Kamery od producenta Midland u nás prozatím moc rozšířené nejsou a přitom se jedná o výrobce z nedaleké Itálie. K nám se, díky obchodu shop3000.cz, dostal na testování poněkud starší model, Midland H5, který by mohl být konkurentem pro SJCAM SJ4000 Wi-Fi a nebo Xiaomi Yi Camera. Tyto kamery mají podobnou cenu, papírově ale Midland H5 zaostává.

OBSAH BALENÍ

Akční kamera má balení podobné současnému leaderovi trhu, GoPro. V jeho útrobách je ale mnohem více příslušenství, jenž se může rovnat zase výrobcům jako SJCAM a nebo EKEN. Navíc je přibalen přední výměnný kryt ve žluté barvě.

Obsah balení:

 • kamera
 • vodě odolné pouzdro
 • dvířka s průduchy
 • USB kabel
 • náhradní přední kryt
 • 2x samolepící držáky
 • držák na kolo
 • držák holé kamery
 • čístící utěrka
 • český a anglický návod
 • spousta dalších držáků a redukcí

DESIGN A ZPRACOVÁNÍ

S léty osvědčeným designem větší krabičky od sirek přichází i Midland H5 a v přímém srovnání s kamerou SJCAM SJ4000 Wi-Fi marně hledám pět rozdílů a nebo alespoň kočku. Přejdeme-li ke zpracování, nelze si nevšimnou u Midland H5 bočních tlačítek, která jsou zapuštěna víc než je zdrávo a je problém je nahmatat a spolehlivě stisknout. Tohle se u kamery do terénu odpouští jen těžko, stejně jako poměrně malá tlačítka na ochranném pouzdru. Větší tlačítka, jako má SJ4000 nabízí jistější stisk a neřežou tak do prstů. Tlačítka jsou na obvyklém místě. MicroUSB, microHDMI a slot na paměťovou kartu najdeme na levé straně.

Rozměry kamery jsou 59,3 x 29,3 x 41,1 mm a váha s akumulátorem je 58 gramů.

 

OVLÁDÁNÍ A FUNKCE

Všechny funkce a módy jsou snadno k nalezení pomocí čtveřice tlačítek. Struktura menu je mírně odlišná od konkurence, ale na tom nevidím nic špatného. Je to jen o zvyku. Ovládání usnadňuje i orientační 1,5 palcový displej, takže obsluhu zvládne kdokoli bez problému s jedním ale… Kamera totiž nedisponuje českým/slovenským jazykem a tak se musíme spokojit s jedním z následujících: angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština, portugalština, tradiční čínština, čínština, japonština, ruština.

Kameru Midland H5 lze propojit jak s počítačem (microUSB), tak přímo s televizorem (microHDMI). Podpora microSD karet je garantována do velikosti 32 GB.

Midland H5 nabízí kromě režimu videa a foto režimu také auto režim a zapnutí záznamu při detekci pohybu.

APLIKACE

Přestože je celá krabice barevně potištěna, tak se výrobce doslova vykašlal na zmínku o aplikaci pro smartphony. Stačil by QR kód nebo alespoň cokoli, co by naznačovalo, jak se aplikace jmenuje a kde ji hledat. Chytřejší nebudete ani po prozkoumání manuálu.

V tomto případě pomohl Google, který mě dovedl k aplikaci iSmart DV. Prostředí aplikace je jednoduché a funkční, ale vzhledem k tomu, že aplikace je univerzální, tedy pro více kamer různých značek, tak možností nastavení je zde minimum.

FOTO A VIDEO

Před hodnocením snímků se sluší podívat, jakým HW je Midland H5 vybavena. Výrobce se rozhodl mi práci ztížit tím, že tak trochu zatajil specifika ohledně snímače i procesoru a ani při dlouhém hledání se mi je nepodařilo vypátrat. Vše co víme je, že snímač je typu CMOS s rozlišením 5 MPx, úhel záběru jest 140° a světelnost f/2.8.

Rozlišení pro video je 1920 x 1080/30 fps a 1280 x 720/60fps/30fps. Na pořádná slow motion videa tedy rovnou zapomeňte. Fotografie je možné pořídit pomocí interpolace v maximálním rozlišení 12 MPx.

Výstupní soubory jsou ve formátu .mov a .jpg.

Výsledné snímky kamery Midland H5 nejsou nic moc, hodně šumí a jsou neostré. Konkurence ve stejné cenové relaci to umí podstatně lépe.

Fotografie a videa jsou volně ke stažení zde a zde.

BATERIE

Kamera je vybavena 900 mAh baterií a výdrž je srovnatelná s konkurencí. Doba natáčení při nejvyšším rozlišení se pohybuje někde mezi 60 – 70 minutami. Se zapnutou Wi-Fi a displejem se tato doba pochopitelně krátí. Tady se řadí Midland H5 do průměru.

IMG_20160330_072401

ZÁVĚR

Konkurence je v této cenové hladině poměrně silná a snad ve všem lepší. Největšími konkurenty, jak jsem výše zmínil, jsou kamery SJCAM SJ4000 Wi-Fi a Xiaomi Yi Camera a souboj s těmito kamerami Midland H5 prohrává, a to jak zpracováním, tak kvalitou výsledných snímků. Pokud to Midland myslí s výrobou akčních kamer vážně, měl by na sobě hodně zapracovat. Má co dohánět.

Na závěr děkujeme obchodu shop3000.cz, kde zjistíte aktuální cenu za zapůjčení.