O novém dronu od Xiaomi jsme psali, když se objevil na stránkách prodejce Banggood. Nyní už je v předprodeji i na Gearbestu a datum expedice je stanoven již na 3. prosince, zatímco Banggood uvádí expedici až na 19. prosince. Tento termín se ale může v průběhu posunout a tak bych jej nebral příliš vážně.

Xiaomi Fimi A3 by konečně mohl být konkurencí pro Sparka, který je o něco dražší, ale zase o dost menší. Rozměry dronu Fimi jsou 285 x 229 x 69 mm a váha je 560 gramů, což je oproti Sparkovi s váhou 300 gramů a rozměry 143 x 143 x 55 mm docela velký rozdíl. Fimi by měl naopak vydržet až 25 minut na baterii, zatímco Spark jen cca 16 minut.

Xiaomi FIMI A3 - kamera

Kamerka je stabilizována ve 2 osách mechanickým gimbalem a třetí osa je pak stabilizována elektronicky, stejně jako u Sparka. Rozlišení snímače je 8 MPx a záznam je ukládán ve FullHD/30 fps s maximálním datovým tokem 60Mbps.

Výhodou je i integrovaný displej s rozlišením 480 x 272 pixelů a úhlopříčkou 4,3 palce, což by mělo podstatně urychlit přípravu k letu a vyřešit problémy s nekompatibilitou s některými smartphony.

Pro snadný a bezpečný let je k dispozici hned několik funkcí, které vrátí dron bezpečně zpět k vám a to jak v případě výpadku signálu, tak i v případě vybití baterie. Tyto funkce vyžadují poziční systém, který zajišťuje jak GPS, tak i GLONASS.

Cena je prozatím jen 268,99$ a pokud zvolíte dopravu EU Express, tak za vás prodejce uhradí celní poplatky.

Xiaomi Fimi A3