Minule jste si mohli něco přečíst o základech 3D tisku. A dnes si vám přinášíme článek o možnosti vytištění těla droníka. Jeho vznik byl inspirován dronem DJI Mavic Pro. V naší řeči jde tedy takový pokus o klon Mavicu. Nejde samozřejmě o přesnou kopii s totožnou funkční výbavou, ale o zajímavou skládací kvadroptéru. A navíc si jí můžete vytisknout a sestavit sami.

Klon Mavicu z 3D tiskárny

Na webu Instructables jsme objevili kompletní postup a nabídku stažení souborů potřebných k tisku jednotlivých dílů. Uživatel vystupující pod jménem MusaW tímto způsobem vlastně vzdal tu největší poctu modelu Mavic Pro od DJI. A to dokonce ve dvou evolucích. Máte samozřejmě úplnou volnost ve vašich tvůrčích schopnostech. Můžete si jej přizpůsobit k obrazu svému. Takže nezbývá než navštívit stránku s tímto projektem, nastudovat si postup, stáhnout soubory a vrhnout se na tisk.

Máte možnost si tuto kvadroptéru dovybavit kamerou s gimbalem nebo třeba i GPSkou. Na více informací o gimbalu se ještě teprve čeká, ale jistě se s námi MusaW brzy podělí.

Všechny kroky jsou zde podrobně popsány včetně popisu všech potřebných dílů. Ještě přikládáme video se složeným lítákem a z testovacího letu.

Neváhejte se s námi a ostatními čtenáři podělit o další zajímavé projekty.

 

Zdroj: Instructables