Do redakce nám doputovala jedna z dalších akčních kamerek, díky čemuž jsme měli možnost si ji osahat a vyzkoušet její um a schopnosti. Po nedávné recenzi kamery SJCAM SJ4000 kolegy Martina, tu máme možnost vyzkoušet další kousek od tohoto producenta, SJCAM SJ5000+Wifi. Ta, oproti prvně recenzované kamerce dostala do vínku nějakou tu přidanou hodnotu. Jak už napovídá název action camera, jedná se o malou kamerku, která velmi dobře poslouží k záznamu různých outdoorových akciček a nemusejí být zrovna úplně až tak akční, i když jak se to vezme. Díky bohatému přiloženému příslušenství se nebudete muset bát zajít i do těch nejtvrdších podmínek, jakým jsou například potápění, horolezectví nebo různé zimní aktivity, aniž byste se museli obávat nějaké té újmy na kamerce. A pokud nejste zrovna adrenalinově založení, tak i v tomto případě kamerka odvede dobrou službu. Třeba při záznamu vašeho volného času s přáteli, či z dovolené, nebo například grilovačky na vašem balkóně.

No, já osobně v tomto případě se taktéž přiřadím spíše k té druhé skupině. Takže moc akce neočekávejte. Budete se muset spokojit s poněkud klidnějšími záběry, jako jsou rodinné snímky nebo náhodné testovací záznamy z ulic “matky měst”. Ač jsem se chystal i na některá akčnější videa, tak situace tomu zkrátka  nedopřála.

Než se však pustíme do celkového hodnocení, tak bych rád poděkoval společnosti ATRONIC.cz, která nám tuto zajímavou kameru zapůjčila.

Unboxing

14-PICT_20151025_141353

Kamerka dorazila v úhledné krabičce, kde na zadní straně najdete veškeré specifikace. Přední straně dominuje okénko, ze kterého již na vás pokukuje samotná kamerka ve vodotěsném futrálku. Po vysunutí designového přebalu, naleznete krabičku rozdělenou do tří částí. V jedné najdete již zmíněnou kameru SJCAM SJ5000+ a po obou stranách od ní pak další dvě přihrádky. Ty jsou poměrně napěchovány rozsáhlým příslušenstvím. Podobě jako u nedávno zrecenzované „4000“ tu najdete různé držáky a redukce k upevnění kamerky. Už mi tu chybí snad jen nějaká ta selfie tyč nebo alespoň monopod. Ale i s tím se dá pohrát, protože nějakou tyč doma určitě najdete a teď nemyslím selfie, ale jednoduše kus násady smetáku nebo hůlku na lyže či nordic walkingu. Na tu už není problém, díky přiloženému příslušenství, kameru připevnit. Ehm škoda, že mne to napadlo až když jsem kamerku odeslal zpět zapůjčiteli.1-DSC01447

Vraťme se však ještě k příslušenství. Pokud to myslíte s natáčením videí opravdu vážně, tak hned na začátek vám doporučím dokoupit tzv. energy packet. Tedy náhradní baterie a nabíječku. To totiž v balení nenaleznete. Důvod je nasnadě, kapacita baterie totiž dosahuje pouze 900 mAh, což není moc. Zkrátka s jednou baterií si vystačíte zhruba na jednu hodinu čistého času, a to ještě při splnění určitých podmínek.

55-PICT_20151104_150003

Avšak srovnám-li to s balením Xiaomi YiSport Camera, kde se vám dostane víceméně holé kamerky v balení, nepočítám-li USB kabel a akumulátor, tak jste na tom v případě SJCAM v podstatě velmi dobře. A pořizovací náklady na náhradní baterie s nabíječkou nebo další příslušenství se pohybují řádově od desítek korun po sto koruny.

Pojďme tedy vybalit příslušenství a pokusit se ho pojmenovat.

17-PICT_20151025_141641

Příslušenství:

 • kamera SJCAM SJ5000+Wifi
 • baterie 900 mAh
 • vodotěsné pouzdro (do 30 m)
 • držák na helmu
 • 3 ks redukcí
 • náhradní dvířka k vodotěsnému pouzdru (pozor, nejsou vodotěsná, mají otvory pro záznam zvuku)
 • silikonová krytka na objektiv
 • klip
 • držák na řídítka
 • 2 ks základen
 • 3M lepící pady
 • utěrka
 • manuál – bohužel ne v češtině
 • samolepky s logem společnosti SJCAM

Po přečtení výše uvedeného seznamu mi určitě dáte za pravdu, že kameru můžete umístit skoro kamkoli, od dronů přes řídítka velocipédů, motocyklů nebo přímo na helmu či někam na váš vůz. Díky WiFi modulu se dá kamerka použít i jako baby care (chůvička), kdy kameru spárujete s vaším chytrým přístrojem a samotnou kamerku, díky držákům, upevníte třeba na postýlku vašeho mimča. Využití zkrátka nezná hranic.

 

Aplikace

Na krabičce najdete také QR kód, který vás po oskenování přesune do appstoru a dovolí vám stáhnout aplikaci, vhodnou k ovládání kamerky prostřednictvím vašeho chytrého zařízení (telefon, tablet…). Podporována je jak Android platforma, tak iOS. Aplikace umí samozřejmě i více než jen ovládat váš přístroj na dálku. Určitě ji využijete k prohlížení vašich výsledků nebo i k dalšímu zpracování a případnému sdílení.

Samozřejmě díky tomu, že je kamerka na zadní straně vybavena displejem, můžete ji plně ovládat přímo z vašeho chytrého telefonu. Samotné spárování probíhá vesměs bez problémů. Rozhraní aplikace patří je  přehledné a funkční. Designově však zůstala apka o pár let pozadu, takže tu nějaký flat vzhled typu Material Design nehledejte. Ale my tu nejsme, abychom posuzovali vzhled a vkus. Nás spíše zajímá její samotná funkčnost. A upřímně, také mne nijak nenadchla. Už první, co mě zarazilo je to, že se nejedná o domovskou aplikaci, ale jde o produkt třetí strany, na rozdíl od u kolegou recenzované 4000, kde aplikace pocházela z dílen SJCAM.

Pro samotnou kontrolu průběhu pořizovaných záběrů aplikaci moc nedoporučuji, přece jenom signál dorazí do vašeho smartphonu s lehkým zpožděním a hlavně reprodukce není tak plynulá. Uvítal bych také spouštěcí tlačítko, které by změnilo barvu v módů natáčení. Takto jsem kolikrát nepoznal, jestli již snímám nebo ne. Ovládací prvek byl stále červený.

S aplikací musím zmínit Xiaomi, kde by se vývojáři mohli inspirovat. Absolutně jednoduchý, čistý a především funkční software, snášející i ty nejvyšší porovnání se současnými etalony moderního flat provedení.

Aplikace zde

Náhledy:

Vzhled a zpracování kamery

Kamerka působí hned na první dojem velmi dobrým zpracováním a poněvadž to není první obdobná kamera, kterou mám tu čest otestovat, tak celý test vztáhnu na již zmíněnou a konkurenční Xiaomi YiSport Camera. Design a velikost jsou velmi podobné, ale v tomto případě a především v této černé verzi SJCAM, bych řekl o dost hezčí vyzrálejší a profesionálnější. Jinak kamerka se dá pořídit v celkem sedmi různých odstínech (černá, bílá, stříbrná, žlutá, modrá, zlatá a červená). V našem případě černý plast je finišován do matného povrchu, takže nehrozí žádné odlesky od těla. Boky jsou vyrobeny z měkčeného plastu, ten je navíc strukturovaný a vytváří dojem pogumování, což oceníte zejména při jistém úchopu. Takže za design a zpracování u mne kamerka dostává velké plus.

Na přední straně kamerky najdete mimo to, že tam je objektiv a logo SJCAM, také hlavní ovládací tlačítko a dvě podlouhlé notifikační diody. Ty však často vydávají ostré modré světlo a hlavně při snímání blízkých předmětů se vám může stát, že toto světlo se vám přenese nechtěně i do záznamu. Naštěstí v nastavení jej můžete úplně eliminovat.

Na zadní straně najdete displej, což považuji opět za velké plus proti levnější Xiaomi YiSport Camera. Máte tedy možnost vše kontrolovat přímo z kamery. Ideální především při snímání z ruky a také pokud kameru použijete jako fotoaparát. Mimochodem, kamerka má velmi dobré foto schopnosti, ale o tom více níže. Vedle displeje se opět nachází dvě notifikační diody.

