Markeťáci ze společnosti Smart Drone se nám snaží vysvětlit, abychom neutráceli své peníze za DJI Mavic, ale koupili si jejich dron SMD Red Arrow. Co si o tom myslet? Je to opět jedno z mnoha velkohubých prohlášení? Může za třetinovou cenu opravdu konkurovat stroji od věhlasného výrobce? Rudý šíp se snaží jít čerstvě vyšlapávanou cestou, kterou si trochu rozšiřuje a přitom oslovit nerozhodnuté potenciální zákazníky.

Další skládačka – SMD Red Arrow

U tohoto kousku se setkáváme s takzvaným ALL-IN-ONE řešením, které obsahuje naprosto vše, co k letu a pořízení záznamu potřebujete a opět ještě něco navíc. Po vybalení z krabice trvá prý 2 minuty, než můžete poprvé vzlétnout. Stačí rozložit ramena, zaaretovat je v této pozici, nainstalovat vrtule a můžete do vzduchu. Jméno vychází z barvy a myšlenky, která stála u zrodu tohoto modelu. Kromě požadavku na maximální skladnost při přepravě byl požadavek i na výkonný pohonný systém, který vychází z techniky závodních dronů. Z prezentačního videa se zdá, že jsou ramena sklopná motorizivaně, ale moc se nám tomu nechce věřit, protože by to podstatně přidávalo na hmotnosti. A také nechápeme, k čemu by to prakticky bylo, pokud musíte tato ramena mechanicky odjistit. Každopádně toto dronidlo má jiné highlity, které jsou mnohem zajímavější.

https://www.youtube.com/watch?v=iP5ntUHrWhc

 

Pohon

SMD Red Arrow nabízí několik letových režimů, díky čemu je vhodný pro široké spektrum zákazníků od úplných začátečníků až po pokročilé. Umožňuje natáčet pěkná videa i létat jako zběsilý. Diagonála mezi středy motorů měří pro závody typických 250mm. Vždyť k pohonu slouží motory typu „brushless“ 2204 2200KV a regulátory s propustností 15A. Je tedy pěkně svižný, ačkoliv se o závoďáku moc mluvit nedá. Celková hmotnost činí nemalých 550 gramů, ale i přesto činí maximální rychlost letu 20m/s a doba letu na jedno nabití je až 15 minut. To celé zásobuje energií přiložený tří článkový akumulátor LiPol s kapacitou 2200mAh o hmotnosti 195g.

Obraz

Snímání obrazu má na starosti CMOS čip. Ten je schopen pořizovat obrázky JPEG o rozlišení 1280 x 720px a videa AVI 720p při 30fps. Snímané scény je schopen zachytit na paměťovou kartu až do kapacity 32GB nebo je zasílat do k rádiu dodávaného displeje na frekvenci 5,8GHz a do vzdálenosti 150m. ISO se nastavuje automaticky. Za obrovskou vychytávku považujeme integrovaný přísvit, který je opravdu silný a jistě bude stačit k osvětlení natáčené scény za snížené viditelnosti. Naprosto ojedinělá funkcionalita je integrovaný barevný displej, který se nachází přímo v zadní části dronu, kde můžete například prohlížet pořízené snímky.

Ovládání

Ovládání je k dispozici v podobě dodávaného 8 kanálového rádia (se zmíněným displeje), který je dopován z vestavěného dvou článkového Li-Ion akumulátoru o kapacitě 5000mAh. Jeho dosah činí 300m a nabízí přepínání módů, tlačítko pro vzlet a další pro přistání.

Resumé

Tak a blížíme se k závěru. Myslíme si, že toto rozhodně není konkurence pro výše zmiňovaný DJI Mavic a ani tři kousky SMD Red Arrow jej nenahradí. Nenabízí zdaleka tak kvalitní obrazový záznam, nemá ani gimbal. Ve skutečnosti ani na jeho zákazníky nemíří, ale o tom se plánovači a konstruktéři asi zapomněli zmínit kolegům z marketingového oddělení. Vlastně není ani vybaven GPSkou a tím pádem ani ničím s ní spojeným. Vlastně bychom jej spíše označili za konkurenci pro Tencent Zerotech Ying nebo také třeba pro Walkeru Runner 250 Pro.

Pokud vás tento kousek oslovil, můžete si jej rezervovat či objednat u našich partnerů Banggood a Gearbest.

3x SMD Red Arrow = 1x DJI Mavic Pro

Balení

  • Velikost: 310 x 310 x 170mm
  • Hmotnost: 1650g
  • Obsah: 1x SMD Red Arrow, 1x rádio s desplejem, 1x akumulátor, 1x nabíječka, 1x sada náhradních vrtulí, 1x anglický manuál