Na veletrhu CES 2016, který se konal v Las Vegas, bylo představeno mnoho novinek ze světa dronů. Dnes se podíváme na novinku ze stáje DJI.

Společnost DJI na veletrhu představila nový dron nesoucí název DJI Phantom 3 4K.  Nejnovější model z vlajkové řady DJI Phantom 3 spojuje to nejlepší z předchozích modelů Phantomů za velmi konkurenceschopnou cenu. Phantom 3 4K přichází s integrovanou 4K kamerou, ultrazvukovými senzory a dálkovým ovladačem, který je vybaven tlačítky pro nahrávání videa, fotografování, přehrávání a ovládání stabilizovaného závěsu.

Na první pohled ho nerozeznáte od Phantoma 3 Professional, který je vlajkovou lodí téhle řady. Hlavní rozdíl oproti Phantomu 3 Professional je použití analogového přenosu obrazu a telemetrických dat 2,4GHz – není zde použit digitální systém Lightbridge.

Když srovnáme Phantom 3 Professional a Phantom 3 4k, tak má Phantom 4k horší maximální dosah, horší maximální přenosovou rychlost videa a horší kvalitu živého náhledu. Phantom 3 4k má ale lepší výdrž baterie.

Pokud tedy přemýšlíte o koupi nového dronu od firmy DJI se 4k kamerou a nemáte zrovna moc pěněz na rozhazování, dle mého názoru je DJI Phantom 3 4K mnohem lepší volbou, než si koupit Professional a utratit tak téměř o 15 tisíc víc.

[zdroj]