Závodění s drony získává světový věhlas a stále větší oblibu. Najdou se dokonce tací kteří tvrdí, že je to obdoba formule 1 budoucnosti. Osobně vnímám, že formule 1 již dávno ztratila své kouzlo, ale to zde dnes probírat nebudeme. FPV závodění se začíná dostávat do povědomí i nezainteresovaných lidí a Drone Racing League je jedním z nejprestižnějších seriálů.

DRL – Drone Racing League

Osm pilotů se účastní závodu na vytyčené trati, kterou musí proletět co nejrychleji. Všichni mají k dispozici identické stroje se stejným výkonem, které jsou postaveny na zakázky pro tento závodní seriál. Na závodním dronu je nainstalována kamera a její obraz je přenášen pilotovi do jeho FPV brýlí. Takže je to jen o přesném ovládání a souznění mezi pilotem a jeho strojem. Asi není potřeba vysvětlovat, že zde hraje prim jen špičková technika a vybavení, které stojí i stovky tisíc korun.

Pokud byste měli zájem účastnit se, můžete, pokud jste starší 21 let. Hlavním sponzorem je Bud Light. Ten vypsal 2017 Bud Light DRL Tryouts, což zahrnuje zkoušky na čtyřech různých tratích. Vítěz obdrží 75000USD a kontrakt na sezónu 2017, kdy o něj bude tento sponzor finančně pečovat.

Zakladatel a dnešní CEO DRL Nicholas Horbaczewski si pochvaloval, jak se jim daří naplňovat záměr přibližování tohoto závodního odvětví divákům po celém světě. Jsou podepsány smlouvy o vysílání se severoamerickými televizními sportovními kanály ESPN, ESPN2, ESPN Caribbean, TSN. V Evropě budou přenášeny prostřednictvím Sky Sports Mix a ProSieben Maxx.

První závod poblíž se bude konat v Londýně ve Velké Británii dne 13.6.2017.

Pokud si to chcete sami vyzkoušet a nedisponujete potřebnou technikou, je na stránkách DRL ke stažení závodní simulátor. Ten je verzi jak pro PC, tak i pro MAC. Můžete si jej stáhnout, nainstalovat a pak už jen trénovat a létat.

 

Zdroj: DRL