Mavic to bude mít hodně těžké. Nový Parrot Anafi vypadá skvěle!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Parrot Anafi

Dlouho mohlo být DJI v klidu, protože žádný jiný výrobce nepředstavil schopného konkurenta pro DJI Mavic a dokonce ani pro malého Sparka. To se teď mění, protože společnost Parrot ukázala dron Parrot Anafi a ten vypadá skvěle. Teď nemluvím ani tak o designu, ale spíše o technických parametrech.

Parrot Anafi váží pouhých 320 gramů a díky skládací konstrukci jsou jeho rozměry ve složeném stavu pouze 24,4 x 6,6 x 6,4 cm. Při rozložení naroste na 17,5 x 23,9 x 6,4 cm. Dron snadno přepravíte v přiloženém boxu, kde už ale bohužel nezbylo místo na ovladač.

Kamerka disponuje senzorem Sony a má rozlišení 21 MPx a s přehledem tak zvládne 4K záběry při maximálně 30 fps. U FullHD je to pak 60 fps a maximální datový tok je 100Mbps. Zajímavostí je, že Anafi disponuje až 2,8x (FullHD), respektive 1,4x (4K) bezztrátovým zoomem. Jsou tady ale i jistá negativa. Kamerka je sice uchycena na mechanickém gimbalu, ale ten stabilizuje jen ve 2 osách. 3 osa je stabilizována elektronicky. To vidím jako největší slabinu této novinky. Naopak potěší vertikální rozsah náklonu až o 180°.

Maximální rychlost je 53 km/h a Parrot Anafi si poradí s nárazy větru o rychlosti 50 km/h. Na baterii se pak udrží ve vzduchu až 25 minut a dobíjení probíhá skrze USB-C konektor. Dosah je pak za optimálních podmínek až 4 kilometry.

Nechybí ani několik autonomních režimů, stejně jako tomu je u dronů DJI. Cena je nastavena na příjemných 699$.

Má Anafi šanci ohrozit dominantní postavení DJI na trhu s drony?

Zdroj: Parrot.com

 

%d bloggers like this: