Počátkem letošního roku si společnost Intel rozšířila své portfolio o původně německou společnost Ascending Technologies. Ta se zabývala a stále ještě zabývá vývojem a stavbou UAV hlavně pro profesionální použití. A tak vzniklo jejich první dítko Intel Falcon 8+. Společnost Intel totiž takto zareagovala na trendy trhu a vyhodnotila investice do vývoje bezpilotních letadel jako ty s dalším potenciálem. To se již pro letošní rok začalo potvrzovat, ale ekonomické analýzy necháme na erudovanějších. Intel se ve vývoji dronů již nějaký čas angažuje. Velmi úzká spolupráce v tomto oboru probíhá se společnostmi Airware, e-volo, PrecisionHawk a Youneec International. Dokonce tak úzká, že jsou součástí kapitálového portfolia Intelu.

 

Intel Falcon 8+

Na mezinárodním veletrhu pro geodézii a geoinformatiku INTERGEO 2016, který se letos konal 11. – 13. října v Hamburku, byl představen první bezpilotní letoun pod značkou Intel. Tento vychází ze základu  vyvíjeným společností Ascending Technologies již před jejím převzetím. Intel Falcon 8+ je oktoptéra s ne úplně obvyklým uspořádáním motorů. Ty jsou totiž umístěny po čtyřech na ramenech v přímce za sebou, jejichž vzdálenost se směrem dozadu zkracuje. Jedná se o opravdu špičkové zařízení pro průmyslové využití, které je využíváno například výrobcem letadel, nadnárodní olejářskou společností a mnohými dalšími.

V nabídce je ve čtyřech variantách podle uvažovaného použití, kdy jsou maximálně přizpůsobeni ke svému účelu. Jsou to Geo EXPERT, Inspection PRO, Photo EXPERT a Video EXPERT. Nebudeme vás zde zdržovat sáhodlouhými výpisu jednotlivých specifikací a možností. Pod článek jsme umístili odkaz na zdroje a pokud vás to bude zajímat, doporučujeme je navštívit a prostudovat.

Intel Falcon 8 Airbus

 

Světelná show

Ale to není z droního angažmá společnosti Intel zdaleka vše. V roce 2015 vypustili do vzduchu rovnou stovku kvadroptér a připravili světelnou show. To mělo velký úspěch a tak se k tomu chtěli opět vrátit.

Ve spolupráci s Walt Disney World Resort na Floridě připravili úchvatnou světelnou show, kdy do vzduchu vypustili 300 dronítek. A co se dělo si prohlédněte na přiloženém videu.

Této show předcházelo dění, kdy si loňský úspěch zopakovali 7. října 2016 s rovnou pětistovkou kusů, čímž se zapsali do Guinessovi knihy rekordů.

 

Zdroj: Intel, AscTec