Úvod

Jak už bylo předestřeno, tak se nám to v redakci hemží akčními kamerkami. Nedávno jsme přezkoumali dvě, které spíše svým výkonem tak trochu zaostaly za naším očekáváním, Eken H9 a Midland H5. Nyní na řadu přichází opět značka Eken, a to hned dvakrát. První přezkum vypustil do světa již kolega Martin před několika dny, Eken H2R a musíme konstatovat, že tímto modelem si společnost docela u nás narovnala své renomé. Mně se dostalo možnosti vyzkoušet současnou vlajkovou loď, což mou zvědavost šponovalo snad na tu nejvyšší úroveň. Vždyť to není tak dlouho, co mne Eken se svou „devítkou“ kdovíjak neoslovil, jak si teda může vést model s o číslo nižším označením? Avšak Eken H8R může svým typovým označením klamat zákazníky. Po detailnějším průzkumu zjistíme, že specifiky překonává nedávno testovanou Eken H9. A tak Eken H8R je v této chvíli současným top-modelem výrobce, otázka zní, zda-li naplní představy o vlajkové lodi i mezi konkurencí?

Na začátek musíme také zmínit, že jak dvojková, tak i osmičková řada patří již k nové produktové generaci tohoto výrobce, což se značně projevilo ve výsledku v kladném slova smyslu.

Nezapomeňme si také osvětlit, co znamená R v typovém označení přístroje. S tímto „eRkem“ se můžeme setkat u většiny přístrojů a v praxi to znamená, že daná kamerka je navíc vybavena dálkovým ovladačem. Ten naleznete jako součást přibaleného příslušenství.

EKEN-H9-remote-control

Balení

Kamera dorazila v úplně stejném balení, jako nedávno přezkoumaná „devítka“. Opět marně hledám název producenta, jak na krabici tak i na kameře. Balení i kameře vévodí dominantní nadpis, informující o možnosti záznamu v 4K, tedy UHD. Musím však podotknout, že v tomto případě již oprávněně, a to díky solidními frameratu 30fps.

V horní části krabice, skrze průhled, na nás vyhlíží již samotná kamerka, umístěna ve vodotěsném pouzdru. V mém případě kamerka dorazila v černě matném zpracování. A hned dodávám, že jí to sluší. Mimochodem, na výběr máte z několika odstínů, většinou kombinovaných s černou (viz obrázky níže).

H3-1240x450

Galerie námi testované kamerky:

Z krabičky se dále dozvídáme, díky uvedeným snímkům po boku, o přibaleném příslušenství. Na zadní straně nalezneme ještě stručná základní technická data.

Přečtěte si i naše další recenze

Příslušenství

Množství příslušenství opět nezklame svou rozsáhlostí a svým způsobem kopíruje to, které nalezneme u „devítkové“ řady. Díky verzi „R“ máme k dispozici navíc dálkové ovládání a k němu řemínek k upevnění, třeba na zápěstí.

Příslušenství je o poznání kvalitnější než v případě „devítky“. Nešvar v podobě nestability a fixace jednotlivých částí různých držáků, s jakým jsem se potkal u příslušenství přibaleném u Eken H9, je v tomto případě minulostí. Po dotažení šroubů tak kamerka držela na určeném místě jako přišitá.

Celkově doznaly lehkých kosmetických změn i šrouby a musím podotknout, že k lepšímu, díky ergonomickým koncovkám.

I vodotěsné pouzdro se dočkalo novějšího vzhledu, kdy prostor pro čočku doznal nového kruhového designu. Po vzhledové stránce jde asi o posun, z praktického hlediska však o krok zpět, za obroučkou se totiž usazuje prach a hůře se ho zbavíte.

Opět potěší přibalená nabíječka či manuál pro prvotní seznámení s obsahem balení a popisem základního nastavení (bohužel, v angličtině, avšak pochopitelný díky, grafickému zpracování).

