Asi nejznámější výrobce akčních kamer, společnost GoPro, včera představil dvojici akčních kamer. Jedná se o kamery GoPro Hero 5 Black a GoPro Hero 5 Session.

GoPro Hero 5 Black

Největší změny se týkají především modelu GoPro Hero 5 Black. Tato kamera je nyní vodotěsná do 10 metrů bez pouzdra a díky pogumovanému povrchu by měla vydržet i nějaký ten pád. Poprvé GoPro vybavilo kamery i GPS čipem a stabilizací. Videa tak v sobě budou mít i informace o rychlosti, nadmořské výšce a poloze.

Hero 5 je nyní schopna pořídit video v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu, ve FullHD/120 fps a v HD/240 fps. Fotografie mají maximální rozlišení 12 MPx a lze jej ukládat ve formátu RAW.

Ovládání kamery je zcela přepracováno. K dispozici je jen jedno fyzické tlačítko a většina operací probíha skrze dvou palcový dotykový displej, popřípadě hlasovými pokyny. Hlasové pokyny jsou dostupné v sedmi jazycích, ale čeština mezi nimi není. Akumulátor má kapacitu 1200 mAh.

GoPro Hero 5 Session

Hero 5 Session je v podstatě stejná jako předchozí generace, kterou jsme testovali a recenzi najdete zde. Největší změnou je podpora nahrávání ve 4K/30 fps rozlišení (FullHD/90 fps, HD/120 fps), stabilizace záběrů a ovládání hlasem. Voděodolnost bez pouzdra je zajištěna do hloubky 10 metrů. Baterie má kapacitu 1000 mAh.

Obě kamery mají konektory USB-C a microHDMI. Cena za Hero 5 Black je stanovena na 399$ (12 000 Kč) a Hero 5 Session se bude prodávat za 299$ (9 000 Kč)

Zdroj: theverge.com