Během svého browsdání po webech oblíbených výrobců jsem narazil na novou položku v eshopu značky GoPro. A týká se to jejich dronu. Takže je GoPro Karma zpět?

Karma míří vysoko

Při představení zmíněné kvadroptéry prohlásil zakladatel a CEO Nick Woodman, že GoPro Karma je více než dron. Po této chvíli by se dalo říci, že se začaly masově prosazovat osobní létající kamery a nastala tak nová droní éra. Posléze vyrukovala i společnost DJI se svou interpretací. Tuto vlastní představu pak nazvali DJI Mavic Pro a ta vycházela z technického základu DJI Phantom 3. Nejen u nás pak následovalo mnoho srovnání a porovnání těchto koptér od jejich základních parametrů až po jejich kamery.

Karma padá k zemi

Jenomže pak nastalo období temna pro společnost GoPro. Jejich Karma začala nahodile padat z nebe jako sestřelená brokovnicí. Bylo zahájeno interní vyšetřování a Karmy byly staženy z prodeje. Údajně se mělo jednat o problém kontaktu u akumulátoru, jež nešel vyřešit výměnou nějaké komponenty. Nyní čelí tato společnost hrozbě žaloby jejich vlastních akcionářů za způsobenou ztrátu hodnoty jejich investic a také zklamání některých zákazníků a zároveň zachování přízně fanoušků.

GoPro Karma je zpět

Naděje pro GoPro

Na letošním CESu se pak nechal slyšet Nicholas D. Woodman, že můžeme brzy očekávat jejich návrat k nebeským výšinám. Minimálně pak následování linie, kterou nastolila Karma. A doufejme, že tím nemyslel ony nahodilé pády.

Je GoPro Karma zpět?

V nabídce eshopu GoPro jsem objevil novou položku, která se nazývá Karma Core za cenu 429,99EUR s dopravou zdarma! Před dalším čtením a zkoumáním se mi okamžitě prohnal hlavou sled myšlenek: 3D tisk + klon Mavicu nebo něco obdobného + GoPro Karma Core = ♥?

„Střeva jsou Sony“

Byla to ale bohužel naprosto mylná představa. Karma Core totiž není to, co jsem si představil, ale právě přesný opak. Myslel jsem si, že za jádro tohoto “pudla” mohu považovat veškerou elektroniku včetně regulátorů, motorů a doufaje i v Karma Grip a ovladač. Zákazníkům Karmy ponechali GoPro Hero 5, které byly také jejich součástí. Pak mi přišlo poměrně logické, že chce společnost GoPro eliminovat finanční ztráty, které s tímto sledem událostí nastaly. Tak že by rozprodávali použitelné zbytky fanouškům, kteří by byli ochotni utratit nemalé peníze za zakoupení funkčních vnitřností a jejich následovné opětovné použití ve vlastní konstrukci.

GoPro Karma je zpět

Karma Core je totiž kompletní náhrada za pádem poničené tělo GoPro Karmy, které nemůže být opraveno výměnou ramene nebo podvozku. Tyto díly jsou totiž k dispozici jednotlivě a lze je vyměnit poměrně snadno i v domácích podmínkách. Celá sada obsahuje tedy jen celý plášť těla, všechna čtyři ramena a podvozek.

Co si o tom a jak to celkově vnímáte? Jste potěšeni nebo spíše zklamáni počínáním GoPro? Neváhejte se s námi všemi podělit.

 

Zdroj: GoPro