A máme tu další novinku. Dnes je to kvadroptéra zajímavého designu, solidní konstrukce a z kvalitních součástek, tak jak se již u tohoto výrobce stalo dobrým zvykem. Tento kousek může být díky odnímatelným krytům vrtulí vhodný nejen pro začátečníky. Je dobře použitelný i pro mírně pokročilé piloty, kteří ještě nemusí vědět, kudy se budou chtít dále ubírat při svých cestách nad zemí. Jedná se z podstaty o obyčejný dron s běžnou kamerou a obvyklými funkcemi. Je ale dotažen do větších detailů, než drtivá většina jeho konkurence. Balení opět obsahuje vše, co k vzletu potřebujete. A jak už tradičně naznačuje název XK X300, diagonální vzdálenost středů motorů je přibližně 300mm.

 

XK X300 – Lepší, než většina konkurence

Společnost XK Innovations si připravila další kousek do svého portfolia, které se postupně rozrůstá. Asi bychom špatně skrývali svou náklonnost k produktům této značky, které téměř vždy nabízí ve svém segmentu to nejlepší, co si můžete za své peníze pořídit. Pojďme si vzpomenout například na XK X100 (mikroakrobat s podporou Futaba S-FHSS), XK X251 (levné hobby opět s Futabou), XK X252 (překarosovaná X251 s kamerou), nebo rebrandovanou XK X250 (levný, ale kvalitní líták a v tomto případě s kamerou). Zapadne tedy XK X300 do této rodiny? Myslíme si, až trochu spadne jeho cena, půjde opět o jednu z nejlepších nabídek na trhu v nejlidnatější zemi světa.

XK X300 left

Jeho výhoda spočívá v kvalitě a univerzálnosti, se kterou si budete moci trochu zařádit, ale i natočit nějaké to video pomocí integrované HD kamery s rozlišením 720p a úhlem záběru 90° nebo 140° (podle zvolené varianty). Výrobce použil poměrně kvalitní “coreless” motory, které umí vyvinout mimořádný tah k hmotnostnímu poměru 5,5:1 a celé to završuje použitými třílistými vrtulemi. Dále je zde integrována kombinace optického a barometrického snímače, díky čemuž by měl oproti konkurenci lépe dokázat udržet stabilní výšku i pod hladinou osmi metrů nad zemí. Podvozek nemá klasické nožičky vystupující z těla, ale tvoří jej v podstatě prodloužené kryty motorů (jako třeba XK X252) zakončené gumovými dorazy.

Produkty XK bývají poměrně dobře osvětleny, ale to bohužel nemáme k tomuto modelu zatím potvrzené, i když se na stránkách prodejce uvádí možnost nočních letů. Co však již nyní víme je to, že díky solidní kapacitě dodávaného akumulátoru vydrží i relativně dlouho ve vzduchu na jedno nabití. Tento čas by měl oscilovat kolem 14.minut. Koptéra umí pomocí stisknutí tlačítka vzlétnout, přistát, metat salta nebo zachytit obraz čeho si přejete.

 

Základní parametry

  • Rozměry: 265 x 340 x 150mm
  • Hmotnost: 370 gramů
  • Kamera: HD 720p, FOV 90° nebo 140°, záznam na paměťovou kartu (microSD)
  • Akumulátor: LiPol, 7,4V (2S), 2000mAh, 20C
  • Udávaná doba letu: 14 – 15minut
  • Udávaná doba nabíjení: cca 150 minut
  • Rádio: 2,4GHz, 8 kanálů, Mode 2, dosah kolem 120 m, 6xAA (samozřejmě nejsou součástí dodávky)

 

Balení

  • Rozměry: 395 x 371 x 202mm
  • Hmotnost: 1833 gramů
  • Obsah: 1x XK X300, 1x rádio, 1x napájecí adaptér, 1x nabíječka, 1x akumulátor, 1x sada náhradních vrtulí, 1x čínsko-anglický manuál

 

Varianty

XK X300 – F: 5,8GHz FPV, 140° FOV – je k sehnání zde.

XK X300 – W: WiFi FPV, 90° FOV, možnost ovládat pomocí WiFi – bude dostupná pod tímto odkazem.