Asi každý z nás už někdy vymazal něco co nechtěl. Může jít o rodinná fota, věci do práce a nebo skvělé záběry z dronu, které už těžko znovu pořídíte. Nemusí jít nutně o omylem smazaná data. Někdy prostě jen selže technika a data na SD kartě nebo USB disku prostě nejde načíst. Nic ale není ztraceno. Poradíme vám jeden nástroj, který vám pomůže obnovit smazaná nebo poškozená data.

Jak obnovit smazaná nebo poškozená data? Řešením je EasyUS Data Recovery Wizard

Obsluha programu je snadná i když v nabídce jazyků chybí čeština. EasyUs si můžete stáhnout přímo ze stránek výrobce, nainstalovat a začít používat. Prostředí je přehledné a intuitivní. Po spuštění jen vyberete jednotku, ze které chcete obnovit smazaná nebo poškozená data a program se o vše postará. Skenování souborů trvá poměrně dlouho a 256 GB disk byl zkontrolován za cca 1 hodinu. Po skenování se zobrazí výpis souborů, které lze obnovit. Můžete je obnovit všechny a nebo jen některé z nich. EasyUS Data Recovery Wizard - obnovení dat

Vyzkoušel jsme program EasyUS Data Recovery, kdy jsem na USB disk vložil několik fotografií a ty pak následně smazal. Program bez problému obnovil všechna data. Stejný výsledek byl i při naformátování flash disku a obnova dat v mém případě pokaždé dopadla úspěšně. Bohužel (bohudík) nemám žádný poškozený disk a tak nemůžu program otestovat i na poničená data.

Program si poradí s obnovou dat snad ze všech možných paměťových médií a to včetně poškozených HDD, videokamer a hlavně microSD karet, které jsou nezbytnou součástí dronů a akčních kamer.

 

obnova dat z paměťových médiíEasyUS Data Recovery Wizard můžete vyzkoušet zdarma a obnovit s ním soubory do velikosti 2 GB, což na vyzkoušení stačí. Pokud s programem budete spokojeni, tak si připravte 69,95$ na plnou verzi s doživotní podporou. Částka to není malá, ale za záchranu důležitých dat to stojí.