Jsme ve finále tohoto seriálu, kdy jsme vám ukázali naše tipy. Zbývá tento poslední díl, kde budou k vidění nejlepší kamery nad 200$. V podstatě se jedná o ty nejlepší akční kamery, které jsou aktuálně na trhu.

Vánoce 2017 – Nejlepší kamery nad 200$

V tomto výběru soutěží o prvenství v podstatě jen 3 výrobci. Jedná se o GoPro, Xiaomi (YI) a SJCAM. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv kamerku, nebudete litovat. Všechny jsou skvělé.

Podívejte se i na další tipy na kamery:

Xiaomi Mijia 3.5K

Začneme jedinou 360° kamerou, která se dostala do našeho výběru. Sám jsem s ní velmi spokojen, což dokazuje i tahle recenze.

Kamera zabere vše okolo díky 2 snímačům Sony IMX206 s maximálním rozlišením 2304×1152/30 fps. Kvalita obrazu je na skvělé úrovni a jistě potěší i odolnost dle normy IP67 a to bez pouzdra.

Kamerku nabízí Banggood i Gearbest za cenu okolo 220$.

tipy na nejlepší kamery nad 200$ 2017 - Xiaomi Mijia 3.5K

GoPro Hero 6 Black

Podíváme se ke konkurenci na nedávno představenou kameru GoPro Hero 6 Black s možností záznamu 4K/60fps. Zde se můžeme těšit například z přítomnosti GPS, vodotěsnosti do 10 metrů bez obalu a taky zvýšenou odolnost při pádu. Největší změny se udály pod kapotou, kde najdeme procesor GP1, který byl vyvíjen téměř 3 roky speciálně pro GoPro. Procesor má dvou násobný výkon oproti tomu, jenž je v kameře GoPro Hero 5. 

Kamera je k dispozici v několika českých obchodech.

GoPro Hero 6 Black nahledXiaomi Yi 4K+

I tuhle kamerku jsem měl čest otestovat (recenze zde) a byl jsem s ní nadmíru spokojen. Cena od té doby mírně spadla a tak je její koupě skvělou volbou. Oproti GoPro Hero 6 zaostává v absenci GPS a nutnosti používat ochranné pouzdro, jinak kamera není voděodolná. Maximální rozlišení je také 4K/60fps a nechybí ani elektronická stabilizace obrazu.

 

SJCAM SJ8

Tahle kamerka sice prozatím není v prodeji, přesto ji zde zmíním. V čele  výbavy by měl být snímač Sony IMX377 (stejný jako u Xiaomi YI 4K+) a výkonný procesor Ambarella H22. Tato dvojice si poradí se záznamem ve 4K/60 fps, čímž se SJCAM vyrovná jak Xiaomi YI 4K+, tak i nové GoPro Hero 6 Black. Více jsme psali zde.

kamera SJCAM SJ8 od SJCAM - specifikace