Fimi X8 SE – skvělý dron, který se vyrovná Mavicovi

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Xiaomi Fimi X8 SE

Už dlouho tady nebyla žádná droní novinka, u které bych věřil že bude lepší než DJI Mavic. To se teď změnilo a společnost Fimi, která dříve spolupracovala s Xiaomi na výrobě Xiaomi Mi Drone 4K, ukázala nový Fimi X8 SE. Jde tak o druhou novinku tohoto výrobce za posledních pár dnů, protože nedávno byl představen dron Fimi A3, který má být konkurentem pro Sparka.

Fimi X8 SE je se svými rozměry 204 x 106 x 72,6 ve složeném stavu a váhou 790 gramů opravdovým prckem, kterého můžete mít stále u sebe. Zaujmou i skvělé parametry a to třeba stabilizovaná 4K kamera, jenž natáčí v maximálním rozlišení 4K/30fps při maximálním datovém toku 100Mbps. Úhel záběru je 78,8°, rozlišení snímače 12 MPx a nechybí ani možnost fotit do RAW.

Skvělý je i dosah, který je za ideálních podmínek až 5 km. Výškový limit je nastaven na 500 metrů a udávaná výdrž na 4500 mAh baterii je krásných 33 minut.

Přesný a bezpečný let zajistí přítomnost GPS, Glonass a vizuální poziční systém. Dle některých informací by měl dron disponovat i předními senzory pro rozpoznání překážek. Sám výrobce se o nich ale na webu nezmiňuje.

Samotný ovladač váží 370 gramů a je napájen integrovanou baterií s kapacitou 3900 mAh. Ovladač není osazen vlastním displejem a tak je nutné využít vlastní smartphone, který se vloží do těla ovladače.

Dron Fimi X8 SE je již v předprodeji na Gearbestu za 499 dolarů. Rozesílání k zákazníkům by mělo proběhnout na začátku února.

%d bloggers like this: