Rovná tisícovka dronů předvedla světelnou show při tradičním čínském festivalu luceren ve městě Guangzhou v provincii Guangdong v Číně. Ten se každoročně koná patnáctý den po zahájení nového roku a letos to vyšlo na 11. února. Podle CCTV News se jedná o nový zápis do Guinnessových světových rekordů.

Tisíc dronů předvedlo světelnou show a překonalo rekord Intelu

Teprve v listopadu se společnosti Intel podařilu ustavit zápis do Guinnessových světových rekordů, když poslal do vzduchu 500 dronů. Další obdobnou show (ale tentokráte o něco menších rozměrů) také předvedli při nedávném Super Bowlu. Dali tak sice světu najevo, že tuto oblast podnikání berou opravdu vážně, ale číňané to evidentně myslí vážněji.

Festival luceren je velmi tradiční událost. Jenomže se pro ten letošní ročník rozhodli udělat veliký skok vpřed. Na noční obloze tisíc dronů předvedlo světelnou show, během které byla reprodukována hudba Yellow River Piano Concerto. Tyto drony se vznášely 120 metrů nad hlavami přihlížejících a vypuštěny byly z městského náměstí. Celá show trvala 15 minut a drony během ní zobrazovali například symbol “福” znamenající “požehnání”, emotikony, obrys Číny, nebo číslovky 2017 a 1000.

Bližší specifikace dronů neznáme, ale ví se, že je dodala společnost Ehang. Ta je v našich končinách známa například díky svému modelu Ghostdrone. Velmi pravděpodobně měl tuto show zprostředkovávat model Ghostdrone 2.0. Nebo je také v poslední době dobře známa díky na CESu 2015 představeným a CESu 2016 vystavenému prototypem jednomístného cestovního dronu Ehang 184.

 

Zdroj