Markeťáci ze společnosti Smart Drone se nám snaží vysvětlit, abychom neutráceli své peníze za DJI Mavic, ale koupili si jejich dron SMD Red Arrow. Co si o tom myslet? Je to opět jedno z mnoha velkohubých prohlášení? Může za třetinovou cenu opravdu konkurovat stroji od věhlasného výrobce? Rudý šíp se snaží jít čerstvě vyšlapávanou cestou, kterou si trochu rozšiřuje a přitom oslovit nerozhodnuté potenciální zákazníky.

Další skládačka – SMD Red Arrow

U tohoto kousku se setkáváme s takzvaným ALL-IN-ONE řešením, které obsahuje naprosto vše, co k letu a pořízení záznamu potřebujete a opět ještě něco navíc. Po vybalení z krabice trvá prý 2 minuty, než můžete poprvé vzlétnout. Stačí rozložit ramena, zaaretovat je v této pozici, nainstalovat vrtule a můžete do vzduchu. Jméno vychází z barvy a myšlenky, která stála u zrodu tohoto modelu. Kromě požadavku na maximální skladnost při přepravě byl požadavek i na výkonný pohonný systém, který vychází z techniky závodních dronů. Z prezentačního videa se zdá, že jsou ramena sklopná motorizivaně, ale moc se nám tomu nechce věřit, protože by to podstatně přidávalo na hmotnosti. A také nechápeme, k čemu by to prakticky bylo, pokud musíte tato ramena mechanicky odjistit. Každopádně toto dronidlo má jiné highlity, které jsou mnohem zajímavější.

 

Pohon

SMD Red Arrow nabízí několik letových režimů, díky čemu je vhodný pro široké spektrum zákazníků od úplných začátečníků až po pokročilé. Umožňuje natáčet pěkná videa i létat jako zběsilý. Diagonála mezi středy motorů měří pro závody typických 250mm. Vždyť k pohonu slouží motory typu „brushless“ 2204 2200KV a regulátory s propustností 15A. Je tedy pěkně svižný, ačkoliv se o závoďáku moc mluvit nedá. Celková hmotnost činí nemalých 550 gramů, ale i přesto činí maximální rychlost letu 20m/s a doba letu na jedno nabití je až 15 minut. To celé zásobuje energií přiložený tří článkový akumulátor LiPol s kapacitou 2200mAh o hmotnosti 195g.

Obraz

Snímání obrazu má na starosti CMOS čip. Ten je schopen pořizovat obrázky JPEG o rozlišení 1280 x 720px a videa AVI 720p při 30fps. Snímané scény je schopen zachytit na paměťovou kartu až do kapacity 32GB nebo je zasílat do k rádiu dodávaného displeje na frekvenci 5,8GHz a do vzdálenosti 150m. ISO se nastavuje automaticky. Za obrovskou vychytávku považujeme integrovaný přísvit, který je opravdu silný a jistě bude stačit k osvětlení natáčené scény za snížené viditelnosti. Naprosto ojedinělá funkcionalita je integrovaný barevný displej, který se nachází přímo v zadní části dronu, kde můžete například prohlížet pořízené snímky.

Ovládání

Ovládání je k dispozici v podobě dodávaného 8 kanálového rádia (se zmíněným displeje), který je dopován z vestavěného dvou článkového Li-Ion akumulátoru o kapacitě 5000mAh. Jeho dosah činí 300m a nabízí přepínání módů, tlačítko pro vzlet a další pro přistání.

Resumé

Tak a blížíme se k závěru. Myslíme si, že toto rozhodně není konkurence pro výše zmiňovaný DJI Mavic a ani tři kousky SMD Red Arrow jej nenahradí. Nenabízí zdaleka tak kvalitní obrazový záznam, nemá ani gimbal. Ve skutečnosti ani na jeho zákazníky nemíří, ale o tom se plánovači a konstruktéři asi zapomněli zmínit kolegům z marketingového oddělení. Vlastně není ani vybaven GPSkou a tím pádem ani ničím s ní spojeným. Vlastně bychom jej spíše označili za konkurenci pro Tencent Zerotech Ying nebo také třeba pro Walkeru Runner 250 Pro.

Pokud vás tento kousek oslovil, můžete si jej rezervovat či objednat u našich partnerů Banggood a Gearbest.

3x SMD Red Arrow = 1x DJI Mavic Pro

Balení

  • Velikost: 310 x 310 x 170mm
  • Hmotnost: 1650g
  • Obsah: 1x SMD Red Arrow, 1x rádio s desplejem, 1x akumulátor, 1x nabíječka, 1x sada náhradních vrtulí, 1x anglický manuál