Prototyp obřího závodního dronu Freedom Class V1.0

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Prototyp obřího závodního dronu Freedom Class V1.0

Při svém prohlížení webu jsem opět narazil na něco, o co se s vámi prostě musím podělit. Jde o prototyp obřího závodního dronu Freedom Class V1.0, který před pár dna prošel testováním. Společnost Freedom Drone Sports™ má divizi Freedom Class™ Racing a ta právě úspěšně dokončila testování něčeho, do čeho vkládají nemalé úsilí.

Prototyp obřího závodního dronu Freedom Class V1.0

Tvůrci této obří kvadroptéry vnímají ohromný potenciál závodních dronů. V posledních letech zažívají nejrůznější droní závodní ligy obrovský boom a takovéto závody se dostávají do povědomí stále širší skupiny lidí. Tyto sporty jsou označovány jako “sporty budoucnosti” a představitelé Freedom Class věří, že by z tohoto projektu mohl být velmi výdělečný podnik. Tvůrci tohoto projektu věří v to, že by tento sport mohl časem konkurovat velikosti kolotoče Formule 1 a podobně.

Závody dronů táhnou stále více. Již jsme představovali Drone Racing League a pak také psali o novém sponzorovi pro nadcházející sezónu. Pokud byste si do svého počítače chtěli nainstalovat třeba simulátor, doporučujeme tyto články dobře pročíst a shlédnout vložená videa. Mimo jiné jsme vám i představovali i závodní simulátor Velocidrone, kde se stal Team Black Sheep sponzorem a můžete si zazávodit i s jejich náčiním.

Po roce testování došel prototyp Freedom Class V1.0 do závěrečné fáze a při posledních testech se mu podařilo dosáhnout rychlosti 159km/h. Představitelé a konstruktéři hovoří o úspěchu. Momentálně se shánějí prostředky k financování vývoje druhého prototypu, jež se aktuálně rozjel. Vývojáři věří, že díky nejrůznějším optimalizacím (například aerodynamiky) se podaří u druhého vývojového prototypu dosáhnout rychlosti až 200km/h.

Podívejte se na přiložené video. Například zvuk je spektakulární. Připomíná mi to trochu vrtulovou Formuli 1, ale názor si udělejte sami.

Video prvního prototypu v raných fázích vývoje:

 

Koncem listopadu pak vzniklo toto video:

 

A 2. února bylo publikováno toto video:

 

Myslíte si, že mají takovéto stroje takový potenciál do budoucna, že by se závodění s nimi mohlo jednou srovnávat s těmi nejvěhlasnějšími sportovními sériemi?

 

Pokud byste chtěli zjistit více informací k tomuto projektu, neváhejte prostudovat stránky tvůrců, které jsou uvedeny níže ve zdrojích.

 

Zdroj: Freedom Class, Facebook, Freedom Drone Sports

%d bloggers like this: