Xiaomi Fimi A3 již brzy skladem na Gearbestu. Zatopí Sparkovi?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Fimi A3

O novém dronu od Xiaomi jsme psali, když se objevil na stránkách prodejce Banggood. Nyní už je v předprodeji i na Gearbestu a datum expedice je stanoven již na 3. prosince, zatímco Banggood uvádí expedici až na 19. prosince. Tento termín se ale může v průběhu posunout a tak bych jej nebral příliš vážně.

Xiaomi Fimi A3 by konečně mohl být konkurencí pro Sparka, který je o něco dražší, ale zase o dost menší. Rozměry dronu Fimi jsou 285 x 229 x 69 mm a váha je 560 gramů, což je oproti Sparkovi s váhou 300 gramů a rozměry 143 x 143 x 55 mm docela velký rozdíl. Fimi by měl naopak vydržet až 25 minut na baterii, zatímco Spark jen cca 16 minut.

Xiaomi FIMI A3 - kamera

Kamerka je stabilizována ve 2 osách mechanickým gimbalem a třetí osa je pak stabilizována elektronicky, stejně jako u Sparka. Rozlišení snímače je 8 MPx a záznam je ukládán ve FullHD/30 fps s maximálním datovým tokem 60Mbps.

Výhodou je i integrovaný displej s rozlišením 480 x 272 pixelů a úhlopříčkou 4,3 palce, což by mělo podstatně urychlit přípravu k letu a vyřešit problémy s nekompatibilitou s některými smartphony.

Pro snadný a bezpečný let je k dispozici hned několik funkcí, které vrátí dron bezpečně zpět k vám a to jak v případě výpadku signálu, tak i v případě vybití baterie. Tyto funkce vyžadují poziční systém, který zajišťuje jak GPS, tak i GLONASS.

Cena je prozatím jen 268,99$ a pokud zvolíte dopravu EU Express, tak za vás prodejce uhradí celní poplatky.

Xiaomi Fimi A3

%d bloggers like this: