Noc z neděle na pondělí patřila společnosti DJI, která se vytasila s několika novinkami. Musím přiznat, že jsem mírně zklamaný, protože očekávaný DJI Spark nakonec k vidění nebyl. Na akci, jenž se konala v Las Vegas, byla představena profesionální stabilizace Ronin 2, monitor CrystalSky a nebo také FPV brýle DJI Googles.

DJI Googles – DJI představilo FPV brýle

DJI Googles jsou vybaveny 2 displeji a každý z nich má rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Do brýlí se pak přenáší obraz ve FullHD/30 fps a nebo v HD/60 fps s latencí maximálně 190 ms.

Integrovaný touchpad umožní snadné nastavení a aktivaci funkcí i během letu. Pohybem hlavy lze také ovládat gimbal a nebo celý dron. Tohle už dříve nabídl například Ehang Ghost Drone.

Brýle jsou docela masivní, ale DJI slibuje, že čelenka dokonale rozkládá váhu a snižuje tlak na obličej. Čelenka lze od brýlí oddělit pro snadnější transport.

DJI Googles

DJI Googles ale neslouží jen pro piloty. Díky HDMI lze brýle používat i v teple domova a to třeba ke sledování filmů a nebo hraní her.

Více se o FPV brýlích DJI Googles dozvíte na oficiálních stránkách DJI, kde je možné si je zároveň i předobjednat za 449$.

Zdroj: DJI.com,