Při svém browsdání po webu jsme narazili na jednu zvláštnost. U XK Innovations jsme si už zvykli na dronidla se skvělým poměrem ceny a výkonu, ale bohužel také na ne zrovna často aktualizovaný web. Například zde do dneška nenalezneme nedávno představovaný XK X300 nebo XK X560, který jsme vám představovali pod jménem jeho identického strýčka – WLtoys V383. Strýčka proto, že XK Innovations je v podstatě dceřinou společností WLtoys. Ale tyto rodinné vztahy tady dnes nebudeme blíže probírat, mohli bychom třeba zjistit, že jeho babičkou je matka sama.

 

Společnost XK Innovations pravděpodobně chystá další dítko.

I redakcí prověřený výrobce má svém portfoliu také třeba velkého konkurenta pro oblíbený JJRC X1 v podobě XK X251.  Osvědčil se nám také kapesní akrobat XK X100 a nyní bychom však chtěli dostat do pazour XK X350.

Ale zpět k našemu sdělení.

Na webových stránkách XK Innovations jsme našli tento obrázek a o vyobrazeném modelu nikde žádné informace.

xk innovations xk x110

 

Pátrali jsme dále a našli pak ještě jeden obrázek již pravděpodobně reálného prototypu, který unikl na stránkách jednoho prodejce.

Je evidentní, že pravděpodobně chystaný přírůstek do rodiny bude menších rozměrů a bude poháněn čtyřmi motory s největší pravděpodobností stejnosměrnými. Úhlopříčná vzdálenost mezi středy motorů se bude přibližovat hodnotě 110mm. A vrtulky budou po části jejich obvodu chránit demontovatelné plastové krytky. Jsme zvědaví, zda i kvalita konstrukce a skvělé osvětlení bude přítomno i zde.

V přední části trupu bude XK X110 vybaven integrovanou HD kamerou o rozlišení 720p a ovládán by měl být z vašeho mobilního zařízení skrze WiFi. To by mohlo znamenat podporu online přenosu obrazu. Ale je též možné, že budou v nabídce minimálně 2 modifikace tohoto chystaného modelu lišící se použitou technologií jeho distribuce.

XK X110 on table

 

Jestli je mezi vámi někdo, kdo o tom třeba něco ví, tuší a nebo si klidně i jen myslí, podělte se s námi do diskuze pod článkem.

 

Zdroj: XK Innovations