Horní hranu poté okupuje tlačítko s hlavní funkcí spouště,  spolu s další notifikační diodou. Na jednom z boků pak najdete konektory microUSB a miniHDMI spolu se slotem pro microSD kartu. Přístroj podporuje až 32 GB prostoru pro zmíněné paměťové karty ve třídě class10. Ty nejsou nijak chráněny, což považuji za malý nedostatek. Hrozí možnost zanesením nečistotami. Pod touto sestavou se ještě nachází vstup pro mikrofon.

Na opačném boku se pak nachází zbytek ovládacích prvků v podobě kolébky a tlačítka ovládajícího zapnutí/vypnutí WiFi signálu. Na spodní hraně pak nalezneme dvířka k slotu baterie. Ta jdou sice hůře vyjmout, ale aspoň se nestane, že by jen tak jednoduše vypadla. Takže to spíše beru jako plus. Vedle pak ještě najdeme výstup reproduktorku.

Ovládání

Po spuštění hlavním tlačítkem na předním panelu se ozve zvukový signál a naběhne bootovací menu s logem společnosti na displeji, po chvíli se rozsvítí LED kontrolky a kamera je připravena k použití. Standardně bootuje do automatického režimu kamery.

28-PICT_20151104_124352

Na horní hraně kamery pak naleznete vedle notifikační diody velké tlačítko spouště. Tím spustíte a ukončíte nahrávání videa, případně poslouží jako klasická spoušť fotoaparátu. Nečekejte však nějaké namáčknutí pro zaostření a poté domáčknutí k samotné expozici. V tomto případě vše obstarává automatika.

Jak jsem již několikrát zmínil, kamerka je vybavena displejem na zadní straně, což dopomáhá k rychlé orientaci v nastavení a dobré kontrole při záznamu. Obejdete se tedy bez dalšího přístroje v ruce (např. smartphonu). Přesto jednu vadu na kráse nalezneme. Displej není totiž IPS, což znamená, že je čitelný z přímého pohledu. Jakmile se na něj podíváte z jiného úhlu než devadesáti stupňů, ztrácí čitelnost. Takže pokud chcete být stále v obraze v případě, kdy není možné sledovat přímo displej, bude nutné přece jenom sáhnout po druhém přístroji a aplikaci.

37-PICT_20151104_124935

Na displeji naleznete následující informace. V levém horním rohu je ikonka, znázorňující režim v jakém se zrovna nacházíte, dále ikonka v podobě mikrofonu, ta nás informuje o aktivitě záznamu zvuku. Dále v horní liště vidíte aktuální rozlišení a zbývající místo na záznamové kartě.

Na dolním pásku pak naleznete stav baterie, datum a čas

Pro pohyb v jednotlivých režimech kamery slouží opět hlavní tlačítko. Režimy jdou po sobě následně: režim kamery, fotoaparátu, galerie filmů, galerie snímků a menu nastavení.

K pohybu v jednotlivých složkách slouží kolébka na boku kamerky a k potvrzení volby pak horní tlačítko spouště.

Na samotný pohyb v menu nastavení si je třeba zvyknout. Často mne totiž mátlo tlačítko WiFi, kterým jsem se snažil zvolenou funkci potvrdit.

Menu nastavení je tak rozsáhlé, že by sneslo kapitolu samo o sobě. Nastavit lze snad vše, na co si vzpomenete, od displeje až po notifikační diody, ale hlavně veškeré funkce, co se záznamu týče. Takže mé rozhodnutí nakonec bylo, než zde vše sáhodlouze rozepisovat, tak zde zveřejním print screeny s volbami v menu nastavení.

Za slovní zmínku přece jen stojí rozsah rozlišení kamery, který začíná na VGA 848 x 480p a končí FullHD (1920 x 1080) při velice dobrém framování 60fps. Ta se asi pro většinu z nás stane také tou hlavní volbou v nastavení. Kamera umí také zaznamenávat ve zpomaleném režimu, kdy můžete zvolit frame rate 120fps nebo dokonce 240fps. Tyto volby si sebou berou však daň v podobě snížení celkového rozlišení na HD (120fps) respektive 848 x 480 (240fps) a samozřejmě i eliminaci záznamu zvuku. Mimochodem, kvalitativně se rozlišení 848 x 480 dá v dobrém případě shlédnout i na vašem mobilním přístroji.

U záznamu fotografií umožňuje kamerka snímat až do rozlišení 16 MPx, což je také rozlišení senzoru CMOS od společnosti Panasonic, konkrétně typ MN34. Ve většině případů se jedná o poměr stran 4:3 a jen jedna volba umožní záznam fotografií do poměru 16:9, bohužel při mizerném rozlišení 2 Mpx.

Kamera umí také tzv. Time Lapse, neboli česky časosběr. Krokování můžete nastavit už od 1 vteřiny a až po 1 minutu, což považuji za velmi dobrý rozsah.

Kamerka je také vybavena možností natáčení do smyčky, což znamená, že zaznamenává několikaminutové smyčky s tím, že když se naplní kapacita karty, tak nejstarší záznamy automaticky přemaže novými.

Co se jazykové vybavenosti týče, tak na výběr jich máme poměrně dost, ale čeština a slovenština mezi ně bohužel nepatří, takže se budete muset spolehnout na znalosti nějakého světového jazyka, například angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu nebo třeba ruštinu.

Další nastavení:

 Technická data

Jak už bylo výše zmíněno, kamera používá senzor CMOS od Panasonic s rozlišením 16 MPx. Kamerka natáčí videa až do rozlišení 1080p, tedy FullHD při rychlosti 60fps, a to díky procesoru Ambarella A7LS, který podporuje kompresní formát videa H.264. Mimochodem, stejný čip najdete u více známějšího GoPro Hero3 nebo zde již recenzované Xiaomi YiSport Camera.

Základem čipu Ambarella A7M je jádro ARM 1136J-S, taktované na 600 MHz a je vyráběno 32nm technologií.

Objektiv je širokoúhlý a jeho celkový záběr dosahuje 170°. Jeho světelnost činí f/2.8, což není špatné, ale za šera to již pocítíte. Na zadní straně najdete displej o velikosti 1,5 palce.

Výše jsem také zmínil použití microSD karty do maximální kapacity 32 GB, avšak dle některých informací od uživatelů na fórech, je za určitého předpokladu možné použít i karty s kapacitou 64 GB. Podmínkou je jejich naformátování na počítači FAT32. Pozornost by však měla být věnována třídě class10.

Kompletní specifikace pak najdete dole pod recenzí.

Praxe

Kameru jsem se snažil z většiny času používat ve vodotěsném krytu, a to z jednoho prostého důvodu, prevence proti poškození. Má to jeden háček, ale i také rychlé řešení. Pouzdro je vodotěsné, tudíž zde není žádný otvor pro záznam zvuku. Na to však výrobce myslel a pochopil, že pouzdro je velmi dobrá ochrana i při akčních sportech, kde by mohlo dojít k poškození samotné kamerky. A tak v rozsáhlém příslušenství najdete i náhradní dvířka k pouzdru s otvory. Takže po výměně se z vodotěsného krytu stává běžný ochranný kryt a vy můžete zaznamenávat i zvuky. Hlavně pak nezapomeňte, až vyrazíte do vody, dvířka opět vyměnit!

Samotný kryt chválím, jeho tlačítka jsou přesná a mají dobrý chod. Voda se do pouzdra nedostala jak za deště, tak ani při pokusu ve vaně nebo pod tekoucí vodou. Jedno bych však vyčetl. Styčné plochy tlačítek nejsou ničím chráněny, jde o holý kov a ještě poměrně hrubě obrobený. Tudíž po několikerém používání se vám v tlačítkách na kamerce vytvoří mikro prohlubně a u hlavního tlačítka se začne sloupávat barva z označení. Zkrátka, zde výrobce vsází na to, že to na první pohled nezaregistrujete. Škoda, protože jinak pouzdro považuji za velmi povedené.

38-PICT_20151104_125030

Kamerka jako taková není úplně uzpůsobena na používání z ruky, asi jako většina podobných. Záběry pořízené bez příslušenství, tedy při přímém úchopu kamerky rukou, znamenají krkolomnost a časté nechtěné zachycení částí vašeho těla, jako ruce, prsty, nebo i tělo. Svým účelem je kamera spíše předurčena k upevnění na některé z dostupného příslušenství. Přestože se rozhodnete ji použít jako domácího mazlíčka, tedy k pořízení zajímavých záběrů z dovolené s rodinou nebo rodinných událostí, tak doporučuji zakoupit patřičné doplňky. Základem je určitě teleskopická tyč, ministativ a různé držáky. Ano, mnoho toho najdete v balení, přesto některé prvky chybí. To však není výtka, ale spíše doporučení koupěchtivým zájemcům. Příslušenství se dá doslovně sehnat za pár šlupek.

Kamera zaznamenává videa v několika možných formátech rozlišení, kdy asi nejčastěji bude používaná volba FullHD.

Videa překvapí poměrně kvalitním záznamem. Mezi záznamem například u Xiaomi kamerou a touto kamerkou není žádný rozdíl. U Xiaomi mi však vadilo jakési pravidelné a nepříjemné lupání ve zvuku. SJCAM má možná větší sklon k teplejším barvám, což u většiny uživatelů je často bráno spíše za plus.

Samotný mikrofon je velmi citlivý a zaznamená veškerý ruch kolem s dobrou přesností a přednesem. Sám jsem používal hladinu nastavení na levelu 80%, což bylo plně dostačující.

Záznam se zaměřením na zvukový projev:

Když už jsme nakousli ten zvuk, tak jeden neduh kamerka má, a tím je záznam zvuku z ovládacích tlačítek, a to především ze spouště. Vždy na konci zaznamenaného videa se projeví v podobě značného lupnutí. Dá se však předpokládat, že každý, kdo videa zaznamenává, má také software ve svém počítači, kde se tento neduh dá jednoduše eliminovat, buď střihem nebo snížením hlasitosti zvukové stopy na minimum.

A když už jsme u toho konce záznamu, tak kamerka trpí ještě jakýmsi zpožděním, takže jak začátek snímání, tak i konec je posunut cca o 1 vteřinu. V praxi se vám tedy může stát, že nezachytíte začátek vaší scény a na konci po zmáčknutí spouště se vám nahraje výše zmíněný zvuk tlačítka a ještě asi 1 vteřinu záznamu. To může být nepříjemné, pokud nechcete dále video upravovat. V tomto případě si tedy musíte dát pozor a kamerku držet ve scéně, ještě tak dvě vteřiny po ukončení natáčení.

Záznam zvuku tlačítka a zpoždění po ukončení záznamu:

Záznam přechodu do protisvětla:

 

Záznam za zhoršených světelných podmínek:

Šero:

Přítmí:

Tma:

Jak je vidět z výše uvedených videí, tak kvalita záznamu úměrně klesá s mírou osvětlení. Tedy za denního a především slunečního světla pořídíte dech beroucí záběry. Jakmile však slunce zajde za hory, tak i kvalita záznamu strmě klesá. Ještě za šera je kamerka použitelná, jakmile se však lehce setmí, tak ani pouliční osvětlení nepostačí.

 Fotoaparát

Ač fotoaparát považuji spíše za druhořadou záležitost kamerky, tak výsledné snímky, jím pořízené,dokáží velmi překvapit. Za dobrých světelných podmínek můžete očekávat opravdu dobré výstupy, což můžete posoudit níže.

Musíte počítat s efektem rybího oka. V praxi to znamená, že čím více bude váš zaměřený objekt mimo střed, tím více bude deformovanější/zakřivený. Rybí oko totiž jako objektiv má tu vlastnost, že je velmi širokoúhlé, tedy do záběru pobere některé věci skoro až zpoza rohu, to však na úkor věrnosti zaznamenané scény. Na druhou stranu takto zaznamenané scény dokážou být velmi atraktivní a celý záběr v konečném důsledku mohou oživit. Takže experimentům jsou zde dveře otevřeny.

Vše ještě umocníte použitím případné selfie tyče, ze které často vznikají velmi zajímavé a povedené záběry, které ze svého smartphonu nikdy nepořídíte.

Pozor, fotoaparát nepatří k žádným rychlíkům. Nebylo nic neobvyklého, kdy se celá expozice započala i po několika vteřinách. Při akčnějších záběrech to často znamenalo, že vám snímaný objekt utekl ze záběru. Takže zhusta docházelo k tomu, že zaznamenat zajímavý záběr bylo spíše dílem náhody. (viz výše uvedené záběry).

Kamerka taktéž neoplývá makro umem. Ač jsem se několikrát pokoušel alespoň o nějaký ten náznak vytvoření makro snímků, ve většině případů to skončilo rozmazanou expozicí hlavního snímaného objektu. Ostatně můžete posoudit níže a ač jsem se postupně vzdaloval, tak i poslední snímek listu je stále mírně rozmáznutý.

