Tělo Formule 1 a pohon z dronů aneb civilní ponorka kvadrokoptéra Dragon

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Pokud disponujete 1,5 milionem dolarů a toužíte po své vlastní civilní ponorce s funkcemi, které berou dech, tak si prostě kupte hračku s názvem DeepFlight Dragon. Proč se o této ponorce zmiňujeme na stránkách o dronech? Prostě proto, že se její tvůrci nechali inspirovat pohony právě z dronů.

Otcem podmořského plavidla Dragon je inženýr a stavitel miniponorek pro průmysl a vědu Graham Hawkes. Jak sám uvádí, hledal řešení pro nekomerční plavidlo, lehce ovladatelné, schopné zastavit, vznášet se a měnit směr, které by umožnilo jejich majitelům prožít mimořádný zážitek pod vodou bez speciálních kurzů a zkušeností. Čím se tedy nechal inspirovat? Podle jeho slov jej nejvíce ovlivnily dvě věci. Za prvé tvar formulí 1 kvůli aerodynamickému designu a za druhé pohon a ovládání vzdušných dronů.

Ve skutečnosti nápad na vývoj civilní miniponorky, podle něj, přišel na letecké konferenci, kdy si uvědomil, že i kvadrokoptéra může nést plnou hmotnost člověka, ovšem ne ve vzduchu, ale pod vodou za využití vztlaku a hustoty vody. Tak vznikl tento dvoumístný podvodní dron, jehož délka je 5 metrů, šíroký je 1,9 metrů, váží 1800 kg, je schopen se ponořit do hloubky 120 metrů a unese neuvěřitelných 250 kg váhy. Popravdě řečeno, osobně bych takovou hračku doma rád uvítal, ale s těmi penězi jsem krapet na štíru 🙂

[zdroj]

%d bloggers like this: