Pokud disponujete 1,5 milionem dolarů a toužíte po své vlastní civilní ponorce s funkcemi, které berou dech, tak si prostě kupte hračku s názvem DeepFlight Dragon. Proč se o této ponorce zmiňujeme na stránkách o dronech? Prostě proto, že se její tvůrci nechali inspirovat pohony právě z dronů.

Otcem podmořského plavidla Dragon je inženýr a stavitel miniponorek pro průmysl a vědu Graham Hawkes. Jak sám uvádí, hledal řešení pro nekomerční plavidlo, lehce ovladatelné, schopné zastavit, vznášet se a měnit směr, které by umožnilo jejich majitelům prožít mimořádný zážitek pod vodou bez speciálních kurzů a zkušeností. Čím se tedy nechal inspirovat? Podle jeho slov jej nejvíce ovlivnily dvě věci. Za prvé tvar formulí 1 kvůli aerodynamickému designu a za druhé pohon a ovládání vzdušných dronů.

Ve skutečnosti nápad na vývoj civilní miniponorky, podle něj, přišel na letecké konferenci, kdy si uvědomil, že i kvadrokoptéra může nést plnou hmotnost člověka, ovšem ne ve vzduchu, ale pod vodou za využití vztlaku a hustoty vody. Tak vznikl tento dvoumístný podvodní dron, jehož délka je 5 metrů, šíroký je 1,9 metrů, váží 1800 kg, je schopen se ponořit do hloubky 120 metrů a unese neuvěřitelných 250 kg váhy. Popravdě řečeno, osobně bych takovou hračku doma rád uvítal, ale s těmi penězi jsem krapet na štíru 🙂

[zdroj]