Tak už i u nás v redakci máme možnost se zpestřit den létáním v interiéru a to díky Banggod.com, který nám zapůjčil malou kvadrokoptéru Eachine Turbine QX70. Ne že bychom do teď nemohli létat i uvnitř, ale s velkou koptérou to není úplně nejlepší nápad. Nemusím vysvětlovat proč, že?
Unboxing Eachine Turbine QX70
Malý dron, malá krabička. V tomto případě hodně jednoduchá a výrobce si se zabalením moc hlavu nelámal. Obrázek na krabičce dává představu o konstrukci dronu, základních funkcích. Také zde zjistíme, že je k dispozici několik variant komunikačního protokolu. V našem případě jde o FlySky.
V krabici na nás hned po otevření vypadne návod, jenž je psaný angličtinou a doplněný mnoha obrázky. Díky tomu stačí i základní znalosti a podaří se vám Eachine Turbine QX70 snadno spárovat s vysílačem. V manuálu je sice psáno, že je koptéra připravena k letu, ale pro jistotu ji připojte a zkontrolujte v CleanFlightu. Můj kousek potřeboval kalibraci a nastavit odarmování.
Kromě koptéry, která není moc vzdálená od Tiny Whoop, je v balení i nabíječka, kabel pro připojení k PC, nářadí pro výměnu vrtulí, náhradní vrtule a taky baterie.
Plasty koptéry vypadají docela odolně a jsou pružné. Míru odolnosti samozřejmě ukáže až testování. Nedalo mi to a ještě před prvním focením jsem se proletěl. Hned během prvního letu se mi podařilo po kontaktu s hrncem trošku nahřát a zdeformovat plasty, což můžete vidět na fotkách. Naštěstí jsou všechny náhradní díly levné a snadno dostupné, takže nové tělo je už na cestě.
Specifikace Eachine Turbine QX70:
- FC: SP Racing F3 Evo
- přijímač: FrSky, FlySky, DSM2/DSMX
- motory: coreless 8520
- kamera: 520 TVL, CMOS
- videovysílač: 5,8 GHz, 48 kanálů, 25 mW
- rozměry: 98 x 98 x 75 mm
- váha: 54 gramů (včetně baterie)
- programovatelný LED pásek
Jestliže vás kvadrokoptéra Eachine Turbine QX70 zaujala a nechcete čekat na recenzi, tak si ji můžete zakoupit zde. Cena se liší dle zvolené varianty.