Baterie

Řekl bych, že to je jeden z nejslabších článků celého balení. Její kapacita 900 mAh vás může částečně omezit. Pokud se tedy rozhodnete pro danou kameru, mělo by pro vás být povinností si ihned opatřit náhradní baterie a nejlépe i s nabíječkou. Ušetříte si tím dost starostí, především ve chvíli, kdy jste se konečně vžili do role kameramana, jenže kamerka ohlásí Low Battery. A tak řešením je mít dostatek náhradních nabitých akumulátorů.

Největším žroutem baterie je samozřejmě zapnuté WiFi, to vám v aktivním stavu sežere půl baterie do deseti minut. Další faktor, spolupodílející se na rychlém vybíjení, je samozřejmě zapnutý displej. Pokud tyto dva faktory eliminujete, dostanete se na úplně jiné časové hodnoty, co se výdrže baterie týče. Vše upravíte v menu nastavení. Poté si již můžete s klidným svědomím užít natáčení videí po dobu i více jak jedné hodiny.

Bohužel, baterie se nabíjí skoro tři hodiny via USB kabel zapojený do počítače. A ani po deseti minutách nabíjení z plně vybité baterie kamerku zkrátka nezapnete. Jinak baterie má stejnou velikost a konektor v souladu s ostatními kamerkami SJCAM.

Závěr

SJCAM SJ5000+ je kamerka pro nenáročného uživatele s obvyklými specifikacemi v daném segmentu, avšak za nižší výdaje. Nejvíce ji asi využijete při volnočasových aktivitách, kde exceluje i díky široké škále příslušenství, a to ať už zde přibaleného nebo dále dostupného. Kamerka překvapila svou kvalitou obrazu v rámci své cenové relace.

Co říci závěrem? Možná byste ode mne rádi slyšeli názor, zda bych si kamerku pořídil. No, proč ne. Za daný peníz si myslím, že to může být dobrá investice. Univerzálnost použití, díky již přibalenému příslušenství a s trochou fantazie je skoro nevyčerpatelná, navíc s překvapivě dobrými fotografickými výstupy. Pokud holdujete netradiční fotografii a rádi experimentujete s úhly záběrů, tak možná budete překvapeni, jaké fotky kamerka umí ač to není její primární funkce. Záznam videa na velmi dobré úrovni je limitována snad jen rozlišením a chybějící optickou stabilizací. Přesto na YouTube najdete dech beroucí záběry, vytvořené touto kamerkou a při troše invence věřím, že další přibudou po přečtení této recenze.

 

Specifikace SJCAM SJ5000+Wifi

Výrobce: SJCAM
Displej: 1.5” 960×240 px TFT LCD
Čočka: 170°A+ HD širokoúhlá čočka
Procesor: AMBARELLA A7LS75
Paměť: Micro SD (max. 32 GB, není součástí balení)
Rozlišení videa: Full HD 1080P (1920*1080 ) 60/30FPS
ostatní rozlišení 1: HD 720P (1280*720) 120/60/30FPS
ostatní rozlišení 2: VGA (848*480) 60/30FPS
ostatní rozlišení 3: QVGA (640*480) 60/30FPS
Výstupní formát videa: MP4
Kompresní formát videa: H.264
Max. rozlišení fotografií: 16 megapixelů (4660 x 3512)
Režimy focení: 1 snímek / časovač / sekvenční snímky
Výstupní formát fotografií: JPEG
Frekvence optického zdroje: 50 Hz / 60Hz
Digitální zoom: 4x
Výstup: HDMI
USB port: USB 2.0
Napájení: 5V 1A
Výdrž baterie: 85min (při fullHD 30fps)
Kapacita akumulátoru: 900 mAh
Doba nabíjení: 3,5 hodiny
Možnost nahrávání videa během nabíjení: ANO
Rozměry kamery: 5,9 x 4,1 x 2,9 cm
Rozměry vodotěsného krytu: 7,9 x 6,5 x 2,1 cm
Hmotnost: 44g (bez baterie) 58g (s baterií)
Jazyky menu: Jazyky menu: angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština
Součást balení: kamera SJCAM SJ5000 PLUS, vodotěsné pouzdro do 30m, baterie 900mAh, USB kabel, příslušenství k upnutí kamery
kamera s WiFi: ANO