Na dnešek jsme si pro vás připravili článek s videonávody pro DJI Phantom 3 a DJI GO v češtině. Za jejich vznikem stojí Antonín Schneider aka Tonda DJI. My jsme mu vděční za jeho úsilí, ochotu a čas věnovaný natáčení videí určených převážně začínajícím pilotům strojů DJI. Také mu patří dík za svolení k této distribuci jeho vlastní tvorby.

Videonávody pro DJI Phantom 3 a DJI GO

Antonín Schneider alias Tonda DJI

Tonda DJI je nadšenec, podobně jako asi většina z nás. Je to ale také srdcař, který kromě spousty volného času a peněz do svého koníčku vložil i velký kus sebe. Právě díky tomu všemu vznikl jeho účet na portálu YouTube, který se postupně začal plnit nejrůznějšími videi. Pomalu se dostáváme k pointě vzniku tohoto textu protkaného videi právě z jeho YT kanálu. Videa jsou přínosná hlavně pro začátečníky a Tonda nás v nich provádí kompletní obsluhou strojů DJI Phantom. Pokud máte svůj DJI Phantom teprve krátce a ještě jste nestihli odhalit všechny jeho krásy, taje i možnosti, tak je tento článek určen právě pro vás. Neváhejte se pohodlně usadit a shlédnout videa, která pro nás pan Schneider připravil. My si je dnes pěkně chronologicky seřazené představíme. Jen se sluší zmínit, že operačním systémem na připojeném mobilním zařízení byl a je Android.

DJI Phantom 3

Společnost DJI ze svých skladů vyprodala již všechny modely třetí generace Phantoma, kromě toho nejzákladnějšího s přídomkem Standard. Ale o tom jsme psali v článku “Kam směřují drony…” a jako pravidelní čtenáři to již jistě víte. Stále je ještě možné tyto modely zakoupit u různých prodejců a nebo třeba i z druhé ruky, pokud se smíříme s riziky s tím spojenými. Ale konec zbytečných řečí a pojďme se vrhnout na výše slibovaná videa.

DJI Phantom 3 Professional – DJI0322 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Od rozbalení přes nastavení a užívání až po poslední let

Unboxing

Unboxing DJI Phantom 3 Professional a občasné porovnání s jeho předchůdcem DJI Phantom 2.

 

Aktualizace

Před prvním vzletem určitě proveďte aktualizace veškerého vybavení. Podrobný návod na aktualizace u DJI Phantom 3 Standard / Advanced / Professional s Antonínem Schneiderem a Igorem Vlahovičem (o něm třeba někdy příště).

 

Aktualizace DJI Phantom 3 Professional již plně ve vlastní režii.

 

Aktualizovat se dají i akumulátory.

 

Let

Máme aktualizováno a nyní již můžeme do vzduchu užít si svůj první let.

 

Test limitů, RHT, automatický vzlet a přistání + ztráta řídícího signálu.

 

Ovládání a aplikace DJI GO

Seznámení s funkcemi rádia a základní pohled na aplikaci DJI GO na Androidu.

 

DJI Phantom 3 A/P umí spousty věcí a tady je jejich základní přehled.

 

Funkce Go Home poprvé.

 

Funkce Go Home podruhé.

 

Funkce Course Lock.

 

Funkce Home Point.

 

Funkce Point Of Interest.

 

Někdy se po aktualizacích objeví i nové funkce. A tak pokračujeme s videonávody pro DJI Phantom 3.

 

Dosah

Test dosahu signálu DJI Phantom 3 A / P

 

Co se naučit k natáčení

K natáčení pěkných videí bude potřeba se toho hodně naučit a sladit ovládání kamery s pohyby vaší koptéry.

 

Návod na výrobu vlastního kufru, batohu nebo nejlépe obojí

K transportu je potřeba mít nějaké zavazadlo, ve kterém bude váš Phantom jako v bavlnce. A proč utrácet tisíce za něco, co vám ani nemusí vyhovovat? Pokud jste jen trochu zruční, můžete si vyrobit vlastní zavazadlo podle vašich představ.

 

Nejen natáčením živ jest člověk

DJI Phantom 3 není žádný akrobat, ale když jej máte v pazouře, můžete si troufnout předvést i nějaký ten looping. Stejně jako to předvádí Igor.

 

Bonusy dobrého pilota

Pokud jste dávali pozor a budete poctivě trénovat, jistě budete brzy natáčet obdobná videa a podělíte se o ně třeba i s námi.

 

To byl rok 2015 a takto se s ním Tonda rozloučil.

 

Konec, Koniec, Fin, Fine, Fino, Final, End, Ende, Vég, Finis – prostě poslední let DJI Phantom 3 Professional

A toto byl poslední let Toníkova trojkového Phantoma. Zachovejte nám přízeň a brzy se dočkáte článku o DJI Phantom 4.

 

Jak se vám tyto videonávody pro DJI Phantom 3 líbily? Byly pro vás přínosem? Máte pro nás nějakou inspiraci? Víte o někom dalším, kdo se významnou měrou podílí na šíření pozitivní aury, či jinak přispívá k rozvoji droní kultury? Neváhejte a dejte nám vědět.

Poděkování za vznik tohoto článku patří nejen Tondovi Schneiderovi, ale i všem lidem v jeho okolí, kteří jej v těchto aktivitách plně podporují.