Při svém prohlížení webu jsem opět narazil na něco, o co se s vámi prostě musím podělit. Jde o prototyp obřího závodního dronu Freedom Class V1.0, který před pár dna prošel testováním. Společnost Freedom Drone Sports™ má divizi Freedom Class™ Racing a ta právě úspěšně dokončila testování něčeho, do čeho vkládají nemalé úsilí.

Prototyp obřího závodního dronu Freedom Class V1.0

Tvůrci této obří kvadroptéry vnímají ohromný potenciál závodních dronů. V posledních letech zažívají nejrůznější droní závodní ligy obrovský boom a takovéto závody se dostávají do povědomí stále širší skupiny lidí. Tyto sporty jsou označovány jako “sporty budoucnosti” a představitelé Freedom Class věří, že by z tohoto projektu mohl být velmi výdělečný podnik. Tvůrci tohoto projektu věří v to, že by tento sport mohl časem konkurovat velikosti kolotoče Formule 1 a podobně.

Závody dronů táhnou stále více. Již jsme představovali Drone Racing League a pak také psali o novém sponzorovi pro nadcházející sezónu. Pokud byste si do svého počítače chtěli nainstalovat třeba simulátor, doporučujeme tyto články dobře pročíst a shlédnout vložená videa. Mimo jiné jsme vám i představovali i závodní simulátor Velocidrone, kde se stal Team Black Sheep sponzorem a můžete si zazávodit i s jejich náčiním.

Po roce testování došel prototyp Freedom Class V1.0 do závěrečné fáze a při posledních testech se mu podařilo dosáhnout rychlosti 159km/h. Představitelé a konstruktéři hovoří o úspěchu. Momentálně se shánějí prostředky k financování vývoje druhého prototypu, jež se aktuálně rozjel. Vývojáři věří, že díky nejrůznějším optimalizacím (například aerodynamiky) se podaří u druhého vývojového prototypu dosáhnout rychlosti až 200km/h.

Podívejte se na přiložené video. Například zvuk je spektakulární. Připomíná mi to trochu vrtulovou Formuli 1, ale názor si udělejte sami.

Video prvního prototypu v raných fázích vývoje:

 

Koncem listopadu pak vzniklo toto video:

 

A 2. února bylo publikováno toto video:

 

Myslíte si, že mají takovéto stroje takový potenciál do budoucna, že by se závodění s nimi mohlo jednou srovnávat s těmi nejvěhlasnějšími sportovními sériemi?

 

Pokud byste chtěli zjistit více informací k tomuto projektu, neváhejte prostudovat stránky tvůrců, které jsou uvedeny níže ve zdrojích.

 

Zdroj: Freedom Class, Facebook, Freedom Drone Sports