Před pár dny se konalo finále severoamerické ligy v americkém fotbalu. Hrály proti sobě týmy New England Patriots a Atlanta Falcons se skóre 34:28 na NRG Stadium v Houstnu v Texasu. Tato akce bývá jednou z nejsledovanějších sportovních událostí v televizi, kterou sleduje odhadem něco přes 90 000 000 diváků po celém světě. Proto je přestávka v poločase pravděpodobně nejžádanějším mediálním prostorem pro inzerenty televizních reklam vůbec. V roce 2008 se průměrná cena za půlminutový reklamní spot pohybovala kolem 2 700 000USD. Většina těchto reklam je natáčena speciálně pro tuto událost. Zpravidla tyto počiny vynikají vtipem, důmyslností a precizním provedením. O významu pro američany hovoří nejen to nejhvězdnější obsazení účinkujících, ale i nárůst dopravních nehod 4 hodiny před zahájením o 41%! A letos byla zlatým hřebem velkolepá světelná droní show od Intelu. A Lady Gaga měla tu čest dělat křoví a hudební doprovod pro tuto podívanou.

Droní show od Intelu

Finále americké fotbalové ligy je divácky vděčná akce a pro nás evropany pak hlavně program o poločase. Například v roce 2004 se zpěvákovi Justinu Timberlakeovi podařilo při společném vystoupení strhnout část oděvu Janet Jacksonové, čímž se divákům odhalilo její pravé ňadro. To mělo velmi zásadní vliv na veškeré americké živé televizní přenosy. Prudérní američané po tomto “skandálu” veškeré živé televizní přenosy zpožďují o několik vteřin, aby se již nikdy takovýto ani podobný incident nemohl opakovat. Nic takového se tedy od té doby nestalo a stejně by se to ani na obrazovky nedostalo. Letos byla zlatým hřebem droní show od Intelu a té dělala hudební křoví bývalá barová tanečnice a současná zpěvačka vystupující pod pseudonymem Lady Gaga.

Není to však první takový počin společnosti Intel, ale o tom jsme si psali před nějakým časem. Intel totiž není žádným začátečníkem v oboru s drony. Intel se začal věnovat podnikání i v tomto oboru a investoval mnoho prostředků k nákupu podílů nebo celých společností zabývajících se drony a vývojem jejich technologií, jako je třeba RealSense.

Nedávno poslal trojici pilotů dronů Furadi, ZoeFPV a SFPV do mohavské pouště, aby si tam zalétali a natočili to. A to jsme vám taky museli naservírovat.

Jako bonus si ještě můžete prohlédnout výběr deseti prý nejzajímavějších reklam z letošního ročníku Super Bowlu.

 

Mají drony rádi Lady Gagu nebo má Lady Gaga ráda drony?

Už jsme se dozvěděli, že Lady Gaga při svém vystoupení na letošním Super Bowlu dělala křoví droní show Intelu. Abyste si to celé mohli prohlédnout i z jiné kamery, nabízíme vám odkaz i na její vystoupení.

Tato zpěvačka je dnes také známá proto, že neuznává konvenční styly oblékání. Musím se přiznat, že některé kostýmky sám považuji za zajímavé a v některých dokonce spatřuji i jinou, než vizuální přitažlivost. Například známý kostým ze steaků byl vyloženě k nakousnutí, jen mu chyběla dostatečná tepelná úprava. Na druhou stranu chápu, že kdyby byly upraveny na medium rare, ozývaly by se kritické hlasy vyžadující například well done. Ale zpět k droní tématice.

V roce 2011 jí v baru napadlo, nechat si postavit droní oblek. Pověřila tím společnost TechHaus, což je technické oddělení společnosti Haus Of Gaga a vznikl z toho údajně první létající oblek, který dostal jméno VOLANTIS. Tento oblek si na sebe koncem roku 2013 navlékla. Před publikem jej i vyzkoušela a na chvilku se opravdu vznesla.

Tento oblek bude od letošního května vystaven v muzeu The Interpid Sea, Air & Space Museum při příležitosti výstavy s názvem Drones: Is the Sky the Limit? Takže její letošní vystoupení v souvislosti s koptérami nebylo její první a pravděpodobně ani poslední.

 

Zdroj: Intel, NFL, LadyGagaNow