Team BlackSheep – práce snů droního maniaka

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Team BlackSheep logo

Partička lidí, kteří si říkají Team BlackSheep (TBS), si třeba na pozvání létají po celém světě a natáčejí opravdu skvostná videa v těch nejzajímavějších destinacích. Dokonce jejich pražská návštěva před několika lety vyvolala nemalou vlnu nevole, když se se svými dronítky proháněli v bezletových zónách nad hlavami turistů i domácích. Tomuto počínání následovala dokonce omluva na vyžádání.

Nejen natáčením živ jest Team BlackSheep – TBS

Od té doby se ale jejich situace podstatně změnila a z nechtěných návštěvníků se jejich statut změnil na velmi žádoucí propagátory a tvůrce emotivních videí. Jak jsem již zmínil, jsou zváni po těch nejexkluzivnějších světových destinacích k natáčení nezřídka úchvatných záběrů. K porovnání si můžete prohlédnout zmíněnou návštěvu naší matičky Prahy v roce 2010, loňský výlet do Mongolska a třeba letošní návštěvy Havaje.

Nejen závoděním živ jest Team BlackSheep – TBS

Jak je vám asi naprosto jasné, není natáčení primární aktivitou tohoto seskupení opravdových droních maniaků. Tato partička také jezdí po světě věnuje se FPV závodění na plný úvazek. A že je to při jejich schopnostech práce na plný úvazek, vám po shlédnutí dalšího videa nebude již muset nikdo vysvětlovat.

Stále nejsem u konce s výčtem jejich aktivit. Tito týpci totiž také pomáhají nejrůznějším výrobcům dronítek i příslušenství jejich počiny testovat a díky erudované zpětné vazbě také efektivně vylepšovat. Tito výrobci je pak i sponzorují v jejich aktivitách a v takovéto fázi se již mění nákladný koníček v solidně výdělečnou činnost.

Nejen stavbou a prodejem dronů živ jest Team BlackSheep – TBS

Protože ale s jídlem roste chuť, nezastavila se tato partička “pouze” u tohoto. Rozjeli stavbu a prodej nejrůznějších dronítek dle vlastních preferencí. A ty si v rychlosti také představíme.

TBS Vendetta

Je zajímavý závodník z karbonu o velikosti 240, který je určen k použití s 5″ vrtulkami. Celý systém je odladěn pro použití s 4S aku. Motory jsou zde aplikovány 2204 2300KV. Dvě videa místo tisíce slov.

Srovnání s písečnou buggy o výkonu 1600 koní není zcela adekvátní, ale proč ne?

 

TBS Discovery Pro

V tomto případě se jedná o kameramana, který je možné zakoupit v několika různých konfiguracích. Také je možné dokoupit několik různých setů pro úpravu jednotlivých vlastností. Například doba letu na jedno nabití a ovladatelnost se samozřejmě může velmi lišit. Každopádně se v tomto případě jedná o přístroj velmi se přibližující profesionální úrovni. Také nejde o žádnou novinku, ale stále má co nabídnout. Tentokrát jsem nezvolil video prezentující tento stroj, nýbrž video spojující to nejlepší jím natočené v roce 2015.

 

TBS Caipirinha

Toto mini křídlo je schopno vyvinout rychlost až 90km/h a letět 10km a pak ještě zpět. Rozhodně se jedná o další zajímavý počin hodný naší pozornosti.

 

TBS X-Racer

Malý domestikovaný FPV závodníček se stejnosměrnými motory o průměru 8,5mm (pravděpodobně 8520 jako u XK X250, ale s poloviční hmotností). Je označován za sen FPV začátečníků a zásobován energií z 600mAh akumulátoru.

TBS X-Racer Team BlackSheep

 

Nejen těmito aktivitami živ jest Team BlackSheep – TBS

Modulární hardwarová platforma TBS PowerCube stojí také za zmínku, ale její studium již nechám na každém z vás.

TBS PowerCube Team BlackSheep

Ještě se musím zmínit o velmi zajímavém vysílači TBS Tango, ale více informací opět nechám na vašem samostudiu.

TBS Tango Team Black Sheep

Team BlackSheep má ještě i další aktivity, ale o tom třeba zase někdy příště.

Zatím můžete prohlížet zde neuvedená videa, kterých mají tito borci v zásobě opravdu mnoho. Na jejich profily odkazuji níže.

 

Zdroj a více info: Team BlackSheep, YouTube

%d bloggers like this: