro natáčení ze vzduchu.

 

Toto již není žádný sport, ale jistou inspiraci takové video nabízí.

 

Práce týmu Skynamic.

 

Flying Camera Company také natočili zajímavé video.

 

Při velkém finále World Drone Prix 2016 v Dubaji bylo natočeno video, ve kterém účinkuje policejní McLaren 650s a závodní dron.

 

Bruno Senna ve Formuli E  vs. závodní dron.

 

Jaguar XJ v závodě proti DJI Inspire PRO

A scény ze zákulisí z natáčení.

 

Závodní drony vs. Porsche 718 Cayman

 

Sice jsme již jednou toto video vložili do článku o partě s názvem Team Black Sheep. Ale 1600 koní v písečné bugině a TBS Vendetta hrající si společně na jednom písečku, to se nedá jen tak přejít.

 

A ještě jedno video s buginami, ale tentokráte s DJI Inspire.

 

Přidáme i video Kena Blocka v jeho šíleném Fordu Mustang na trati se závodním dronem.

Automobilky

V tomto článku se budeme také věnovat i automobilkám samotným a ne jen nadšencům. Automobilky totiž velmi často patří mezi ty nejbohatší společnosti s ohromnými výdaji na lobbing a marketing. Již dávno se téměř žádné věci nedělají tak, jak by se dělat měli, ale jen tak aby to tak vypadalo. Ale dnes si tyto praktiky nebudeme popisovat, proto tady nejsme. Protože jsou výdaje na propagaci enormně vysoké, snaží se je snížit právě díky natáčení stále populárnějších záběrů ze vzduchu pomocí dronů. A tento trend se stále šíří.

Začneme však videi, kdde nejsou natáčená vozidla drony, ale spíše o dronech samotných.

Audi

Audi tuto reklamu představilo již v roce 2015.

 

A ještě jedno video od Audi o možné (nedaleké) budoucnosti výrobních závodů. Pro nás to zajímavější přichází až v osmé minutě.

Lexus

Reklama od Lexusu. A opět není o vozech natáčených drony, ale spíše o dronech.

 

Video z natáčení a vzniku předchozího klipu.

 

A nyní již videa která jsou o autech a natáčená drony.

Ferrari

Auta a emoce? Tady nemůže chybět Ferrari. Vybrali jsme reklamu na auto, které ji vlastně ani nepotřebovalo, protože bylo úplně vyprodáno dlouho před tím, než bylo oficiálně oznámeno. Jedná se o model Ferrari LaFerrari Aperta.

Fiat

Fiat natočil toto video pro prezentaci modelu Panda 4×4 za pomocí DJI Phantom.

Toyota

A toto video pochází od Toyoty. Dává nám asi největší smysl, protože pomocí záběrů z dronů nabízí a vyvolává v divákovi žádoucí pocit možné volnosti dosažitelné s jejich novým modelem Toyota Tacoma.

 

Videí s auty natáčených drony je plný internet. Pokud jste narazili na nějaké, které stojí za to vidět, neváhejte se s námi a dalšími čtenáři podělit. Také nám dejte vědět, jak se vám líbil tento článek. Kdybyste pro nás měli nějaký námět, rozhodně nám dejte vědět.

 

Zdroj: Youtube