Společnost Intel v pondělí oznámila, že koupila německou start-up firmu, zabývající se výrobou dronů – Ascending Technologies. Nákup se uskutečnil za nezveřejněnou cenu a je to s největší pravděpodobností reakce na podobný krok firmy Qualcomm.

Qualcomm totiž loni informoval, že je velice dobré dostat se k podnikání v segmentu dronů a při tom upozornil na to, že drony jsou v podstatě mobily s křídly a tudíž je to potenciálně nový obrovský trh a možnost uplatnění se.

asc2

 

Jak jsme již psali výše, Intel nesdělil cenu, za kterou společnost Ascending Technologies koupil, ale zároveň oznámil, že zaměstná minimálně 75 pracovníků. Více informací bychom mohli dostat na právě začínajícím veletrhu CES 2016, jak také oznámil generální ředitel Brian Krzanich.

asc1

Ascending Technologies se zaměřuje především na drony se silným zdrojem světla a na vytváření efektních světelných stop v prostoru. Jak řekl zástupce této společnosti, nyní by se ve spojení s Intelem mohli posunout k navigaci a zajišťování bezpečnosti.

[Zdroj]