Nicholas D. “Nick” Woodman je americký businessman a filantrop. Pro nás je to hlavně spoluzakladatel a CEO společnosti GoPro. Na uplynulém CESu 2017 se při rozhovoru s novinářem Benem Popperem trochu rozpovídal o plánované budoucnosti společnosti GoPro. Hlavně pak o té, která se týká jejich vzdušných aktivit.

 

Nick Woodman naznačil budoucí směr letu GoPro

Po nahodilých pádech byly všechny GoPro Karmy staženy z trhu. Nick do budoucna prorokoval návrat Karmy. To se docela dobře dalo čekat a také se o tom hojně spekulovalo. Společnost GoPro to stálo nemalé finance a úsilí připravit nový druh “kompaktní” létající kamery. Ve světě to vyvolalo nemalé pozdvižení. Našli novou trhlinu na trhu a zabrnkali lidem na tu správnou strunu. Konkurence se mohla a stále ještě může přetrhnout, aby uvedli na trh něco v podobném duchu. Nejlépe to asi dopadlo pro společnost DJI, jejichž Mavic Pro se asi povedl o něco více. Byl a stále je vybavenější, kompaktnější a vychází z ověřeného základu. Například i JYU se snaží připravit svůj Spider X, aby se připojili k tomuto trendu. Společnost GoPro kolem své Karmy vytvořila takovou auru, že se ani nemůžeme divit, když jim to zákazníci odpouštějí. Ba naopak lze ve vzduchu nadšení a očekávání krájet.

Nick si je jistý, že se svým plánem nadchne nejen stávající zákazníky, ale osloví i nové. Doslova řekl: “It means that the foundation has been laid for great things to come in the Karma line.”, což si můžeme přeložit jako: “To znamená, že byl položen základ k velkým věcem, které přijdou v linii Karmy.” Toto vyjádření lze celkem jednoznačně pochopit jako příslib nejen návratu GoPro Karma, ale také rozšíření výrobního portfolia o další létající kameru/y. GoPro má kompletní inženýrské zázemí, vlastní výrobu, distribuční síť, vybudované jméno i svou pozici na trhu. Vždyť posledních 15 let strávili budováním globální značky a distribuce. Nyní mají vybudovanou i silnou fanouškovskou základnu a tak si na závěr připomeneme jedno rčení: “Co tě nezabije, to tě posílí.” Uvidíme, zda to v tomto případě bude také platit, ale my věříme, že ano.

Více informací bylo přislíbeno v průběhu měsíce února a vy budete s námi u toho.

 

Zdroj: The Verge