Eken H85 nabíječka

PODROBNÝ VÝPIS, CO V KRABIČCE VLASTNĚ MÁME:

1x akční kamera EKEN 4K

1x 30M vodotěsné pouzdro

1x rámeček – držák

1x 1050 mAh vyměnitelná baterie

1x držák na řídítka

1x USB kabel

1x samolepící úchyt na rovné plochy

1x samolepicí úchyt na zaoblené plochy

1x dlouhý šroub pro základnu

1x krátký šroub pro základnu

1x montážní rameno dlouhé

1x montážní rameno krátké

1x adaptér na stativ

1x čistící hadřík

1x dálkové ovládání

1x řemínek k upevnění dálkového ovladače na ruku

1x manuál

upínací řemínky a kovové lanko

Design a zpracování

Hned po vybalení můžu konstatovat, že na mne kamera zanechala o mnoho lepší dojem než v případě „devítky“. Zpracování a vzhled jde v tomto případě minimálně o třídu výše. Mám-li pak srovnat, tak asi nejvíce se podobá tomu, s čím jsem se mohl potkal u SJCAM 5000+ Wi-Fi. Přesto po dílenské stránce ještě lehce ztrácí, příkladem může být nelícující část dílu s horní hranou kamerky.

Na kameře zaujme přední stavový displej podobný tomu, který nalezneme například u většiny GoPro kamerek obdélníkového formátu. V tomto případě šel výrobce ještě o kousek dál a kamerku vybavil graficky barevným displejem. Na úkor stavového displeje však zmizela notifikační dioda z horní hrany kamerky, což lehce znesnadňuje uživateli orientaci o případném stavu kamery. Na zadní straně se pak nachází orientační dvoupalcový displej, velký pomocník jak v oblasti orientace v menu nastavení, tak i sledování snímané scény. Ačkoli se jedná o největší displej ve své třídě, na nějakou důslednou kontrolu výsledků nedostačuje, viz příklady snímků níže, které se na displeji vyjímaly jako ostré a ve skutečnosti dopadly takto:

Technická data

Senzor

Eken H8R používá 12,4 MPx senzor Sony IMX078, stejný najdeme například v akčních kamerkách SJCAM SJ5000X Elite.

Chipset

Kamerka využívá stejného procesoru k zpracování obrazu, jako Eken 9, tedy Sunplus 6350.

Rozlišení videa

 • 4K/30fps
 • 2,7K/30fps
 • 1080p/60 fps
 • 1080p/30 fps

Na kamerce nenajdete tak možnost nastavení nižšího rozlišení, jakým je například HD (720p) a ani možnost nastavení vyššího frameratu, využitelného u záznamu zpomalených videí (tzv. slow-motion). Na druhou stranu v dané cenové kategorii asi nenaleznete přístroj se záznamem 4K při 30 fps. Na trhu se většinou objevují podobné kamerky, ale s nižším snímkováním za vteřinu, obvykle 24 fps.

Konektivita – porty

07-PICT_20160409_185356

Wi-fi konektivita spolupracuje s doporučenou aplikací Ez iCam. Kamerka také disponuje jednoduchým dálkovým ovladačem.

K přenosu dat slouží konektor microUSB, vedle ještě nalezneme microHDMI výstup. Bohužel, kamera nedisponuje žádným A/V výstupem, a to ani v podobě právě přítomného microUSB. Nelze tedy využít služeb externího mikrofonu.

Úložiště

Kamerka nedisponuje žádnou kapacitou pro ukládání dat a tak nezbývá než využít paměťových médií v podobě microSD karet. Výrobce udává podporu těchto karet až do velikosti 32 GB, avšak neměl by být problém použití i vyšší kapacity, 64 GB (alespoň já jsem po zformátování na FAT 32 nezaznamenal nějaký rozdíl oproti 32 GB kartě).

Baterie

1050 mAh, stejná jako v případě Eken H9

10-PICT_20160409_185600

Ovládání

Jednou z patrných změn je i rozmístění ovládacích prvků. Ty jsou v tomto případě shodně umístěny jako u GoPro Hero 4, čímž lze využít i příslušenství od tohoto výrobce. Ovládací tlačítka se zredukovala o boční tlačítka v podobě šipek nahoru a dolů. Namísto toho na boku zůstalo pouze tlačítko zapínající/vypínající Wi-Fi připojení. To má přidělenu ještě jednu funkci, kterou jsem na H9 dost postrádal. Pokud se totiž nacházíte v menu nastavení, tak vás jednoduše po několika namáčknutích vyvede rychle ven z menu do pohotovostního režimu.

05-PICT_20160409_185101

Zbývající dvě hlavní tlačítka nám zůstala na svém místě. Tedy hlavní zapínací/přepínací/vypínací na předním panelu. Toto tlačítko slouží po delším stisku k zapnutí, respektive i vypnutí kamerky. Po zapnutí slouží k přepínání mezi jednotlivými režimy, kde vás dovede přes galerie zaznamenaných videí a fotografií až do menu nastavení. Zde slouží k procházení mezi jednotlivými položkami menu. K potvrzení pak většinou slouží horní tlačítko spouště, občas však musíte použít hlavní tlačítko nebo Wi-Fi tlačítko. To trochu znesnadňuje orientaci v ovládání. Spoušť pak má samozřejmě ještě za hlavní úkol pořizování snímků, či spuštění nebo ukončení záznamu videa, případně nějakého cyklu, například v time-lapse záznamu. Další ovládací prvek na kamerce již nehledejte.

08-PICT_20160409_185434

Eken H8R navíc můžete ovládat ještě pomocí přibaleného jednoduchého dálkového ovladače, který sestává ze dvou tlačítek. Ten se synchronizuje pomocí Wi-Fi signálu. Dálkový ovladač lze díky přibalenému pásku upevnit na zápěstí ruky, podobně jako hodinky.

13078319_1697313730556022_1662893361_o

Ačkoli výrobce do balení přidal manuál jak tento jednoduchý ovladač používat, tak zapomněl zmínit, jak jej s kamerou spárovat a donutit ji tak, aby poslouchala. Pokud tedy tápete, podobně jako já na začátku, tak vězte, že ke spárování dojde po zapínacím procesu, kdy dlouze podržíte power tlačítko a současně i červené tlačítko na dálkovém ovladači. Po tomto procesu by kamera měla být již ovladatelná skrze dálkový ovladač.

Na dálkový ovladač si je třeba trochu zvyknout. Některé úkony z mého pohledu moc logiky nepobraly. Na ovladači najdete dvě tlačítka, červené s piktogramem fotoaparátu a šedé s piktogramem kamery. Tlačítka logicky slouží k přepínání mezi jednotlivými režimy, tedy fotoaparátem a kamerou. Samotné jejich použití již automaticky spouští i jejich funkci, tedy nahrávání nebo pořídí snímek.

Nevýhodou je, že pomocí tohoto ovladače se nedostanete na ostatní režimy a tak nezbývá, než je nastavit přímo na kameře. Poté již můžete využít dálkový ovladač pro jejich ovládání, tzn. namáčknutím červeného ovládacího prvku tak spustíte buď sériové snímání nebo časosběr (time-lapse). V konečném důsledku na mne dálkové ovládání působí jako dobrý pomocník.

Menu nastavení

Eken H8R nastavení

Menu nastavení se velmi podobá tomu z Eken H9. Oproti devítce v něm nalezneme rozšíření o některé možnosti nastavení, dopředu mohu říci, že k dobrému. I samotné ovládání doznalo změn, a to díky jinému uspořádání ovládacích tlačítek, která se zredukovala o navigační šipky na boku kamerky, což už bylo zmíněno v kapitole ovládání.

Přední tlačítko vás tak provede postupně těmito režimy.

Video -> Fotoaparát -> Sériové snímání -> Time-lapse -> VR 180 Video -> Galerie Videa -> Galerie Fotografií -> Menu nastavení

Poslední volbou je vstup do nastavovacího menu. Vstup do jednotlivých nabídek se potvrzuje spouští na horní hraně kamerky.

Menu nastavení umožňuje následující volby:

Rozlišení videa

4K – 30 snímků za sekundu

2,7K – 30 snímků za sekundu

1080p – 60 fps

1080p – 30 fps

Rozlišení fotografií

12 MP

8MP

5MP

Cyklické natáčení

Kamera zaznamenává video do smyčky, což v praxi znamená, že starší data na kartě se jednoduše přepisují novými, po naplnění paměťového média. Samotné klipy se zaznamenávají do deseti minutových úseků. Možnost je dostupná pouze v záznamu FullHD.

Expozimetr

Novinka oproti H9. Na výběr máte ze tří možností – střed, plocha a bodové

Datum ve videu

Můžete samozřejmě nastavit i časovou známku do pořízených snímků nebo videí.

Expozice

V tomto případě můžete upravit manuálně korekci expozice fotoaparátu, a to v následných krocích + -2,0 / + – 1,7 / + – 1,3 / + – 1,0 / + – 0,7 / + – 0,3 / 0

Sériová fotografie

Fotoaparát zaznamená 3 snímky na jedno namáčknutí spouště. Defaultně nastaveno jako zapnuté a nejde vypnout?

