Český bezpilotní letoun Primoco UAV zahajuje sériovou výrobu

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Český bezpilotní civilní letoun Primoco UAV, který byl oficiálně představen v minulém roce, se dočkal 26. března 2016 prvního vzletu pod sériovým číslem 001 a imatrikulace OK-X013S.

Letoun české společnosti Primoco UAV SE disponuje schopností létat zcela samostatně pomocí naprogramovaných letových plánů. K jeho klíčovým vlastnostem patří zejména jeho velikost, výdrž, dolet a možnost osazení přídavnými zařízeními dle účelu využití.

Právě užitné zatížení (kamery, infrakamery, čidla a další zařízení) až 50 kg a vzletová hmotnost 100 kg dělají z letounu špičkového partnera pro oblast průmyslu, zemědělství, telekomunikací, ale i bezpečnosti či energetice. Jeho dolet je v současnosti zvýšen na více než 200 km a výdrž 10 hodin, což umožňuje i náročnější vzdušené mise. Letoun Primoco UAV je navíc schopen vzlétnout i přistát na velmi krátké vzdálenosti, čímž se řadí do kategorie STOL (Short Takeoff and Landing).

Máme radost z prvního seriového letounu na českém nebi. V plánu je vyrobit zde v České republice 100 kusů ročně. Užnyní tak výrábíme další letouny pro naše zákazníky po celém světě. Aktuální dodací doba je 5 měsíců, říká Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti Primoco UAV SE.

Společnost zároveň v listopadu 2015 obdržela titul Českých 100 nejlepších společností za vývoj a inovace.

[zdroj]

%d bloggers like this: