Partička lidí, kteří si říkají Team BlackSheep (TBS), si třeba na pozvání létají po celém světě a natáčejí opravdu skvostná videa v těch nejzajímavějších destinacích. Dokonce jejich pražská návštěva před několika lety vyvolala nemalou vlnu nevole, když se se svými dronítky proháněli v bezletových zónách nad hlavami turistů i domácích. Tomuto počínání následovala dokonce omluva na vyžádání.

Nejen natáčením živ jest Team BlackSheep – TBS

Od té doby se ale jejich situace podstatně změnila a z nechtěných návštěvníků se jejich statut změnil na velmi žádoucí propagátory a tvůrce emotivních videí. Jak jsem již zmínil, jsou zváni po těch nejexkluzivnějších světových destinacích k natáčení nezřídka úchvatných záběrů. K porovnání si můžete prohlédnout zmíněnou návštěvu naší matičky Prahy v roce 2010, loňský výlet do Mongolska a třeba letošní návštěvy Havaje.

Nejen závoděním živ jest Team BlackSheep – TBS

Jak je vám asi naprosto jasné, není natáčení primární aktivitou tohoto seskupení opravdových droních maniaků. Tato partička také jezdí po světě věnuje se FPV závodění na plný úvazek. A že je to při jejich schopnostech práce na plný úvazek, vám po shlédnutí dalšího videa nebude již muset nikdo vysvětlovat.

Stále nejsem u konce s výčtem jejich aktivit. Tito týpci totiž také pomáhají nejrůznějším výrobcům dronítek i příslušenství jejich počiny testovat a díky erudované zpětné vazbě také efektivně vylepšovat. Tito výrobci je pak i sponzorují v jejich aktivitách a v takovéto fázi se již mění nákladný koníček v solidně výdělečnou činnost.

Nejen stavbou a prodejem dronů živ jest Team BlackSheep – TBS

Protože ale s jídlem roste chuť, nezastavila se tato partička “pouze” u tohoto. Rozjeli stavbu a prodej nejrůznějších dronítek dle vlastních preferencí. A ty si v rychlosti také představíme.

TBS Vendetta

Je zajímavý závodník z karbonu o velikosti 240, který je určen k použití s 5″ vrtulkami. Celý systém je odladěn pro použití s 4S aku. Motory jsou zde aplikovány 2204 2300KV. Dvě videa místo tisíce slov.

Srovnání s písečnou buggy o výkonu 1600 koní není zcela adekvátní, ale proč ne?

 

TBS Discovery Pro

V tomto případě se jedná o kameramana, který je možné zakoupit v několika různých konfiguracích. Také je možné dokoupit několik různých setů pro úpravu jednotlivých vlastností. Například doba letu na jedno nabití a ovladatelnost se samozřejmě může velmi lišit. Každopádně se v tomto případě jedná o přístroj velmi se přibližující profesionální úrovni. Také nejde o žádnou novinku, ale stále má co nabídnout. Tentokrát jsem nezvolil video prezentující tento stroj, nýbrž video spojující to nejlepší jím natočené v roce 2015.

 

TBS Caipirinha

Toto mini křídlo je schopno vyvinout rychlost až 90km/h a letět 10km a pak ještě zpět. Rozhodně se jedná o další zajímavý počin hodný naší pozornosti.

 

TBS X-Racer

Malý domestikovaný FPV závodníček se stejnosměrnými motory o průměru 8,5mm (pravděpodobně 8520 jako u XK X250, ale s poloviční hmotností). Je označován za sen FPV začátečníků a zásobován energií z 600mAh akumulátoru.

TBS X-Racer Team BlackSheep

 

Nejen těmito aktivitami živ jest Team BlackSheep – TBS

Modulární hardwarová platforma TBS PowerCube stojí také za zmínku, ale její studium již nechám na každém z vás.

TBS PowerCube Team BlackSheep

Ještě se musím zmínit o velmi zajímavém vysílači TBS Tango, ale více informací opět nechám na vašem samostudiu.

TBS Tango Team Black Sheep

Team BlackSheep má ještě i další aktivity, ale o tom třeba zase někdy příště.

Zatím můžete prohlížet zde neuvedená videa, kterých mají tito borci v zásobě opravdu mnoho. Na jejich profily odkazuji níže.

 

Zdroj a více info: Team BlackSheep, YouTube