Interval fotografií

Zde máte k dispozici možnost nastavení intervalu mezi jednotlivými snímky. Na výběr máte
2s / 3s / 5s / 10s / 20s / 30s / 60s
Tato možnost se hodí především pro režim pořizování fotografií v time-lapse. Kamera Eken tak pořídí sérii jednotlivých snímků, ze kterých bude pak třeba manuálně sestavit video.

Časosběrné foto

Aby se režim zobrazoval v hlavních možnostech, je třeba ho zde povolit (zapnout). Pokud jej vypnete, nebude se tato možnost zobrazovat v režimech kamery.

Frekvence sítě

Z možností máte 50 Hz, 60 Hz nebo Auto.

Jazyk

K dispozici máte z několika jazyků, mezi nimiž najdete i českou lokalizaci.

Datum a čas

Umožní nastavení data a času.

Zvuky

Umožní nastavení zvuku závěrky, uvítací zvuk, pípnutí.

Otočení obrazu

Najdete zde i možnost automatického otočení obrazu, to využijete při reverzním umístění kamery.

Vypnutní LCD

Možnost nastavit automatické vypnutí displeje po určitém časovém intervalu. Na výběr je  1 minuta, 3 minuty nebo 5 minut.

Auto vypnutí

Obdoba výše popsaného menu s tím, že se kamera automaticky vypne z pohotovostního režimu. Na výběr opět z těchto časových intervalů vypnuto, 1 minuta, 3 min nebo 5 min.

Formátovat

Vymaže a naformátuje paměťové médium, SD kartu.

Tovární nastavení

Přednastaví kameru do stavu, jako byste ji právě vybalili z krabice.

Verze

Zobrazuje  se verze firmwaru vaší kamery.

Bohužel, opět mi zde chybí některé funkce, jako vyvážení bílé (WB) nebo ISO nastavení.

Velké plus oproti Eken H9 spatřuji v možnosti rychlého opuštění menu nastavení pomocí tlačítka Wi-Fi.

Aplikace

O aplikaci nemá asi smysl se nějak dlouze rozepisovat, protože celé rozhraní je shodné s popisem u recenze kamery Eken H9.

Co však bylo horší, aplikace si usmyslela, že se s kamerkou nebude kamarádit. Ačkoli se povedlo vyhledat signál kamery a připojit se k ní, tak appka již toto propojení neakceptovala a stále se snažila ke kameře připojit. Vše vyřešila až nová aktualizace aplikace.

Zde naleznete odkaz na případné stažení aplikace Ez iCam:

[appbox googleplay com.eken.icam.sportdv.app]

H8R_wifi app

Kamera v praxi

Hned na začátku chci podotknout, že ve srovnání s kamerkou Eken H9 můžeme hovořit o obrovském posun dopředu. Lepší zpracování, design i lepší ergonomie ovládání s přidanou hodnotu v podobě stavového displeje, dělá z kamerky na první pohled mnohem prémiovější produkt než v případě “devítky”.

Jak to však dopadlo s pořízenými snímky a videem? Tak nějak, jakoby cyklistovi před poslední vrchařskou prémií došly síly pod kopcem, řečeno termínem znalce Tour-de-France, o čemž by se mohl rozpovídat třeba Kwiatkowski (polský cyklista – pozn. autora).

Celkový přednes výsledných snímků a videí vykazuje značné zlepšení po všech stránkách, to ano. Barvy, vyjma záběru do protisvětla, tentokrát nesklouzávají k žádnému z nádechů. Jsou syté a velmi živé. Protisvětlo se, bohužel, moc s kamerkou nekamarádí a dělá ji vrásky na čele. Takže jak videa, tak i fotografie tím jsou poznamenány. Za těchto podmínek na scénu opět vstupuje nádech fialové a hnědé s různými rušivými odlesky. Fotografie pořízené v protisvětle navíc překvapivě obsahují světelný šum.

Pokud však využijete příznivých světelných podmínek (slunečno, před západem, dramatické slunečné podmínky) máte z poloviny vyhráno. V tomto případě kamera překvapí plně sytými barvami s poměrně věrným přednesem. Barevný přednes se tak vůbec může řadit k tomu nejlepšímu, co jsem měl zatím možnost vyzkoušet.

Celou kamerku tak sráží pravděpodobně nekvalitní objektiv, ten opět hodně vinětuje směrem k okrajům, čímž levá část záběru vykazuje značnou neostrost. Pravá část na tom sice je o něco lépe s ostrostí, ale zase se zde více projevuje znatelná chromatická aberace. Výrobce by se tak možná měl poohlédnout buď po lepším producentovi optiky, nebo zvážit snížení úhlu záběru. Právě 170° širokoúhlosti objektivu s sebou nese ruku v ruce další nešvar, značné zkreslení v podobě soudkovitosti. Někdy zkrátka platí méně je více.

FHD1038

 • na snímku výše vidíme vinětaci, projevující se postupným rozostřením od středu ke krajům
 • výše uvedené příklady projevu soudkovitosti, domy se kácí, rovná silnice vytváří údolí
 • níže pak nepřesnosti optiky, rozmazaná část ve 100% zvětšení – výřez 1 a chromatická aberace – výřez 2

výřezy

Na makro rovnou zapomeňte, ani v jednom případě se mi nepovedlo pořídit ostrý snímek s hlavním objektem.

Jak bylo zmíněno, snímač vykazuje velmi dobré výsledky za příznivě osvětlených scén. S poklesem hladiny světla úměrně uvadá i výkon senzoru a na scénu vchází nevítaný světelný šum. Bohužel s ním se nedokáže poprat jak hardwarové osazení, tak ani softwarová podpora.

Přesto můžu říci, že některé záběry, díky širokoúhlosti dokážou vykouzlit zajímavé výsledky. Jen podotýkám, že kamera nemá prioritu v režimu fotoaparát, takže výše uvedené vady berme s rezervou. Raději se pojďme podívat na prioritu kamery, videa.

Ale předtím ještě několik povedených fotografií:

Některé snímky ve 100% rozlišení ke stažení zde.

 Video režim

V případě akční kamery Eken H8R se již můžeme bavit o kameře s 4K záznamem. 30 snímků za vteřinu není bůhvíjaký zázrak, ale již můžeme směle prohlásit, že je použitelný. Kamerka zaznamenává do formátu .MOV, což může některým uživatelům zkomplikovat situaci v dalším post-procesingu.

Video záznam nijak zvlášť nepřekvapí. Ostrost patří asi k průměru v daném segmentu a je srovnatelná například s SJCAM SJ5000+ Wi-Fi. Navrch má Eken H8R určitě v podání barev, které jsou mnohem živější, sytější s možná přirozenějším přednesem.

V případě natáčení videa v protisvětle se objevují nepříjemné rušivé elementy, podobně jako u záznamu fotografií – různé odlesky a nafialovělý nádech.

Video pořízené v protisvětle

S nočními záběry se Eken, bohužel, neumí nijak popasovat. Pokud se v záběru navíc objeví pohybující se objekt, kamera jej nedokáže dostatečně zaostřit. V tomto případě bych řekl, že s SJCAM 5000+ Wi-Fi prohrává o nějaký ten palec. Senzor se nedokáže popasovat ani nijak zvlášť s dynamickým rozsahem. V tomto případě prohrává jak s GoPro Hero 4, tak s SJCAM 5000+, tak i s Xiaomi YiSport Camera.

Videa pořízená za šera

Příklad videa v režimu VR 180 video

Kamerce by také slušel nějaký ten stabilizátor obrazu. Jak už jsem několikrát zmínil, akční kamery by měly tuto vlastnost dostávat automaticky, bohužel tomu tak ve většině případů není.

Výsledný verdikt tak zní podobně jako v případě fotografií. Pro natočená videa, umístěná kdesi na sociálních sítích, nebo sledovaná skrze mobilní přístroje, bude Eken H8R plně dostačující. Na větších monitorech, případně televizorech bude třeba sáhnout po vyšším rozlišení, 2K nebo 4K, ale zde již framerate 30fps může být limitující, alespoň v těch akčnějších záběrech.

Nakonec ještě jeden časosběr (time-lapse):

Baterie

Eken H8R baterie

Baterie se shoduje s tou, kterou nalezneme v kameře Eken H9, takže moc velkou změnu jsem neočekával, což se z části potvrdilo. Řekl bych, že se zlepšila výdrž, ne zásadně, ale znát to je. Na přesnost indikátoru stavu baterie se opět nedá spolehnout. Po zapnutí indikace hlásí plnou baterii, ale po pár minutách již třetina mizí.

Samotná výdrž se pohybuje okolo hodiny, záleží v jakém režimu nebo rozlišení se záznam odehrává. Platí pravidlo, že čím větší nároky, tím kratší životnost, tedy při natáčení videí s 4K rozlišením očekávejte také rychlejší vybíjení. Naopak v režimu fotoaparát vám baterie vydrží cvakání i několik hodin (časosběr).

Samozřejmě, není na škodu připomenout, že pokud se nechcete omezovat, je nezbytností si dokoupit další akumulátory do zásoby.

Závěr

Celkově jsem z výsledků kamery tak trochu rozpačitý. Možná to je tím, že očekávám víc než může tento segment nabídnout. Stále si totiž nedokážu představit spuštění pořízených videí touto kamerkou v rozlišení FullHD na nějakém větším monitoru nebo televizoru, kde díky velikosti vyplují na povrch všechny nedostatky jak videa, tak i kamery obecně. Pokud se však spokojíte s prezentací svých výtvorů skrze sociální sítě, kde si je stejně většina uživatelů shlédne prostřednictvím svých chytrých telefonů nebo tabletů, tak tato kamerka poslouží velmi dobře.

Ano, Eken H8R se chlubí záznamem 2,7K a 4K, jenže s několika otazníky. Snímkování 30fps by nebyl až takový limit, kdyby se jednalo o FullHD, ale v případě 4K, kdy je znát každý detail už to může být problém. Přesto je tato hodnota chvályhodná a výsledky dopadly docela dobře. Kamenem úrazu může být v podpoře přístrojů, které pořízená videa budou přehrávat. Bohužel, to byl i můj případ a zdaleka nejsem sám, kdo se s daným problémem potýkal. Surově pořízené video totiž nepřehrálo adekvátně ani jedno zařízení s udanou podporou 4K (mobilní telefon OnePlus 2, Letv X800 a ani smartTV Samsung no číslo nevím, ale je to ten prohnutý za nehorázný prachy). Pomohla až konverze na kanál YouTube, odkud bylo zpětně možné videa sledovat v tomto ultra formátu.

Přes všechny výše uvedené nedostatky patří akční kamera Eken H8R k té lépe hodnocené skupině a určitě k tomu nejlepšímu, co zatím tento producent stvořil. Pokud bude i nadále své produkty zlepšovat, věřím, že již v další generaci se dočkáme velmi konkurence schopného produktu i vůči mnohem věhlasnějším výrobcům. Kdoví, možná by jen stačilo zapracovat na optice kamerky, optimalizaci softwaru a možná ubrat z úhlu záběru. Věřím, že pak bychom měli v ruce akční kamerku s velmi dobrými výstupy jak videa tak fotografie.

A ač kameře nepřísluší priorita focení, nakonec jsem si s tímto režimem užil více srandy a zábavy, než se samotným videem.

Akční kameru Eken H8R nám zapůjčil prodejce Isix.cz, kde si případně tento nebo i jiný model můžete zakoupit. Společnosti tímto děkujeme.

Plusy

 • Wi-Fi
 • použitelný formát 4K/30fps
 • velmi dobrý přednes barev
 • 2 palcový displej
 • bohaté příslušenství
 • velmi dobrý poměr výkon/cena

Mínusy

 • vinětce
 • chromatická aberace
 • chybí stabilizace obrazu
 • nemožnost nastavit WB nebo ISO
 • nepřesný indikátor stavu baterie
 • nemožnost připojit externí mikrofon

Specifikace v kostce:

Eken H8R – Akční kamera

Barva
Dálkové ovládání 2.4G, voděodolné do 3m / Dosah 20m
Displej 2”displej + notifikační displej
Voděodolné pouzdro Ultra Slim Design
do 30m
Video záznam 4K @ 30fps (3840 x 2160 pixelů)
2,7K @ 30fps (2704 x 1524 pixelů)
1080p @ 60fps (1920 x 1080 pixelů)
1080p @ 30fps (1920 x 1080 pixelů)
Záznam fotografií 12MP/8MP/5MP
Input/Output Micro USB port
HDMI
Optika Širokoúhlý 170°
Baterie 1050 mAh Lithium – znovu nabíjecí
Paměťová média Micro SD card (není součástí balení)
Baterie a životnost 1050 mAh (1080p30 – 1,5 hodiny, 4K30/2,7K30/1080p60 – 50 min)
Audio WAVE Format (Bitrate: 176kbps)
Rozměry (délka x šířka x výška) 59,3 x 21,4 x 41,1(mm)
Bezdrátová konektivita vestavěný Wi-Fi modul 802.11 b/g/n
Jazyková podpora Čeština, Turečtina, Holandština, Polština, Korejština, Japonština, Portugalština, Němčina, Čínština, Angličtina, Francouzština, Italština, Ruština, Španělština, Thajština

 

Váha 66g (s baterií)