Dlouho mohlo být DJI v klidu, protože žádný jiný výrobce nepředstavil schopného konkurenta pro DJI Mavic a dokonce ani pro malého Sparka. To se teď mění, protože společnost Parrot ukázala dron Parrot Anafi a ten vypadá skvěle. Teď nemluvím ani tak o designu, ale spíše o technických parametrech.

Parrot Anafi váží pouhých 320 gramů a díky skládací konstrukci jsou jeho rozměry ve složeném stavu pouze 24,4 x 6,6 x 6,4 cm. Při rozložení naroste na 17,5 x 23,9 x 6,4 cm. Dron snadno přepravíte v přiloženém boxu, kde už ale bohužel nezbylo místo na ovladač.

Kamerka disponuje senzorem Sony a má rozlišení 21 MPx a s přehledem tak zvládne 4K záběry při maximálně 30 fps. U FullHD je to pak 60 fps a maximální datový tok je 100Mbps. Zajímavostí je, že Anafi disponuje až 2,8x (FullHD), respektive 1,4x (4K) bezztrátovým zoomem. Jsou tady ale i jistá negativa. Kamerka je sice uchycena na mechanickém gimbalu, ale ten stabilizuje jen ve 2 osách. 3 osa je stabilizována elektronicky. To vidím jako největší slabinu této novinky. Naopak potěší vertikální rozsah náklonu až o 180°.

Maximální rychlost je 53 km/h a Parrot Anafi si poradí s nárazy větru o rychlosti 50 km/h. Na baterii se pak udrží ve vzduchu až 25 minut a dobíjení probíhá skrze USB-C konektor. Dosah je pak za optimálních podmínek až 4 kilometry.

Nechybí ani několik autonomních režimů, stejně jako tomu je u dronů DJI. Cena je nastavena na příjemných 699$.

Má Anafi šanci ohrozit dominantní postavení DJI na trhu s drony?

Zdroj: Parrot.com