I když je sobota a v parlamentu je zcela prázdno, tak se k nám z těchto míst dostala zajímavá informace, která nás nenechavá klidnými. Za tuto informaci děkujeme jednomu z údržbářů, který si, z pochopitelných důvodů, nepřeje být jmenován. Tento člověk má přístup do všech prostor parlamentu a tak bylo jen otázkou času, kdy narazí na návrh zákona, který se věnuje závodům dronů. Jelikož je naším pravidelným čtenářem, ihned nám volal a vystrašeným hlasem nám tuto novinku sdělil.

Jak je známo, tak i Ministerstvo dopravy se potýká s nedostatkem financí a každá koruna je dobrá. Právě proto se momentálně v tichosti řeší návrh zákona, jenž má zpoplatnit závody dronů. Návrh zákona byl nalezen na stole jednoho ze senátorů a tak je pravděpodobné, že již brzy vstoupí v platnost. Proč nás o tom média neinformují?

Jak to má probíhat? V podstatě stejně jako u kamionů na dálnicích. Již před několika měsíci bylo vyhlášeno “veřejné” výběrové řízení na mýtné branky. Kdo byl vítězem tohoto tendru nevíme, protože se náš tajný zdroj během hovoru odmlčel a nyní je jeho telefonní aparát nedostupný.

závodům dronů

Návrh mýtné branky

Konkrétní sumy ve spise nejsou, ale víme, že Ministerstvo dopravy chystá pokutovat i ty, kteří se brankám budou snažit vyhnout. Je jedno, jestli to udělají úmyslně a nebo se prostě jen netrefí. Neproletíš? I tak zaplatíš!

V redakci máme i kopii spisu, ale z obavy o život si ji raději necháme pro sebe.